bugün

ammaaaan. o kadar güzel bir olayı hayal etmeyi bile düşünemiyorumdur.
dünyanın en büyük kürt şehri sıfatı başka bir şehre geçecektir.
(bkz: Böyle açaydım kollarımı durma diyeydim)
kızların rahat bir oh çekeceği gün olacaktır!
rahat rahat etek, askılı, şort giyebileceğizdir.
akşam dışarı çıkmalardan ne ailelerimiz ne biz çekineceğizdir.
istanbul istanbula benzeyecektir, o da rahat bir nefes alacak, haydarpaşa garı doğunun bağrından kopup gelenlerin, "seni yenecccem istanbul" cümlelerini duymayacaktır.
ama bahsi geçen kürt, ırkçılıktan değildir. abazanlara %90 kürt olmadarından dolayı yapılmış bir genellemedir.* *
kaçakçılık büyük oranda azalır.
1- suç oranı ciddi miktarda düşer.
2- elektrik kaçakları %95 azalır.
3- işsizlik biter.
4- karmaşa biter.
5- kirliki ciddi miktarda azalır.
6- ayakta otobüs yolculuğu biter.
7- minibüs terörü biter.
say say bitmez faydaları.
istanbul temizlenir.
cüzdanımı arka cebime koyarak gezebilirim, herkesin ortasında para çıkartıp rahat rahat alış verik yapabilirim. sırf almanlara benzediğim için bana dik dik bakarak tahrik edip üstlerine gelmemi isteyenlerden sonsuza kadar kurtulabilirim. yanımdaki kızlara dik dik bakan birileri olmaz. böylece kavga etmek zorunda kalmam. karanlık sokaklara daha rahat girebilirim. kısacası insan gibi yaşayabilirim. düşüncesi bile güzel.
istanbuldan değil tüm türkiyeden gitseler memleket refaha huzura ulaşır.
türkler antalya'yı terk ederdi..
olanı yetiyor.
Sadece kürtlerin tacize meyilli ya da suç işleyen yahut kaba olduğunu sanan sığ zihniyet hayali. Pembe panjurlu ev hayali kurun, o daha hümanist.
Istanbulun nüfusu yarı yarıya düşer. Namaza başlayan sayısı da artar.

(bkz: şükür namazı)
türklerin avrupayı terketmesiyle aynı sonuçlar doğuracak olaydır.
istanbul'u gereksiz insanların terk etmesinden daha güzel olamayacak olasılıklardır. boşuna oksijen israfı yapanlar gitseler yeter. din, dil, ırk ayrımı fark etmez, insan olamayan gitsin.
edit: kürt değilim ve bursasporlu olarak diyarbakır'dan ve yandaşlarından nefret ötesi nefret ederim.

edit: yine ne ictiysem saçmalamisim amk siktirsinler gitsinler.
gece gece küfretmeme ve sözlükteki faşistleri görmeme sebep olan başlıktır.

kürtler istanbulu terk etse istanbul yine istanbul olacaktır, birşey değişmeyecektir kısacası.

evet bazı kürtler vardır ki gerçekten yapmadıkları pislik kalmaz ancak böyle bir genelleme yapmak ne derece mantıklıdır. bu ülkede hırsızlık, kaçakçılık yapan, onun bunun karısına kızına yavşayan, evdeki karısını çocuklarını acımadan bıçaklayan, bu ülkeyi pisleten sadece kürtler midir? bu ülkede yaşayan çerkez, laz, muhacır, doğulu, batılı, güneyli, kuzeyli diğer insanlar çok mu masum peki. hapishanelerde sadece kürtler mi var?

insanları kötülüğe sürükleyen tek şey eğitimsizliktir. bazıları doğuştan şanslıdır iyi bir eğitim alır ama bazıları ise o kadar şanslı olmuyor maalesef. yukarıdaki zırvalıkları yazanlar önce bunu düşünsün insanın bazen seçemeyeceği şeyler vardır annesini babasını seçemediği gibi.

kürt değilim ama annem babam kürt olsaydı da değişen hiç bir şey olmayacaktı sadece ten rengim bir kaç ton koyu olacaktı o kadar. davranışlar ve düşünceler bireyseldir ırka göre değişmez hala o küçük beyinleriyle anlayamayanlar var.

yazık diyorum bu başlığı açanlara sadece yazık.*
istanbul 9 milyonluk bir şehir olur.
tertemiz bir memleket olur.
istanbul bi' siki doğrultamaz. bütün işleri kürtler çözüyor lan, haberiniz yok sizin.
kürtler istanbul'u terketsinler de hele bi.. olacaklar kendiliğinden olur zaten..
Kurunun yaninda yas da yanar zihniyetini bile dogurur bu ulkede.Keske siz de olsaniz o kurunun yaninda yanan.Adam dogdugu irk yuzunden yargilaniyorsa vay bu ulkenin haline..

Edit:Bu arada istanbul'un kürtlerden ziyade sizin gibi yobaz,ayrimci,zorba,fasist zihniyetlerden arinmasi lazim.Bu kadar sig olmayin gozunusu seveyim annenizden,babanizdan ogrendiginiz insanligi biraz kullanin.Sizin yolunuz yol degil benden soylemesi...
istanbul o sorunlu, binerken eşhedüenlaa... dediği minibüsçülerden kurtulur
taksim de, her yeni yıl eğlencelerinde kadınları taciz edecek kimse kalmayacak.
bunun için taksim vb. alanlarda yeni yıl kutlamalarını bile devlet büyüklerimiz iptal edebilir.
"Her insan bir cevherdir" mantigi ile o kisilerin tespit edilip terk etmemeleri gerektigi onerisinde bulunmalidir. Egitim ve sosyal seviyeleri dusuk olanlara ozel ilgi gosterilip topluma kazandirilmalidir. Herseyden once insan kelimesinin anlamini bilerek ve hissederek yaklasmali boyle durumlara.

Edit : kurt degilim.
Kürtler terk etse turisti yerler boşalır, lazlar terketse inşaatlar boşalır, ruslar terketse üzüntüden ben dışarı boşalırm.
ayrışma derinleşir ve bağımsız bir kürt devletinin temeli atılmış olur.kaynaşmış iki halkı ayırmanın manası yok.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar