Çalıştığı yerdeki bütün kitapların ve dergilerin okumuş, bütün filmlerin izlemiş ve bir yazarın tüm kitaplarının bilinildiği zannedilen meslek.
Eski adıyla Kütüphanecilik yeni adıyla Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra elde edilen ünvan.
kutsal meslektir. eğer ilgileniyosa kitaplara bilgi küpüdür kitap tercihinde kaideye alınacak kişidir.
Altın madenidir efendim bunlar. Kitapların can yoldaşıdır. Kitaplıkların arasına saklanmış buram buram bilgelik kokan , tadı damağınızda kalan konuşmaları ile kalbinizde taht kuran , orta yaşı geçik , yaşam felsefeleri ile hayallerinize aroma katan, hayatını kütüphaneye adamış insanlar evet kütüphaneciler , ey insanoğlu !! Bulursanız sakına kaybetmeyin , değerini bilin. Korunması gereken türlerimizin başında gelir.
Gerçek bir kütüphanecinin boşluğunu kimse dolduramaz. Bir vadiden gümbür gümbür akan şelale gibidirler. O akarsuda boğulmanız dileğiyle...
Kütüphane memuruyla karıştırılmaması gerekilen kişilerdir. Efendim yeni nesil kütüphaneciler çatır çatır java öğrenip, huhuk,dil,din,edebiyat,müzik,mühendislik veri tabanlarında at koşturuyorlar. Bilgisayar yazılımıydı,web tasarımıydı,algoritmasıydı ohooo siz bilmeyeli çok değişti çok.
Kütüphanede bulunan bütün kitapların yerini çok kolay bulabilen, ISBN numaralarıyla aşk yaşayan insandır.
bir kütüphanede kitapların sınıflandırılması korunması koleksiyonların, geliştirilmesi ve okuyucuya ulaştırılması göreviyle yükümlü olan insan. kütüphanecilik mesleği eğitimini görmüş kütüphaneyi okuyucunun, hizmetine sunan ve bilgi gereksinimini karşılayan görevli.
Müjgan Cumbur'un çok iyi bildiği bir işti.
kitaptan daha çok bilgisayar oyunları ile meşgul olan, internette gezinen ve gazete okuyan görevli.
makale yazan, denemeler hazırlayan, tiyatro şiir çalışmalarında bulunan kütüphaneci ne duyulmuş ne de görülmüştür.
Toplumdaki en boş insanlar. ilinin içindeki tok kurtlar.
Akşama kadar, facebook, candycrush, okey, bulmaca ile uğraşıyorlar. Açın bi gün de kitap okuyun be insafsızlar...
Bir de küçük bir yerdeyse bazıları için tadından yenmez. zaten okuma oranının düşük olduğu bir memlekette epey bir zaman kalır onlara. internetleri de olunca sabahtan akşama kadar orada takılırlar. yalnız eşekli kütüphaneci kitabını hepsinin okumasını tavsiye ediyorum.