bugün

inşaatte çalışacak adamı olmayan türkiye olurdu.
elf diyarı.

(bkz: ayrık vadi).
Nüfusun bir den 60 milyona düşmesine sebebiyet verecektir, üretim hızının aniden düşmesi tüketim ile dengelemek için doğulu ülkelerden ucuz işçi ihtiyacı doğurmaktadır, en yakın ihtimalle türkmenistandan göç alınır.

Sosyolojik olarak bir kalite geleceğini düşünüp yanılmak mümkündür, netice itibariyle kro sınıfı olmayan bir toplumda günah keçisi yine bir ırk veya mezhep olacaktır.

Dini ve ahlaki boyutta zafiyetler oluşacaktır, kürtler hakakten muazzam derecede dinlerine hakim halktır.

Nüfus oranında yaşlı ortalaması yüksek çıkacaktır.

Tüketim düşecektir, ithalat azalacaktır, piyasada ki hareket hacmi düştüğü için kredi faizleri artacaktır.

yetişmiş eleman ihtiyacı karşılanamayacak ölçüde yer alır, inşaat sektöründen geri çekilirsiniz, tekstil sektöründe geri çekilirsiniz, tarımcılık sektöründen kısmen geri çekilirsiniz.
başlığı baya bir okudum. yok biri yazmış, kolu kanadı kırık türkiye. diğeri yazmış bu ne faşizanlık bik bik bik konuşmuşlar.
gayet haklılar. bu memleketi sonuçta kürtler kurdu. türkiye cumhuriyeti geldi koskoca 10 milyon yıllık kürt tarihinin üstüne çöreklendi. zaten türk vatandaşları geldi bu devletin elektriğini, sosyal hizmetlerini sömürdü. hep bu türkler. ah bu türkler. faşist türkler. pis türkler.
siktirin lan.
özlenen türkiyedir.
umarım bir gün gerçekleşecektir.
çağ atlamış türkiyedir. hayallerimin türkiyesidir. işte o zaman istanbulun taşı toprağı altın olacak.
süper güç.
bazı sektörlerin iflası olur.
denildiği gibi hayali bile güzeldir ;

- ülke'deki suç oranı'nın %80 düştüğü ,

- tecavüz ve kan davası gibi iğrenç olaylar tamamen ortadan kalktığı ,

- ülke'nin tinerciler ve serserilerden büyük ölçüde kurtulduğu ,

- artık maganda cinayetleri'nin yaşanmadığı ,

- kaçakçılığı yapılmadığı ,

bir ülke olur türkiye.
asla kabul etmeyeceğim türkiyedir.

biz farklı etnik kökenlerle bir arada yaşamayı bilen bir ülkeyiz ve ayrıyetten türküleri çok severim.

ama iş; bölücülere, işbirlikçilere, vatan bölmeye gelince babam olsa tanımam, sikerim.
ayrıştırmaya giden herkes bölücüdür. Kürtler bu ülkenin vatandaşıdır. Bir türk olarak bölücü olmayan, ülkesine bağlı her kürt'ün hakkını sonuna kadar savunurum.
nefret nefreti körükler, hepimiz ölümyüz, bu coğrafya hepimize yeter, bırakın kürdlerde olsun türklerde, alevilerde, sunnilerde, rockçılarda, punkçularda, nurcularda, burcularda anadolu hepimizi yeter yeter ki saygı ve sevgi olsun.
niceleri geldi geçti, hiçbiri ne kadar aşağılık olduğunu hiç bilemedi, bilemezdi... Tek davanın etnik köken olmadığı, anadilde eğitim olmadığı, islam olmadığı vbs*. ortadoğulunun düşük seviyesini, uğruna çaba sarf edip üstünde düşündüğü konudan kendini açığa çıkartır kuramını destekleyen, ütopik düşleyişler ibaresi...
inşaat işlerini sekteye uğratacak bir sonuç doğurur.

nereden bulacağız ameleleri.
teröre bilmem ne kadar milyar dolar harcanmıcaktı sokaklar tertemiz olucak balici tinerci gençlik hiç yaşanmıcak yasa dışı yollardan kaçak sigara olmıcak dolaysıyla daha çok vergi kazancı elde edilecekti aynı şekilde kaçak esrar eroin ülkemize girmicekti en önemlisi sokakta hayvanlaşmış insanlar görmicektik bunların hepsi ütöpya olarak kaldı malesef.
galatasaray taraftarı nın %50 azalacağı bir türkiye olur.
aklıma elflerin ayrık vadi'sini getiren mükemmel bir fikirdir.
(bkz: yurtta sulh cihanda sulh)
artıları her yönden ağır basan hayaldir. ülkenin gelişimi ve selameti için bu yapılan ırkçılıksa ırkçılık ne yapalım. fransa nasıl çingeneleri ülkeden çıkarıyorsa ülkesi için biz de neden olmasın. zorla güzellik olmaz . türklerin yüzde sekseni de bunu destekler. hem de çok da haklı sebeplerle . keşke olsa
kürt cana yakinliginin olmadigi bir ulkedir. turkiye demem ben ona.
ne güzel olurdu, iki tarafta kurtulurdu birbirinden.
düşünülemez bir türkiyedir.
on numara ülkedir.
Çok bayat bir söylem olacak ama Çanakkale' de Kürtler olmasaydı diye bir varsayımdan yola çıkarak türkiye cumhuriyeti olmayabilirdi de. Tabi ihtimal olduğunun altını çiziyorum.
bissiz blackberry'dir.
bir isviçre, norveç, kanada olamayacak türkiyedir. orada da kürt var.
güncel Önemli Başlıklar