bugün

Son zamanlarda ülkemizde karıştırılan ve kürk asıllı vatandaşlarımızı ayrımcılığa iten, teröristlerin yararlandığı bir kavram kargaşasıdır türk-kürt ayrımı.
Bu kargaşanın nedeni ırk olarak türk'lük ile Vatandaşlık belirten Türk'lükün karıştırılıyor olduğu kanısına varılabilmektedir.

Halbuki kökeniniz nereye uzanırsa uzansın Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Türk denir. Buna Türkler, kürtler, lazlar, çerkezler, ermeniler vb herkes dahildir.

Not: At gözlüklerinizi çıkarıp bakarsanız doğruluk payı olduğunu görebileceğinize inanıyorum.
(bkz: türklerin türk olması)
(bkz: kürtlerin kürt olması)
(bkz: ermenilerin ermeni olması)
(bkz: rumların rum olması)

ve bingo geliyor
(bkz: insanların insan olması)
herkes kendı ırkına ait kalabilir önemli olan o ırkların dostluk içinde yaşaması.
doğru olan önermedir kürtlerin %90ı aslında türkmendir. kürt diye bir ırk yoktur kürtçe türkçe ve farsçanın birbiriyle çifleşmesinden oluşan uyduruk bir dildir.
(bkz: kızıl derelilerin türk olması)
(bkz: sümerlilerin türk olması)
(bkz: bulgarların türk olması)
(bkz: benim türk olmam)
(bkz: herkes türkse neden ırklar var)
vay anasını dedirten tespit.
ben de yıllardır kendimi boşnak bilirim mesela ama kesin bir şekilde türkümdür. evet aynen kardeşim aynen.
dalga geçen pipi beyinlilere göre kimsede türk değil amk. sen türklere türk değil dersen bizde kürtlerin hepsi aslında türkdür deriz. bir maruzatın mı var? o zaman taşşak geçmiycen.
bir zenciye, sen aslında bir beyazsin demek kadar sacmadir.
Kürtler bu coğrafyaya, iran'ın zagros dağlarından yavuz sultan selim'in daveti üzerine gelmiştir. dolayısıyla türk değil, perslilerin bir kolu olma ihtimali yüksektir. hoş pers yani iranlılar da Kürtleri kabul etmez ya, neyse.
Irksal ve etnik açıdan doğru değildir. Vatandaşlık olarak söylenirse doğru olabilir.
Etnik köken olarak Kürtler irani bir halktır. Tacikler, Ermeniler, Farslar bu ırktandır ki zaten Kürtlerin dili de Altay dili değil Hint-Avrupa dilidir.
Bu ülkede herkes ''Türk''iye cumhuriyeti vatandaşı olduğu için eşit ve Türk sayılırlar. Ethnic Kurdish, Turkish Nationality doğru olacaktır.