bugün

genelleme yapan annedir.
içinde çelişkiler yaşayan annedir. düşmansa neden bulaşmayalım sorusunu getirir akıllara.
Tv de şehit cenazesi seyretmiş, seyretmiş, seyretmiş, seyretmiş annedir.
anne sıfatı yakışmayacak mahluk.
kin ve nefret tohumları eken annedir.
şahsen benim kürtler'le hiç bir sorunum yok, olamaz da.
Niye lazlar demediği, niye cerkezler demediği, niye göçmenler demediği, niye kürtler dediği düşünülmesi gereken annedir.
sözlüklerde yazarlık yapmadığı için, bunu dile getirdiğinde mahluk, faşist gibi hakaretler yiyeceğini bilmeyen annedir!
anne degil, apolara gelecek bölücü orospudur.
dagdaki ona buna veren kadrolu orpsudan hic farki yoktur.
dagdaki eliyle mayin döser kardeslige darbe vurur, bu ise düzde diliyle kardeslige var gücüyle vurur.
gerizekalımsı bir önermedir. insanlar doğarken ırkını seçemez ha sen seçmişsin; embesil ırkının son temsilcisi denilesidir.
(bkz: ananı da al git).
her aklı başında olan annedir.
engin olan gönlü ile kimseye kin gütmeyen anadolu annelerine benzemeyen annedir. böl parçala yönet öğretisine gönül vermiş, amerikan anasıdır. evlatları kendisi ile mom, kendisi de evlatları ile honey şekinde iletişim kurar.
hırsızın hiç mi suçu yok'tan hareketle kendince haksız olmayan annedir. şöyle ki, suç bunu söyleyen annede midir yoksa zihinlerde böyle bir imge bırakan birilerinde mi?

yine de olayları daha dikkatli okuması ve ırkçı söylemlerden kaçınması gereken annedir.
kürt ananın da türk ananın da evladı öldüğünde farklı dilde; ama aynı ağıdı yakıp aynı yürek yangınını yaşadığını, evlat acısıyla yanıp kül olduğunu unutan, taş yürekli ve biliçsiz bir şekilde kendi ülkesi insanları arasına ayrımcılık, bölücük sokan annedir.
anne olmuş ama insan olamamış biridir. o yüzden küfretmek serbesttir.
bugün 8 anne daha içindeki sızının etkisiyle, "acaba faşist derler mi bana" diye düşünemeden böyle şeyler düşünüyordur. hatta belki 8 hala, 8 teyze, 8 amca, kardeş, yeğen, kuzen, bekleyen sevgili, çocuk...
çocuğunu koruyan annedir. nerden bilsin, nasıl ayırsın çocuk hangisi düzgün adam.
temknli annedir.bir hikayemi anlatasım geldi:
yıl 2010 yaz günü öğleden sonra 4:00 sularında anneannem ile yürüyüşe çıktık 3. turu atarken 5 tane çocuk(kürt oldukları konuşmalarından belliydi) kendilerini yola atmışlardı ellerindeki taşlarla arabalara taş atıp dolmuş geldiğinde yola yatıyorlardı tabi arada laf atmalarıda cabası tabi onu gayet güzel bir biçimde lafımızı sokarak hallettik ama hangi anne çocuklarının böyle veletlerle birlikte olmasını kendini yola yatırmasını ister.
yanlış ssöylemde bulunmuş annedir..

aslında "kürtlere bulaşmayın, mayın döşerler, tek suçu askerlik görevini icra etmek olan 18 yaşındaki türk gençlerini sapır sapı katledrler, şehirlerde terör estirirler, sürü halinde dolaşırlar, cam kırsasn 100 kişi kavgaya gelir, bir şeyi yapma diye rica etsen habis ur gibi üreyip başına çökerler, tek kalınca kuzu, biraraya gelince çete olurlar, utanma bilmezler, isterler, isterler, isterler hep ama biz ne veriyoruz diye sormazlar, bu ülkenin en büyük belasıdırlar, eğer bu insanlar olmasaydı şu anda binlerce insan yaşıyor ve benim gibi binlerce anne yaşayan ölü olmazdı"

demesi gerekirdi...yter lan size yüz verildiği..

sizle aynı sizin davrandığınız gibi davranılmadıkça yola gelmeyeceksiniz..30 senedir..ne dediyseniz yapıldı be..bir adım atmadınız be..bir insanlık sergilemediniz be...ne biçim yaratıklarsınız ulan.

silin aq kaydımı kuydumu sikerim ben böyle vicdansızlığı..gidin o 7 eve bakalım orada neler yaşanılıyor..kan ağlıyor lan o anneler kan.suçu ne onların..nedir ulan bunun sebebi.
düşman olmasa da evladının onlardan bir şekilde zarar göreceğini düşünen annedir.
diğer annelerimizin acısını paylaşan annedir.

not: allahtan rahmet ve ailelere sabır dilerim. hala kardeşiz diyenlere kardeş kardeşi vurmaz diyorum.
evet bizi bölmek isteyenler iyi niyetimizden faydalanıp bizi bölmeyi başarıyor.
bir kişiye yüz verilirse daha fazlasını ister buyrun açılım...
sonra terör niye var derler ?