bugün

aslındA YEDiği kaba sürekli edenlerden bıkmaktır bir yerde.

evet kürtlerden, yaptıklarından, her gün tv izleme zevkimin içine etmelerinden çok sıkıldım. haberleri her açtığımda polis taşladıklarını, pkk cenazesinde pankart açıp intikam yazdıklarını, bu ülkenin insanlarına, askerlerine olan nefretlerini gördükçe hepsinden kat kat nefret ettim. başbuğ akıllı ol yoksa dağa çıkarız diye pankart açmaları gelinebilecek ise son radde oldu. artık bunlar bir bardak su istese dahi benim vatanımın suyunu içemezler, içerlerse de kendi kansızlıklarıdır. istemiyorsan yaşamayacaksın, çıkın dağlarda takılın madem, ülke 2 gün medeniyet görür hiç olmadı.
her gün tv izleme zevkimin içine ettikleri gibi, ne yaptırdığım manikürden, pedikürden, ne de kendimi parmaklamaktan zevk alabiliyorum artık. misal ben açıyorum memet ali erbili, adam ağlıyor şehitler için. ben de üzülüyorum. ben keyifle tv izleyemedikten sonra, ülkemdeki insanlar eşit şartlarda olsa ne olmasa ne? Zaten çevremde fazla tutmadığım için pis kürtleri temel ihtiyaçlarını karşılayamasalar da, kişilik haklarına tecavüz de edilse haberim de olmaz umurumda. aman kürtler size diyorum olay çıkarmayın emi? pazar sabahı bir magazin keyfimiz var. onun da içine ettiniz.
sözlükte, gerçek hayattaki fakirliğini, bol paralı ancak ezikliği her halinden anlaşılan entrylerle ortadan kaldırmaya çalışan ancak bunun siklenmediğini görünce vatan millet ayağına yatıp, sağa sola salya akıtan embesil hezeyanı denilebilir. buradaki embesil bir hakaret değildir. zira embesillik bir zihinsel engeldir ve doğuştan ortaya çıkar. soysal bir durumu söz konusu yani. eğer ki soyunuzda bir embesillik varsa siz de embesil olabiliyorsunuz. neyse konuyu saptırmayalım.

şimdi konunun ana teması kürtler olay çıkartıyor bence biraz ayakları havada. çünkü izlediğiniz tv kanalına göre bakış açınız değişir. eğer ki stv ve türevi tv ler izliyorsanız, ergenekon-pkk zırvalarıyla kafayı yersiniz, eğer ki doğan medyası izlerseniz şaftınız kayar zira bir öyle bir böyle dönersiniz. eğer ki habertürk izlerseniz yiğit bulutun yalanmış saçına dönersiniz ki bence en tehlikelisi de bu. işte şu durumda ortaya başka bir şey daha çıkıyor. o da hiç televizyon izleyememek ya da sadece flash tv izlemek ve sözcü gazetesi okuyup beyni jöle kıvamına getirmek. işte buradaki embesil bu noktada. yani bu iki sözümona basın argümanıyla kürtlere saldırıyor. medeniyetten bahsediyor. ancak medeniyeti de öğrenmesi gerekir. çünkü türkiye'nin toptan bir medeniyet sorunu varken türkiye içinde bir medeniyet ayrımı yapmak olsa olsa mallık olur. ee dedik zaten adam embesil. işte henüz tuvalet alışkanlığı bile doğru dürüst olmayan, eliyle yol ortasında sikini götünü kaşıyan(şöyle bir etrafınıza bakın heryerde görebilirsiniz. götü yiyen gitsin bir tepki göstersin ya da ırkını sorsun. götünden tahmin uydurmaktan iyidir) bir toplum emin olun ki medeniyet bakımından bile kendi alt sınıfını yaratamayacak kadar kötü durumdadır.

o sebeple başka alanlara girmek lazım. zira sadece hakaret etmek için yazı yazmak su içmek için tuvaleti kullanmaya benziyor. siz tuvalete su içmeye gidiyorsunuz ama aslında sizin niyetiniz bok yemek.

afiyet olsun.
türk'lerin soyuna embesil diyemediği için tek bir kişi üzerinden genellemeler yapabilen kıvrak belli korkak tatlı su pkk sempatizanlarına gayet normal gelir bu.

ne de olsa alışmışlar kaos içerisinde yaşamaya, ne beklersin. sen "barış" dedikçe o provoke etmeye çalışır.

aslında doğru hafız, roj tv izlemek lazım değil mi?

siktir ordan.
(bkz: algıda seçicilik)
(bkz: demagoji)
kürtler "bire kürt gel beraber sürekli olay çıkaralım" deyip milyonlarca kişi birarada olay çıkarmadığına göre saptırıcı genellemedir. bıkılan şey "pkk sempatizanlarının olay çıkarması" veya "pkk militanlarının olay çıkarması" olabilir; pkk son dönemde iyice provokatif eylemlere girişmiştir, durum vakıadır. ama gidip gene fırsattan istifade "pis kürtler, olay çıkaran kürtler" edebiyatına girip bölücü zihniyetin değirmenine damacanayla su taşımanın kimseye faydası yoktur. kendini kürt kökenlilerden daha yüce, "1. sınıf", "efendi" türkiye cumhuriyeti vatandaşı edalarına sokup kürtlere tepeden ve buyurur tavırlarla atar yapmanın da alemi yoktur. yaşadığımız cumhuriyette tüm vatandaşların eşit hakları vardır.
Olay çıkaranlar ve olay çıkarmada ağıra gidenler hapishanlerde. Bi bakıyoruz ki hapishanelerde Kürtlerden çok TÜRKLER var. Bu ülkemizde olması normal. ALmanyada ki hapishanelerde de en çok TÜRKLER var. O halde ben bir Türk olarak suça eğilimli bir insanmıyım sizce ?. Hatalı önerme bence bu entry.
Eğitim ve/veya Ahlak seviyesi düşük inan guruplarıdır bunlar. Milliyet esasına gore yargılamak ahmaklıktır. Askerin içinde yüzlerce kürt var terör orgutune silah çeken. Çanakkaledeki Şehidini incitme. Cahil olma.. bir iki devletin ülkene oynadıgı oyunda bir gurup cahili bir millete bir tarihe mal etme.
Ben rant peşinde koşanların sürekli ülkemde olay çıkartmasından bıktım. Yarın bu sen olacaksın ,sonraki gün diğerleri.
konu aslında batıdan çekirdek çitleyerek bakıp, doğuyu eleştirme noktasından çok uzak. çünkü çoğu batı vikayetinde, oranın yerel halkından daha kalabalık kürt nüfusa rastlamak mümkün. Bugün istanbul da , BUrsa da, izmir de balıkesir de, hatrı sayılır kürt kökenli nüfus yaşamakta. peki nedir bizleri bıktıran? hadi doğuda iş yok , istihdam yok dağa çıkıyorlar, peki batıdakiler de işssizlikten mi, kapkaç çetelerine çocuk yetiştirmekteler? ya da demokratik hakları ellerinden alındığı için mi, uyuşturucu kaçakçılığı, çek senet tahsilatçılığı, çakma mafyacılık gibi işlerde başı çekiyorlar? hadi doğudakilerin elektrik su faturası ödememesini geçtim, tamam vergi de vermesinler, biz öderiz onların yerine, yeter ki kürt kökenli kardeşlerimiz üzülmesin. ama aynı hayat tarzını, batıya da taşımaya çalışmaları, bize her yer diyarbakır (hatta onların dilinde sözde amed) tavırlarıdır belki bizleri bıktıran. vergisini, faturasını aman cezaya kalmasın diye zor bela denkleştiren, tek çocuk sahibi olup, masrafların altından nasıl kalkıcam diye uykusuz kalan yurdum insanının kendini enayi yerine konuluyor hissetmesidir belki de.
(bkz: #8657825)

dediklerine göre türklerin soyu da embesillere dayanıyormuş. ulan soyumuz var ki dayanıyor, sizin ki nereye dayanıyor allahın soysuzları? dağda birbirinize dayarsınız ancak.
kürtlerden bıkmak diye akla getiren bir cümle .
kürtlerin sürekli olay çıkarma seviyesine getirilmesinden bıkmak diye karşılık da verilebilir aslında. saçma sapan tespitlerle laf kalabalığı yapmak moda oldu monako*...

adamın derdi yok, hade gardaş bugün biraz pasif kaldık, olay çıkarak kurban...hurrraaaa...oh bee, kendime geldim, bugün de böyle geçti, önümüzdeki olaylara bakacaz artık gardaş...

bu mu lan? bu kadar basit mi? kim bu sürekli olay çıkaran kürtler? ya da kim bu olaylara sebebiyet veren?

önce düşün, sorunu tespit et, nedenlerini araştır, geçmişiyle birlikte değerlendir, ondan sonra tespitlerini dile getir. öyle oturduğun yerden ahkam kesmek kolay tabi...
gerçekten bıkkınlık vermiştir. istemiyorum arkadaş! televizyonu açınca meme görmek istiyorum ben, herkes sevişsin falan yani. iğrenç, vara vara diye koşup ortalığı savaş alanına çeviren tipler görmek istemiyorum. lütfen ülkemi terk edin kekolar, bu kralın size son emridir.
izlediklerimizin ne kadarı gösteriliyor ne kadarı yanlı bunuda biraz düşünelim isterseniz kürtlerin gizli gizli öldürülmesindende ben bıktım kürtleri bu hale getiren sebebleri tartışmadan bu konuyu tartışmak aptalcadır, cahilliktir, bilgisizliktir bunlar televizyon köleleri olduğunun ve ne gösterirse onu aldığınızın göstergesidir.
terörün sürekli olay çıkarmasından bıkmak daha mantıklı olurdu diye düşündüğüm başlık.
çoğunlukla bdp(dtp)' propagandaları sonrasında geçekleşen olaydır. pkk bayrakları, apo posterleri açmak. habura gidip teröristleri karşılamak, kan davaları daha saymadığım bir sürü şey.
ülkemin toprakları içinde yaşayıpta sürekli haksızlık var,eşit değiliz diye ortaya çıkanlarından, vurmalarından,kırmalarından,taşlamalarından kısacası eşit değiliz diyip otobüslere attıkları molotof kokteylleri ile gencekik insanları öldürüp,mala,mülke,can'a,canan'a zarar veren kürtlerden bıkmaktır.

edit:böyle olmayan kürt olup t.c vatandaşlığından gurur duyanlar tenzih edilir.
Kürt diyorsunuz ne beklediniz ki? Süper zeka felan mı?

Normal olan durumdur ve evet hak verdiğim bıkkınlıktır.
her lafı kavgaya getirip karşı tarafı korkutup sindirerek istediğini alma, hakkı olmayana'da el uzatmayı alışkanlık yapmışlardır.