bugün

bir şekilde hukuku olduğu hiçbir kürtü sevmemek faşistlik midir sorunsalıdır.

yok arkadaş bir tane kürt de beni şaşırtmadı hepsi aynı kafada sevmiyorum, faşist demezseniz ne derseniz diyin sevmiyorum zorla mı...
reklamın iyisi kötüsü olmaz diye açılmış başlık. hadi yeşillendirin.
benim tanıdığım çok trabzonlu oldu bugüne kadar. bu nedenle trabzonlu insanlar hakkında yorum yapabiliyorum zira orda bir sürede olsa yaşamışlığım da var. ben şimdi kalkıp hiç tanımadığım insanlar olsa ve trabzonluları da sevmem desem bu faşistçe bir bakış açısı olabilir ama sonuçta tanıyıp da sevmediysem sevmemek hakkım da var.

not : hepsini olmasa da trabzonluları severim.
göreceli cevabı olan sorudur.

kürtleri sevmek yavşaklık mıdır? diye sorsak ağızlarında salyalar saça saça saldırırlar ama.

işte durum böyle olunca kürtlere çifte standart uygulanmış oluyor.
bir yazarın kürtlerden artık gına geldiğini anladığı başlığıdır. belki sana hep böyleleri denk gelmiştir. en hafif tabirle hadi faşo demeyelim de önyargı olsun bari. pkk yı desteklemeyenleri de gördüm ama belki içleri farklıdır. kalbini açıp bakamayız ki.
O kadar kürt var ve sen birini bile sevmiyorsun. Bu nasıl olabilir?
sevmek zorunda değilsin, onlarda seni aynı şekilde sevmek zorunda değil. lakin insanların yaşam tarzlarına, inanç biçimlerine, seçimlerine ve kökenlerine saygı duymak zorundasın.
Föşikler sizi dedirten sorunsal.
biz kürtleri değil pkkyı sevmiyoruz. bizim derdimiz taşeron örgütle. gerçekten kürtler kürdistanı isteselerdi, bu mevzu 35 sene sürmezdi millet. şırnakla bdp binasını taşlayanlar da kürtlerdi. benim bizzat görüştüğüm kürt biri, osman pamukoğlunun kendilerini kurtardığını ve oyunun kendisine olduğunu, ayrıca da kendisinin kürt olduğunu söyledi. pkkyı istemeyik biz abeyy diyen bu zat'ı nasıl olurda pkk diye suçlarım ben ?
sırf kürt olduğu için sevmiyorsan faşistsin.
Sevgi fasitlikle alakali bir kavram degildir, olmamalidir. Fasitlik millet, insan kayirmaktir. insan hakki yemektir bir yerde. Sevmemek sadece sevmemektir.
hayır düşünce özgürlüğüdür. severim sevmem kime ne?
değildir.kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
hayır foşikliktir.
Hayır ama kürtleri baskı altında tutmaya çalışmak onları ırk olarak kötü insan kabul etmek faşistliktir.
saçmalıktır. bir insan kürtleri sevmiyorsa " faşist " denilemez ulan sevmek sizin ideolojinize göre özgürlük değil mi ? bunlar bu kadar aptal işte " kürtleri sevmiyorum " dediğin an faşist damgası yersin. ayrıca kimse bize faşist diyemez faşist batıya has bir kavramdır , ırkçıyız ulan !
inanın zorluyorlar. sevmiyorum ulan. hatta nefret ediyorum. faşist olmayı kesinlikle sevmiyorum ama oluyorsun işte.
22 yaş altı kızları sevmiyorum faşist miyim!

aynı durum söz konusu..
değildir, bir haktır. sevmeyen de genellikle haklıdır.
Bu adam kürt olup aklı başında bir muslumansa cogu kisiden daha fazla sevilmesi gereklidir.
Artık değildir adam o kadar askeri,öğretmeni,doktoru,polisi,avukatı,hakimi,savcıyı,öğrenciyi,işçiyi öldürür barış temsilcisi olur biz bir şey deriz faşist oluruz

Silktir git.
faşist olduğunu sözlükte anlayan yazarların tuhaf merak konularından biri.