bugün

ırkçı biri değilim, ayrıca bu söylediklerim bütün kürtler içinde geçerli değil benim bir sürü kürt arkadaşım var ancak gelgelelim "bazıları" çok kötü kokuyor be abi. dolmuşa otobüse bindi mi 2 dakikada bütün aracı bir koku kaplar mı ya. *
(bkz: vatana ihanet)
kurtuluş savaşını sadece çanakkaleden sanan deyyusların hissiyatını yansıtansır. dün yavuz sultan selime yardım eden kürt aşiretlerinden bihaber milliyetçi bozuntularını anlamak güç. geçmişi olmayan kürt milleti 1071 de alparslanada yardım etmiştir ne hikmetse. geçmişini yok saydığımız bir halk desene güzel kardeşim, az biraz delikanlı olmak bu kadar zor mu ? yavşaklığın lüzumu yok afedersin.
üstün tarih bilimcilerimiz başladı. malazgirtte savaştıklarını zannediyorlar. alparslan'ın yöredeki kürt çadırlarıyla anlaşmasını savaşa katkı sanıyorlar. aynı gerizekalılar küçük bir taburken savaşta "2 millet sırt sırta savaştık" diyen gerizekalılar değil miydi? öncü birlikleri savaşa katılan asıl unsur olarak tanımlayacak tek zeka dünyada kürt zekası olarak mevcuttur. örnekleri için de çevrenize bakmanız yeterli. o zaman kurtuluş savaşında ki alman taburu da "3 millet sırt sırta savaştık" desin de daha da gülelim. sonra da bir başkası çıksın. ama sanırım kimse kürtler kadar hayalperest değil...

dandanakan savaşında da kürtler sultan mesud'un tarafındaydı. e bari geçmişi böyle suistimal ediyorsunuz, o zaman neden selçuklu'nun karşındaydı kürtler? ona açıklama olmaz tabi, kaşlarının gücü yetmez. şunu da ekleyeyim böyle şeylerin muhabbeti edilerek toprak sahibi olunmaz. bu kürdün mantığına örnek olarak verdiğim bir örnek. bu mantığa göre ilerlersek de elde edebilecekleri bir şey yok. ve tarih 2 kelime öğrenerek muhabbeti edilecek şey değildir. 2 kelime öğrenilip muhabeti edilecek şey kürt tarihidir.

sen kürtleri sev sevmesine de bari yalancı olma derler insana. az bir delikanlı olmak bu kadar zor mu? yavşaklığın lüzumu yok afedersin.
kürtlerin selçuklarla savaşması kürtleri fena yapıyorsa türklerin hali haraptır. zira tarihe baktığımız zaman türk devlerinin büyük bir çoğunu yine başka bir türk devleti yıkmıştır. bu türklerin hain ve namussuz olduğunu mu gösterir faşist arkadaş.topun kürtlerin inşaatına kaçtı sanırım kuyruk acın bu sebebten olsa gerek. böyle genellemeler yaparak kendini tatmin etmen hakkın tabi ama allah adildir yaptığın iftiraların bedeleni er geç ödetir sana.
(bkz: nefret söylemi)
terör,tecavüz,mafya,uyuşturucu v.s.
uludağ sözlük'ün bir kürt faşizmi merkezi olduğunu düşünürsek, sanırım kürt tarihinin şekil aldığı yerlerden birisi de burası diyebiliriz. bazı kürtçüler burada aydın rolü yaparak ilginç muhabbetlere girebilmekteler. size tipik gerizekalı muhabbetlerini anlatayım;

-siz tarihte öncü kuvvetlerin savaşın seyrini değiştirmediğini anlatırsınız, toprak anlamında bir pay alamayacağını, sadece ekonomik anlamda belki alabileceğini anlatırsınız ama kaşı gür bir gerizekalı çıkıp size ya çanakkale savaşı'nı ya da malazgirt savaşı'nı örnek verir. aynı gerizekalılara gerizekalıya anlatır seviyede kelimeleri teker teker seçerek şunları yazarsınız; peki dandanakan savaşı'nda karşı taraftaydın, şimdi ne olacak dersiniz ve cevap size; türkler türkleri de yıkmıştır, diye gelebilir. be gerizekalı dersiniz, bu muhabbeti sen buraya getirdin şimdi niye konu değiştiriyorsun dediğinde de susar, faşist der. sultan mesud en nihayetinde bir türk komutanıdır fakat kaşı gür kürt faşisti muhabbeti türk türk'ü yıkıyor diye getirerek nefret kusulan söylenimi değiştirerek haklı çıkma muhabbetlerine dalar.

-anadilde eğitim için mücadele etme hakkının olduğunu söylerler. evet, kanınızla şerefinizle kazandığınız bir toprak varsa bu doğrudur. fakat bu faktörler yoksa bu durum pek olası değildir. mevcut anadil neyse ona uymak yükümlüdür. peki kaşı gür kürt ne der? "biz bu topraklarda sizden önce vardık" der. tanrı kürt faşistinin cümlelerinden korusun. daha ne diyeyim.

ve bunları yaptıktan sonra ünlü yobaz liderlerinden biri olan saidi kürdi saçmalığını devam ettirirler. tanrı adildir, tanrı türk'ü sevmeseydi binlerce yıldan beri ayakta tutmazdı, medeniyet üzerine medeniyet kurdurmazdı. neyse ortamı kürt faşistlerine bırakayım da doya doya kaşlarını tatmin etsinler.

edit: kürt zekasına örnek; dolaylı olarak kürdofillerden birisi tanrı türkleri diğerlerinden çok seviyor muhabbeti yaptığımı iddia ediyor. kürt yapar, o kaşı tanrı boş yere vermedi sonuçta. sanırım beni saidi kürdi izinden giden yobaz arkadaşları ile karıştırdı. neyse, tanrı kaşını korusun...
tanrının bir ırkı diğerlerinden daha fazla sevebileceğine inanacak kadar beyni "tunç" laşmış insanların olabileceğini göstermiş entry dir.böyle düşünmesinin kendini dinden çıkarmaya kadar götürebileceğini bilmeyen "tunç" beyinli ve sabit fikirli insancıkların kendilerini açık etmelerini sağlayan entry de diyebiliriz.
ben türküm övünürüm, arkadaşlarım komşularım kürt onların kürtlügüylede övünürüm lakin ister türk ister kürt milliyetciligi ile milleti germeye calışanlara özel odalar kurulmalı ve taminsizlikleri giderilmeli, biz kürdüy le lazıy la cerkeziy le kurtuluş savaşında nasıl bir olup savaştıysak gene bir olur bölmeye calışanları öperiz.
Neden sevmiyorum çünkü küçüklüğümden beri bana kürtleri tabiri caizse öcü olarak tanımladılar. Hep bölücülükle suçladılar, hep pkk ile aynı kefeye koydular fakat kurtuluş savaşında onlarla birlikte aynı cephede savaştığımızı kimse söylemedi bize. işte bu yüzden sevmiyoruz. Bu yüzden bu ırkçı davranışlarda bulunuyoruz. Nasıl türkün kötüsüde iyiside varsa kürtünde kötüsü, iyisi vardır. Fakat bazı güçler hep bizim aleyhimizde kullanmıştır kürtleri.
huzurlu temiz güzel mersinimin içine ettiler,itibarını bitirdiler,mersin pkk ve şiddetle anılır oldu.

aynı sebebten ötürü almanyadaki türkleri de sevmiyorum onlar da sahtekarlıklarıyla pislikleriyle almanyanın içine ediyorlar tüm müslümanların avrupada ahlaksız insanlar olarak görülmesini sağlıyorlar.

diyarbakırdaki kürdü seviyorum mersindeki,türkü seviyorum her ikisinin de kapısını çalıp 1 bardak su isteseniz güler yüzle buyur eder sizi diyarbakır kürdü mersin türkü candır.
kürtleri neden sevmiyorum?

çünkü adamların beni sevmek gibi bir dertleri yok.
çünkü biz bu adamlara yıllarca kardeş dedik ama onlar bizi sikine takmadılar
çünkü bu vatanı bölmeye çalışan en büyük oluşum kürtlerden oluşmakta
çünkü çok büyük bir hızla ürüyolar
çünkü hep ezildiklerini söylemelerine rağmen aslında ezilmiyorlar.

uzun uzun neden - sonuç ilişkisi yazmamıza rağmen, küfürlerle saldıran piçsin, o.çocuğusun, faşistsin,hayvansın vb küfürlerle ağzındaki salyaları akan kürtler sevilmeme nedenlerini birkez daha isbat etmektedir.

küfrederek kendini anlatmak nasıl bir kültür nasıl bir ahlaktır bilinmez. döve döve sevdirmek isteyenler asıl budur faşistlik.
açılımın konuşulduğu şu günlerde hala böyle bölücü zihniyete sahip insanların ortalarda dolaşması ne kadar ilerlediğimizi, aslında geriye gittiğimizi gösteriyor.

kürtleri sevmiyorum çünkü mafya onların elinde, uyuşturucu işiyle uğraşıyorlar, silah taşıyorlar falan filan.

dolaylı olarak bu ülkede "hukuk yok" itirafı var bu cümlenin içinde. devlet suçluyu işine geldiği için kullanıyor sana da burada onun eylemleri üzerinden kürt düşmanlığı yapma hakkı tanınıyor. istediğin kadar kürt düşmanlığı yap.

ha bir de şu var.
http://www.youtube.com/watch?v=PD6pnq_OQPc&feature=related
faşist başlığın kralı başlık . hem sen onlarca yıl kürtleri aşiretlerin elinde acı içinde yaşat sömür. olmadı isyanlarını en ağır şekilde bastır sonra da gel kürtleri sevmiyorum de sevme. bu tarz yazılar oldukça elbette bu ülke de bu kürt- türk catışması devam eder. hiç düşünüldü mü daha önceleri gap projesi neden yıllardır işlemiyor ?
oradaki halk hep göce zorlanıyor. onlar için çok mu kolay sefaletten topraklarını bırakıp kaçmak. herşeyden dışarıdan görüldüğü kadar kolay olsaydı hatta bu kadar faşistçe anlatılınca sorun kalmayacak olsaydı ne güzel olurdu dimi ? ama herşey o kadar kolay değil iki tarafında hataları var. kürtlerinde kötü işlerde parmağı olur tükrlerin kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir .
entry çok uzun olacak*
Kürtleri neden sevmiyorum;

1-Büyük şehirlerde her pisliğin altından çıktıkları için(taciz, hırsızlık vs)
2-Kaçakcılık.
3-BMW marka otomobile binip yeşil kart kullandığı için.
4-Cahil olduğu için(bunu entry nin sonunda açıkladım)
5-Okulda kalorifer bir gün yanmadığında bu nasıl devlet diye haykırmalarından.
6-Apartmanda nasıl yaşayacaklarını bilmedikleri için(entry sonunda açıkladım)
7-Turisti dövdükleri için(entry sonunda açıkladım)
8-Kendinden olmayanları dışladıkları için(artık farkındayım aynı muameleyi yapıyorum)
9-Diyarbakır a giden Elazığ lı hemşerilerime yaptıkları muamele(entry sonunda açıkladım)(misafirperver değiller)
10-Her yerde ben kürdüm ben şuyum buyum demesi(bende bundan dolayı her yerde türküm diyorum)
11-Türkiye Cumhuriyeti kimliğin de yazan 'T.C' silip 'k.c' yazan diyarbakırlılar yüzünden.
12-Kavgaya vs aşırı meyilliler.
13- (bkz: diyarbakır da yaşayan türk)
14-Devletin iğne deliği kadar yardımından yararlanıp. ''devlet bize bakmıyor demeleri''
15-En önemlisi ATAM, Önderim Mustafa Kemal Atatürk'ü sürekli sevmediklerini söylemeleri.(entry sonunda açıkladım)
16-Avrupa da toz işi ile uğraşıp her türlü pisliği yapıyorlar, avrupa insanı da bunları türk sanıyor işte o yüzden nefret ediyorum bunlardan.

Açıklamalar:

insanların aklı başına geldiği bir yaş vardır, kendini fark ettiği yaşı filan sizlerde o dönemlerden geçtiniz bilirsiniz. artık ne olduğumu çok iyi biliyorum. neyse şu yaşıma kadar kürtlerle en ufak sorunum yoktu hatta anlayışım '' insanın dili, dini ırkı ne olursa olsun yeter ki insan olsun''böyle bir anlayışa sahiptim ama baktım böyle olacak gibi değil yakından tanıdığım kürtler kendileri içinde grup oluşturmuşlar kendinden olmayanları dışlıyorlar, bunları görünce bende kendi özüme döndüm ve yeni anlayaşım ''türkün türkten başka dostu yoktur.''

4-Bununla ilgili yakın akrabamın anısı var. bingöl de çalışıyordu tam olarak bilmesemde ne yaptığını sanırım elektrik arızlarını filan onarıyor. neyse köyün birinde elektrik arızası oluyor yapıyorlar birkaç gün sonra yine aynı arıza sürekli o kabloları kesiyorlar 1-2 en sonda gidip köylülerle konuşuyor size elektrik veriyoruz bu kabloları niye kesiyorsunuz cevaba bakar mısınız?: ''TC gelişmesin zarara girsin diye'' koskoca devlet bir kabloyla zarara mı girecek hem kendi elektrikten yararlanamıyor hemde bunu düşünemeyecek kadar cahil.

6-Gayet güzel bir aile apartmanında oturuyoruz apartmanın son kattaki dairesi boştu, neyse burayı kürdün bir tanesi aldı, bekar adam 7 oda 2 salonlu evi aldı. neyse 26 yaşındaki bir adam bu pahalı evi nasıl aldı diye düşündüm meğersem kumarhanesi varmış neyse banane onu geçtim. bu adam her gece içip içip geliyor gelsin beni ilgilendirmez niye bağırıyorsun gecenin bir vakti niye apartmanın bütün zillerine basıyorsun? tamam onuda geçtim sen resmi nikah yapmadığın karım dediğin kadını niye bu aile apartmanına getiriyorsun. tamam nikahsız yaşasınlar ama kadını bildiğin eve kitliyordu akşam geliyordu anlayacağınız sadece sevişmek için bir araç olarak kullanıyor. tamam onu geçtim o nikahsız karım dediğin kişiyi niye dövüyorsun? neyse şikayetler filan edildi imza toplandı apartmandan siktir olup gitti en fazla 2 ay kaldı.

7-Marmaris te güzel bir tatil yapıyorum her yaz orayı kürtlerin nasıl istila ettiğini biliyorsunuz, turistin birisi ayakkabısını boyatmadığı için dövdüler var mı böyle bir şey?

9-Elazığ lıyım bir akrabam 23 plakasıyla diyarbakıra gitti, arabasının ön camını sökmeye çalışmışlar sökemeyince kırmışlar gidip birde içindeki eşyaları çalmışlar.(gittikleri semt sözde diyarbakırın en nezih semti)

15-Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmeyebilirsin her yerde dile getirmeyeceksin en azından saygı duyacaksın putlaştırılmış demeyeceksin. abdullah öcalanın geçenlerde doğum günüydü, fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla kadının birisi toprakları yüzüne sürüyor diğeri de evinin duvarlarını filan öpüyordu. Şimdi kim kimi peygamber yapmış görün.

ben, türkçüyüm hemde sonuna kadar bu uğurda canımı bile feda edeceğim.
*; kurtuluş savaşı'nda omuz omuz savaştığımız insanlar, gelip şu an ayaklanma çıkarıp özerk devlet istiyorlar. türkiye'nin size ne zararı var. soykırım mı yapmışlar? ekmeğinizi önünüzden mi almışlar? n'apmışlar? hiçbir şey. şimdi, oturun oturduğunuz yerde... güzel ülkemiz hepimize yeter.
Var var her ırkta iyi insan var. Anti bazı güzel noktalara değinmiş ancak fazla kaptırmış. Kürtlerin yayılması konusu cahillikten öte bir konu değildir. (bkz: condom). öte yandan bu cahillikten yararlanan bir köpek sürüsü yok mudur? elbette vardır. israile köpek olmuş sürüdür bunlar. milleti toplar dağa çıkarır yetmez indirir polis taşlatır sonra da cebine harçlık koyar.(bkz: http://www.yeniulus.com/s...-kemaralara-yakalandi.htm). şimdi bunlar olurken gelip bana bir kürt arkadaşım bdp yi, özgürlük çabası mabası diye zırvaları anlatırsa olmaz. yanlış olur. işinde gücünde olan, bdpnin de teröristin de ne yaptığını görebilen, bu ülkede benim gibi sade bi vatandaş oldugunu anlayabilen kürt benim kardeşimdir. gel gör ki sözlükte de sıkça rastladığımız, 2 kitap okuyup internette 5 dakkalık araştırmalar sonucu kürt tarih bilimcisi ve ya siyaset bilimcisi çıkabilmiş üstün yetenekli arkadaşlar var. bazısı zaten ne yaptıgının farkında, saçmaladığını kendi de biliyor. ama daha tehlikelisi bunun farkında olmayıp gerçekten kendini kaptıranlar var. neyse uzattım. ben insan severken bir tek akıllı akılsız ayrımı yaparım. üzerlerinde oynanan oyunları görebilen, dini ve milli hassas duygularını sömürenlerin farkında olan zeki insanı severim. bu ırkçılıga girmez, sonuçta aptal insanı kimse sevmez.
bekara karı boşamak kolay tabi dimi kardeşler. bu ülkede savaş nedir, eziyet nedir, olağanüstü hal nedir bilmeyen bir nesil yetişiyor ve bu neslin yapabildiği en iyi şey kendinden olmayan her fikre, ideolojiye bok atmak oluyor. saygının, sevginin lugatlarında yeri bile yok. hatta işi ilerletip elin gavurunu kendi kardeşinden daha fazla sevme küstahlığına bile getiriyor. ama kimse kalkıp bunlara 'dur kardeşim senin yaptığın milliyetçilik değil, sen ırkçılık yapıyorsun' demiyor. basit fikirli bireylerin 'küçük dağları ben yarattım' edasıyla ortalıkta dolanmaları da cabası.

sen kimsin? nesin? nerden geldin, nereye gidersin? sorusuyla karşılaşmamış, boş bakışlarla dünyayı seyreden ve özellikle beyninin su olan kısmına gelen fikirleri çevresindekilerle paylaşan bir nesil yetişiyor. allah ıslah etsin demekten başka elimden bir şey gelmiyor.

dün savaş çıktığında yanında bulunanları düşman sanıp, karşında bulunanları dost sanarsan, yarınının akibeti bellidir kardeşim. eğer gerçekten bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne inanıyorsan, bölünmemesi için elinden geleni yaparsın.

her türk ülkücü mü ki her kürt pkklı olsun. böyle saçma bir düşünceye nasıl düşebilirsiniz. sizin burda verdiğiniz mücadelenin 10 katını veriyor orda yaşayan türkiyeli kürtler. pkk her gün onlara eziyet ediyor. daha geçen ay bir stk başkanı öldürüldü. şu an ordaki kürt kardeşlerimiz bizim desteğimizi bekliyor.

gelin bu gidişata birlikte dur diyelim. insanları tanımadan peşin hükümler vererek yargısız infazda bulunmayalım. bizi bu oyunların içine sürükleyen soysuzları elleri boş gönderelim.

not:ben kim miyim? arap bir babadan ve kürt bir anneden olma, ülkesini ve ülkesinde yaşayan kardeşlerini seven biriyim. kısacası ben türkiyeliyim.
tecavüz
töre cinayetleri
aşiretler
terör
pkk
toplu taşımalardaki ağır koku
uyuşturucu
mafya
yankesicilik
görüntü kirliliği
istila
kaçak elektrik
kaçak yapılaşma
kaçak sigara
ırkçı olmaktandır.
http://www.haberseninle.c...haberi-115988.html?r=fb22

neyini seveyim lan ben bunların ?
*kendileri kürt milliyetçiliğinin amına koyarken siz türk milliyetçiliği yaparsanız şerefsiz olursunuz.

*enerji bakanının açıklamasına göre doğuda 4 evden 3ü elektriği kaçak kullanıyor, faturalarını biz ödüyoruz.

*kaçakçılık yaparken yakalanıp bombalanan pkk lılar için aylarca mağdur edebiyatı yapmaları.

*kendilerine çok büyük ayrıcalıklar uygulanmasıdır.

diyarbakır, van, hakkari, muş, bitlis, bingöl, şırnak, mardin, siirt, batman, ağrı...

türkiye ekonomisine ne katıyor bu iller ve türk ekonomisinden yani bizim cebimizden neler götürüyor?

bu yukarıda saydığım 11 il'in ödediği toplam vergi ne kadar biliyor musunuz?
1.300.000.000 tl(bir milyar üç yüz milyon türk lirası)
peki bu 11 ilin toplam nüfusu kaç?
6.400.000(altı milyon dörtyüz bin)

bu manzarayı şu karşılaştırma ile örnekleyelim.
yukarıda 11 il için taahhuk eden vergiyi yazdık. bir milyar üçyüz milyon lira...
bu vergi sadece balıkesir ilinde taahhuk eden vergi miktarına eşit...
balıkesir ilinin nüfusu ise sadece 1.150.000(bir milyon yüzelli bin)

yani basit bir matematik ile 1 balıkesirli 4 güneydoğulu kadar vergi veriyor.

ama yine aynı balıkesirli'ye türkiye cumhuriyeti bütçesinden ayrılan pay bu 11 ildeki vatandaşlara ayrılan payın 3 te biri...

bazı illerin sosyal güvenlik primi ödeyen yani çalışan sayıları ile yeşil kartlı sayıları;

il adı------>prim ödeyen----->yeşil kartlı

van------>76.000----->544.000
hakkari-->22.800----->115.900
şırnak--->35.000----->205.000
mardin--->62.000----->294.000
diyarbakır>144.000--->566.000
bitlis---->31.000---->168.000
bingöl---->24.000---->128.000
siirt----->30.000---->132.000
ağrı------>34.000---->309.000
muş------->28.000---->173.000

istanbul-->3.550.000-->357.000
izmir----->925.000---->178.000
kırklareli->76.000---->22.000
bursa------>632.000--->100.000
çanakkale-->110.000--->25.000
balıkesir-->237.000--->90.000
bilecik---->48.000----->9.000
rize------->73.000----->22.000
erzincan--->41.000----->27.000
çorum------>95.000----->86.000
artvin----->33.000----->17.000

not: düzgün kürt varsa gene kardeşimizdir.
genel olarak tanıdığım tüm kürtler iki yüzlü .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar