bugün

hiç bilmiyorum arkadaşlar acaba nasıl bir duygu.
Kürt olmak farklı bir duygu mesela sizler bizlerle önce kürdüz diye konuşmuyorsunuz, sonra sizlerin ön yargısını bir köşeye fırlatıyoruz ve sizler diyorsunuz ki "ben kürtleri böyle bilmiyordum kusura bakma kardeşim hep medya ve bazıları bize sizin hakkınızda farklı şeyler söylüyordu" bizde canınız sağolsun diyip yola devam ediyoruz.
Kürt olmak her gün onca ceset görüp yinede türkiyeyi seviyorum demektir, her gün kocasından dayak yiyip yinede kocamdır diyen kadın gibi..
görsel

Kürt olmayanların, asla anlatmakla anlamayacağı harikulade duygudur.
(bkz: anlatılmaz yaşanır)
Mükemmel ötesi bi duygu peki faşistlik nası bi duygu ?
Irkçılık dürtüleriyle egolarını şişirenlerin sorduğu anlamsız soru dur. Kürt olmak adem oğlu olmaktır. Yani Türk olmakla aynı şeydir.

PKK yandaşları için, pkk lı olmak nasıl dense anlaşılır. Sahi pkk lı olmak, yanlısı olmak nasıl birşey? Aklıma çok kötü bir duygu olduğu düşüncesi geliyor. Ama yinede pkk lı ve yanlısı olmayı en iyi komünist ler ve ona destek veren solcu guruh anlar. Yani şehirleri yıkıp yakan dhkpc ve ona terör örgütü diyemeyen sol kesim. Hepiniz terör yanlısısınız!
Kürt değilim ama kürt olsam bununla gurur duyardım.
olmayan kişilerin yersiz ve bencilce ithamlarına maruz kalmış olan konudur. Empati yapmak aslında çok zor bir durum değil. Kaldı ki ülkecek bunu başarabilen bir kitle olsaydık zaten bu halde olmazdık.
Kürt olmak sorusunun cevabı görecelidir. Faşit bir adama/kadına sorsanız ağzından nefret kusmuklarını etrafa saçtığını görürsünüz. Veyahut Kürt bir kadına/adama sorsanız olumlu yanlarını , zorluklarını ya da kolaylıklarını öğrenebilirsiniz. Kürt milliyetçisi bir kadına/adama sorsanız aynı nefret kusmuklarını kendi penceresinden bakmayanlar için bize sunacaktır.
Türk olarak şunu söyleyebilirim ki; Kürt olmak bu topraklarda çok zordur. Yıllardır itilen kakılan , görmezden gelinen ve sonucunun ne olduğuna bakılmaksınız kendilerine layık görülen tek şeyin faili meçhul ölümler olduğunu görmek çok da zor değil!!.
görsel
Gayet gurur duyulan bir duygu.