bugün

ırkçı yazar söylemidir.
Kürtlerin kendi suçudur insan olsunlar

iyileri var mı?

Tabi var orası ayrı konu.
Nerde gördün kürt iki dürt bi sürt.
Kürtten evliya koyma avluya demiş o güzel atalarımız.
Azımsanmayacak bir bölümü pkk

Yine azımsanmayacak bir bölümü dinci...

Aklı başında olanlar pek az maalesef...

Bu bir analiz...

Irkçı falan değilim...
nefret etmekle birlikte gayet insani davranıştır.
Nedir bu irkcilik aga hayat kisa yasasin evlenin yeyin icin calisin hayati yasayin lezzet alın hayattan dunya mali olsa insanoglunun 1 tabak yemekten fazlasini yiyemez hepimizi Allah yarati nedir bu kavga.
Nedenini biraz aciklamaya çalışacağım.

Eğer bu kürtlere;

Burada kesmek istiyorum.

Benim tanıdığım Kürtler iki gruptu.

Birinci grup canım ciğerimdir. Türk bayrağı dalgalandıkça bu vatan bizimdir der. Vatana millete faydalı bir insan olmaya çalışır. "Bayrak inmez ezan dinmez" der. Ve inanın çok tanıdım böyle kürt kökenli insan. Ben bu vatanin ekmeğini yiyorsam ihanet etmem der. Eline alir silahini "korucu" olur koyünde ve senden benden daha devletçidir. Devlet tarafından ağır silah da verilir ellerine. Askerliğini doğuda yapmış arkadaşlar çok iyi anlar bu dediğimi. Böyle bir güven duygusundan bahsediyorum. Bu grup sevdigim grup.

Ikinci grup ise "foşşik tece" kafasındaki grup. Çünkü bu grubun hep hakkını yer devlet. Bakmaz bu gruba hiç. "Dövlet bize bahmiirr" temel mottosudur. Devlet bakmaz ilgilenmez bu grupla. Ama bize süper bakiyor mesela devlet.

Ben izmirde yaşıyorum ticaretle ugrasiyorum. Kazandigimin yarısını (daha para cebime girmeden) devlete veriyorum. Geciktirdigim an başlıyor faiz yazmaya. Ayrica duzenli olarak bagkur ödüyorum. Niye? Çünkü odemezsem saglik hizmeti alamam. Öl geber der devlet baba bana. Hem bagkur yatirsam bile her ilac aldigimda "fark" adı altında para odemek zorundayim. Ayrıca elektrik faturami her ay düzenli yatirmak zorundayım. Yoksa 3 gun sonra hem elektrigi kesiyorlar; hem de sonraki faturaya açma kapama bedeli diye 20 tl geçiriyorlar. Evet Dövlet bize bakıyor değil mi?! Hı hı.

Ama ikinci grup elektrigi kacak kullanir ahırına bile ufo takar. Iş yapar hatta kaçakçılık yapar. Devlete vergi vermediği gibi ceza da kesilmez bunlara. Altında jeep, mercedes, bmw gibi araclara binerler ama devletin sağladığı yeşil kart hizmetinden yararlarnırlar. Hicbir ucret ödemeden hastanede tedavi olur, ilac alırlar. Ve bunlardan ilac farki alinmaz.

Ama devlet onlara bakmiyor. Bize bakıyor. Onlara hicbir imkan sağlamıyor, bütün nimetlerini bütün imkanlarını bize sağlıyor. Hassiktiriniz efendim.

Heh dur konu dağıldı. Şimdi bu ikinci grup hep toprak ister, kurdistan ister. Bağımsızlık değil; ozerklik ister.

Ama bunlara "tamam sana toprak veriyorum. Bağımsızlık veriyorum ama t.c. devleti butcesi ile, vergisini veren namuslu vatandasin parasi ile yaptirdigim butun yapıları yıkacağım. Elektrik vermeyeceğim. Barajları yikacagim. Kurdistan devleti olarak sen kendin yeniden hallet." derseniz. "Hayır" diyecek.

Çünkü bağımsızlık değil; özerklik istiyorlar. Yani "kendimizi biz yonetelim, kendi devletimiz olsun. Kendi yönetimimiz olsun. Ama basimiz sıkıştığında sen arkamizda ol. Tehlikeye girdigimizde götümüzü sen kurtar." Açık seçik demiyorlar bunu da ben tercüme ediyorum size buradan.

Nasıl sevmezsiniz lan böyle madur olmuş ezilmiş dışlanmış insanları. Foşşik teceliler. Topsunuz olm.
pkk yı destekleyen kürtleri sevmiyoruz .

ama diğerleri zaten bizim canımız ciğerimiz kardeşimiz .

söylemeye gerek var mı ?
Gereksiz ve anlam veremedığım olaydır. insanları seçim yapma şansı olmadığı bişey yüzünden yargılamak ne kadar doğru olur? Ha pkkyı sevmezsin o ayrı, şerefsiz olmak seçimdir sonuçta.
Neyini sevicem şerefsizlerin kendi kardeşiyle kavga edince bile daha fazla nasıl zarar verebilirim diye elinde odun varsa atıp demir alan bi mahluk bunlar adam ne güzel demiş keşke doğuda bunlar yaşayacağına afrikalılar yaşasaydı. .
Bir tercihtir. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Evet.
beni tanımamış demektir.
beni tanıyıp kürtleri sevmeyecek birinin olduğunu düşünmüyorum.
sevmek zorunda değilsin tamam bu konuda özgürsünüzde.

hakaret etmek, alalen küfür etmek, yermek, genellemek yaptığınız şey sadece sevmemek değil genellikle.

ve bu yaptığınız şeyler toplumu daha da ayrıştırmaktan başka hiç bir boka yaramıyor.
herkesin sevmediği kendine girsin.
ay nolur sevin ya. ağlicam.
herkes bir kürt seçip sevsin, essyler ağlamasın.

essy bende siz başka seçin.
kürtler, suriyeliler geldikten sonra değiştiler bence. çevremdeki kürtlerde mentalite sıçraması var.
Hakkınızdır. Evet
Eğer kürtleri Amerika israil seviyorsa ben sevmiyorum varmı itiraz.
yargılanamaz. kimse kimseyi sevmek saygı göstermek zorunda değildir.
Sen sev sevme adamlar senin ülkende senden daha kral yaşıyor.
Şimdi k*rt deyip de ayrımcılık yapmayın. Ortadogulu, genel bir sozcuk. Ortadogulu iyi.
onları neden seveyim ki? her ay onların ödemediği elektrik parası benim faturama yükleniyor. bir nevi enayi yerine konuyoruz.
kürtler bile birbirini sevmiyor ki amk. kürtler birbirini sevseydi birbirlerini bu kadar becerip 10 çocuk yapmazlardı.