bugün

bir video izlemiştim direk atatürke gönderme;

-çocuğunuzu buda'ya taptırırmıydınız
-çocuğunuzu cart putuna taptırırmıydınız
-veledi curt putuna taptırırmıydınız
-bilmem ne ruhuna taptırırmıydınız?

ve atatürk'e giden laf;

-O'na da taptırmayın...

bu videoyu yapan uyanık zihniyet araya "islam"'ı neden sıkıştırmamış diye sorarlar... islam düşmanı değilim ama bu videoyu yapan bariz bir şekilde atatürk düşmanıdır ve dincidir(dini çıkar için kullanan göt)...

o büyük komutan olmasa üflenmiş kıçını yunanlıların mı ermenilerin mi götürdüğünü seçmekte güçlük çekecekti o şerefsizler...
(bkz: kucucuk cocuga allah korkusu asilatan zihniyet)
-duydun mu lan?
+neyi?
-aşı yaptırmış.
+kim?
-zihniyet.
+vay anasına be.
küçücük çocuğa atatürk sevgisi aşılamak bir derece anlaşılabilir. çünkü atatürk şuan bizim hayatımıza elle tutulur, gözle görülür bir etkide bulunabilmiş bir insandır. her ne kadar şuanki yöneticiler baltalamak istese de bağımsız yaşayabilmemizin temelindeki adamdır.

peki küçücük çocuğa hz. muhammed sevgisi aşılamak, din sevgisi aşılamak nedendir? hz. muhammed veya islam benim hayatımda neyi iyi yönde etkilemiştir, benim hayatımda neyi iyiye götürmüştür? hiçbirşey! öbür dünya bilmemne bla bla. yahu giden gelen var mı da öbür tarafın olduğundan, allah'ın olduğundan bu kadar emin? cevap çok net, hiçkimse. hayatımı iyi yönde etkilemeyen, hatta halkın cahilleşmesinin temel nedeni olan islamı çocuğuma sevdireceğime atatürk'ü öğretirim, kimse de karışamaz.
küçücük çocuğu islam sempatizanı yapmakla eş değer olmayan zihniyettir. tarihte en küçük ayrıntıyla yola çıkıldığında teokrasiyle devletin nelere uğratıldığı ile mustafa kemal atatürk'ün uyguladığı yönetim biçimi arasındaki farkın kavranması, iki zihniyetin aşılanmasının arasında dağlar kadar fark olduğunu ortaya koyar.
''birak da kendisi büyünce karar versin sevip sevmeyecegine'' dedirten zihniyettir.
şu ülkede yaşayıp şeref ve haysiyetten yoksun insanların içine sindiremediği zihniyet.
bu ne ironidir ne de hastalıklı bir zihniyettir. bok attım izi kaldı, ben entelim, hürüm (!) ıngalarından başka hiç bir şey değildir. ama istenen illa ki bir ironiyse atatürk sevigisi aşısını kabul etmeyen bünyelerin zikirlerine bakmak gerekir.

dip not/ zikir: hareket, eylem (arb.)
bırakın anacım aşılamayın o çocuk zaten büyüyünce doğru ve yine aynı yolu bulacaktır.
küçücük çocuğa fetullah gülen sevgisi aşılatan zihniyetten daha ulvi bir amaca hizmet eden zihniyettir.
kuyruğuna basılan kemalist zihniyetin yediremediği gerçektir.

ulan kemalist denen ironik fabrika mahsülü, bok atıyosun ya hani küçücük çocuğa dinini öğreten müsümana !!

eee senin yaptığın ne oluyor şimdi? önce bi cevap ver mantıklı bir biçimde.

not: bunu yazan atatürk'ü sever ya da sevmez sanane lan !
ataturkle dini bir tutan insan zırvalaması.

merak etmeyin çocuk ataturkude dinide o yaşta pek anlamıyor.

ama din dediğin şey cinler periler tanrılar cennet cehennemle ilgili.

yani bu çocugun kafasından garip korkular veyaz eziklikler bırakabillir.

ataturkse birşekide yaşamımızı positif etkilemiş önemli bir liderdir.

küçük çocuklara anlatılması sevdirilmesi onları etkilemez. çünkü cinler periler hayaletler yok atatuk un görüşünde.
Geleceğe emin adımlarla yürüyen bir nesli oluşturan zihniyet.
ülkesini seven, ilerici, çağdaş bir çocuk yetiştirmek isteyen zihniyettir.
(bkz: sopam burada mı)
(bkz: taş yok mu taş)
küçücük çocuğu virüs, bakteri ve mikroplardan korumak için ona atatürk sevgisi aşılatan zihniyettir.
yakasına atatürk rozeti takılmalı, atatürk resimleri olan boyama kitapları alınmalı, elbiselerinin üstünde atatürk resmi bulunmalı, anne ve babasından daha fazla atatürkü sevmesi sağlanmalı, gece yatarken atatürküm sana şükrediyorum duası öğretilmeli, her sene düzenli olarak anıtkabir ziyaret ettirilmeli, ilk söylediği cümlenin en büyük türk atatürk olması sağlanmalı, dinim kemalizm kitabım nutuk bilinci aşılanmalı, derhal okuma yazma öğretilerek nutuk'u okumaya başlaması sağlanmalı, atatürkü sevmeyeni düşmanı olarak görmesi telkin edilmeli ve onlarla gerekiyorsa yumruk yumruğa kavga etmesi öğretilmeli, türkiyenin varlığının tamamiyle atatürke ve atatürk sevgisine bağlı olduğunu öğrenen çocuğun bu bilinci akranlarına ve büyüklerine aşılamaya çalışması güdülenmeli, bale ve klasik müzik eğitimi aldırılmalı, muasır medeniyetlerin üzerinde bir bilince sahip olması için inkılap tarihimizi harf harf ezberlettirmeli.
h1n1 den daha gerekli olan aşıdır.
(bkz: #6249021)
çok zeki ülkem entel-dantellerinin dini eğitim için dediği gibi: 'çocuğa küçükken böyle şeyler anlatıp onun seçme hakkını egale ediyorsunuz. büyüsün, kendi yolunu seçsin, hangi din aklına yatıyorsa onu seçsin'.

pekala, bu gerizekalı mantığa göre küçücük çocuğa türklüğü, şanlı ceddini, atatürk'ü anlatmayalım. kendisi okusun, öğrensin, sevecek mi sevmeecek mi kendi karar versin.

olmaz...

dünyada böyle saçmalayan pek fazla adam yok. olmayacak da.
türk eğitim sisteminin baştan sona sahip olduğu zihniyettir. daha ilkokul birinci sınıfta başlanır atatürk ün hayatı, önderliği öğretilmeye. ya ne öğretilecekti? çocuğun daha ilk andan içini karartacak, en başından umutsuzluğa sürükleyecek din ve devlet işleri mi, aça aça bitirilemeyen açılımlar mı? bıraksınlar bu arada kalmış fikirleri de, alet etmesinler çoluk çocuğu. onlar devam etsin hepimiz gibi, 'atatürk 1881 yılında selanik te doğdu, annesi zübeyde hanım, babası ali rıza bey'
"Bırakalımda evladımız 4 yaşındayken doğrunun yanlışın analizini yapsın değil mi?" şeklinde sorular sormamıza neden olan zihniyetin ürünü bir başlık.
keşke herkesin zihniyeti böyle olsa. atatürk gibi bizi kurtaran bir önderin sevigisi herkeste olmalı.
1881'de bir bebek doğdu
annesi adını mustafa koydu
sarı saçlı mavi gözlü o güzel bebek
büyüdü büyüdü atatürk oldu...

sınıfda 55 öğrenci ile birlikte söylendiğinde çok hoş oluyor...*
din sevgisi aşılamaya karışmadığı sürece ister atatürk, ister michael jackson sevgisi aşılasın farketmeyen zihniyettir. o onların hastalığıdır, diğerlerine saygı gösterdiği sürece istedikleri hastalığı kendinlerinde barındırabilirler.