görsel

yukardaki tabloyla beraber kabak gibi ortaya çıkan gerçek. kürtlerin ağırlıklı yaşadıkları yerlerde zekalarını kullanarak elektrik dağıtım şirketinin üstesinden gelip kaçak elektrik kullanabiliyorlar ve elektiriğe para vermiyorlar, anadolunun batı kısmında ise durum tam tersi.
Bunu yapanı Kürt Türk diye ayırt edemessin kim olursa olsun yapan serefsiz, gurursuz, onursuzun tekidir. Kesinlikle ne Türk ne Kürt kimseye yakışmaz. Bunu yapmakta bir akıl göstergesi değil serefsizlik göstergesidir.
dünyada birilerinden daha akıllı olma ölçüsü ırklara göre değil iradeye göre belirlenir efendim. iradesini gösterip çalışan insan herzaman daha akıllıdır.
kürtlerin üstün ırk olduğunun kanıtıdır.
batıda hala kaçak kullanım bedeli yüzünden olay çıkmıyorsa kesinlikle katıldığım önerme.

insanları keriz yerine koyuyorlar
akıllı değil de çakal diyelim. mesela çiğköfte gibi basit bir yiyecekle bok gibi para kazanmaları.
hirsizlik elbette akil ister oysa irkcilik icin zerrece akil gerekmiyordur.
bakiyorum da memleketim artvinde komsu ardahandan daha cok kacak elektrik kullaniliyor ve allah allah diyorum, acep artvindeki kürtler sayesinde midir? sonra aklima geliyor ki, artvinde kürt yok. laz var, hemsinli var, ahiskali var, gürcü var---var oglu var ama kürt yok, oysa ardahan dogu bir il, kürt oglu kürt.
sonra tunceliye bakiyorum, elazig'a bakiyorum, herifciogullari ankaradan daha az kacak elektrik kullaniyorlar.
sonra bakiyorum diyarbakir'a. hani diyar-i bekir...hani su zamaninda akkoyunlu hükümdarliginin baskenti. onca türkmen buharlasip gitmedigine göre, cogunluk zamanla kürtlesti. etnisite ise hala türk. demek ki en az kürtler kadar, kürtlesmis türkler de kacak elektrik kullaniyorlar. ya rab sen kimseyi hirsizliga muhtac etme diyorum.
nazik popoda patlayacak mini minnacik irkciliklara ne hacet?
yeterince bölünmüs degil miyiz zaten?
kürt olduğundan hayıflanıp eziklik psikolojisi ile iddia edilendir.

neye göre akıllıdır?
kime göre akıllıdır?
şimdi türkçü hasbalarıma sesleniyorum o elektrik acaba nerede üretiliyor diye hiç düşündünüz mü?. devlet o elektriği üretirken kürt coğrafyasına ne kadar zarar verdiğini biliyormusunuz. yine kürdistan'da çıkarılan yer altı yer üstü kaynakların ne kadar kürtlerin yararına kullanıldığını biliyormusunuz?

bariz bir şekilde türkler hırsızlık yapıyor, kendisine ait olmayan kaynakları sömürüyor. kürtler sadece topraklarında üretilen ve hakları olan bir kaynaktan çok az faydalanıyor.
(bkz: kürtlerin asalak olduğu gerçeği) kullandığı kaçak elektrik yüzünden kaçak elektrik kullanmayan tüm vatandaşların götüne giren faturalardan anlaşılmaktadır.**
elektrik hırsızlığını akıllılık addeden kansız söylemidir. yurt genelinde üretilen elektriğin sadece %12'si kürt yoğun illerde üretilir. onu da kürtler kıçına motor takarak üretmez. bizlerden toplanan vergilerle yapılan devasa maliyetlerini ödediğimiz tesislerde o da pkk yakmadı ise üretilir. yurt genelinde üretilen elektriğin % 36'sı kürt yoğun illerde üstelik hırsızlık yapılarak tüketilir. bu hırsızlık, şerefsizlik, haysiyetsizlik akıllılık ise (bkz: aklını sikeyim aklını)
Çakallık ve sinsilik konusunda daha iyiler. Türkler çoğunluk psikolojisi olduğundan mıdır nedir dangalakça hareket ediyor..