bugün

ders, sınırsız internet, kahve, kafanın birden öne doğru düşmesiyle irkilme düzenli aralıklarla sigara molası arasında gitgeller yaşayan acıma ve saygıyla karşılama arasında ikilemde kalınan gençtir.

(bkz: uff canım ya)
Ders çalışmak nihetiyle gidilir fakat sabah bir pismanlıkla yurtlara ve evlere dağılınır.
vize veya final gerçeklerini sınav haftası keşfeden kişidir.
sayesinde birkaç adres aldığım genç.
*
nesli tükenmeye yüz tutmuş türk gencidir.
sabah kütüphaneden dışarıya zombi gibi çıkılan, ayık kalmak için tükettiğimiz içecekler sayesinde otomat firmalarını zengin ettiğimiz, yumurta kapıya dayandığında öğrenci kişisinin başvurduğu eylemdir.

ayrıca, insanoğluna akşamdan sabaha geçen saatlerin nasıl planlı ve iradeli kullanılması konusunda ders veren eylemdir.

şahsımdan bir örnek;

zaman: 2012-13 güz döneminde bir gece
mekan: 7/24 açık, internet bağlantısı da olan istanbul teknik üniversitesi mustafa inan kütüphanesi

sabahladığım gün öyle bir gündür ki, her biri itinalı bir çalışma isteyen 3 finalimin mevcut olduğu bir gündür. (ikisine hiç çalışmadım. vizesi de iyi gelmeyen dolayısıyla finaline öküz gibi çalışmam gereken birine de daha önceden çalıştım ama yetersizce)

internet de var diye ders çalışmaya başlayana kadar ve ders aralarında(!) youtube'du, facebook'tu, sözlüktü, flash oyunlardı derken saatler öyle böyle aktı. kuşluk vaktine doğru ikisine çalışmayı bitirdim, daha doğrusu ben kendimi öyle kandırdım. birini yarım yamalak okudum ki zibilyon tane makale okumamız gereken bir derstir kendileri.

sonuç: ikisi dc, biri cb

kendimi kandırmamın verdiği mazoşist hazza mı yanayım, o geçen saatlere mi yanayım, çay kahve kek vb. için otomatlara verdiğim paralara mı yanayım, sonucunda bu harf notlarına değmediğine mi yanayım, ben sap gibi dolaşırken elin oğlunun yanında hatunuyla "kütüphanede sabahlamak" bahanesiyle orayı sevişme mabedi olarak kullanmasına mı yanayım bilemedim lan...

eğer benim gibi biriyseniz bulaşmanızı şiddetle önermiyorum.
sıçtın mavisine kütüphanede tanık olmuş gençtir.
kesin tıp okuyordur e ne demişler tip olacagına tıp olsun kızlar tip değil tıpa vurulsun.