bugün

(bkz: little house on the prairie)
Western dizisi gibi görünüp, ailecek izlenen "gizli" pembe dizi örneği. Bir tek "iyi emekçi ailesi" ile "kötü ve kapitalist market sahibi" anlatımı gerçekçiydi ve toplumsal mesaj taşımaktaydı!
80 lerin en çok izlenen bir kaç dizisinden biriydi. fazla iyimser ve bazen de ağdalı bir öyküsü olsa da, bugünler de seda ablalarına kokulu öpücükler yollayan teyzelerin favorisiydi.
levent'te ve akmerkez'de birer şubesini gördüğüm lezzetli yemekler yapan restoran. özellikle çorbaları tavsiye edilir.
çok komik bir filmdi. tamamen türk aile yapısına ters. bir baba ve anne bu kadar yumuşak olabilir mi be? baba dediğin ''heytt eşeksıpaları'' diye evden içeri girmeli. evdekileri hizaya sokmalıdır. anne sanki melek. çocuklardan memnun. altın günü falan yok. ne biçim filmdi o ya. nasıl izlemişiz peee.
an itibariyle stv de yayinlanan kalasnikofcu sezercik filmi... kabus gibi bisey... babacim, baba,babaciiim, kizim,yavrum... allahim kumanda nerede..
bahceli 7. caddenin azicik uzerinde, raki - roka - balik uclemesi ve 20:00 - 00:00 arasi fasili ile taninan, verdigi hizmetin karsiligini fazlasiyla almaktan cekinmeyen mekan.
gebze - eskihisar'da bulunan bir meyhane. müthi$ mezgit yapmakla beraber, bu meyhanede yenilecek her $ey ekstra lezzetlidir.
sibel alaş'ın fem albümündeki bir şarkısı..
bir özdemir asaf şiiri.

Hangi eve,
Başımızı soktuysak
Yer yerinden oynadı,
Aşkımızdan…

Büyü aşklar
Eve sığmaz diye
Bir şair sözü vardır da ondan..
(bkz: çok acıklı küçük ev bu gece)
küçükken kanal 7'de izlemeyi sevdiğim dizi idi.
hikaye güzeldi harbiden.
ünye - samsun karayolu üzerinde bulunan balık lokantası. Deniz kenarında muhteşem manzara eşliğinde leziz mezeler ve her çeşit balığı bulabileceğiniz bir mekandır.Buraya gittiğinizde özellikle karagöz balık buğulama ya da mevsime göre çingene palamudu yemeden kalkmamalısınız. Balık çorbasını da unutmamak gerekir.
karate öğrenmeye başlamak isteyenlere işin temelini öğreten film.
başrolünü beyk imanverdi nin necla nazır ile paylaştığı film.
1974-1983 yılları arasında yayınlanmış, 19. yüzyılda geçen ve Laura Ingalls Wilder adında bir yazarın hayatını konu alan bir televizyon dizisidir. ABD yapımı dizinin orijinal adı Little House on the Prairie'dir.

Yönetmenliğini William F. Claxton, Maury Dexter, Victor French, Michael Landon ve Leo Penn'in yaptığı dizinin başrollerinde Michael Landon, Melissa Gilbert, Karen Grassle ve Melissa Sue Anderson yer almışlardır. Türkiye'de ilk olarak 70'li yılların sonunda TRT'de gösterilmiş, 2000-2002 yılları arasında ise Kanal 7'de tekrar edilmiştir.

https://tr.wikipedia.org/...i/K%C3%BC%C3%A7%C3%BCk_Ev
Sabah sabah açtım türk versiyonunu izliyorum. Çocukken çok mutlu olurdum bu filme denk geldiğimde.
250 metrekareden aşağı olan 1 haftadır kaldığım ev türü.
Ev küçük olduğu için daha az hareket ediyorsun ve daha çok tembelliğe alisiyorsun. Kendi evimin değerini anladım.
ev iş görüyorsa , ve tek yaşıyorsan verilebilecek tek cevap:

daha ne olsun.