bugün

(bkz: iğrençsiniz ibneler)
hayatında en ufak bir 'yapı'- zihinsel sanatsal, edebi felsefi veya bilimsel anlamda- oluşturamamış insanın olmasına karar veremediği bir şey hakkında gurur duymasıdır olsa olsa.
Çok da sikimizdeydi diye cevap verilir.
ben türklüğümle gurur duyuyorsam seninde kürtlüğünle gurur duymaya hakkın var.
random özellikleriyle övünen insan her halükarda salaktır gözümde, hangi ırka mensup olduğu umurumda değil.

bir de o italyan, fransız, ingiliz kısmını hiç katmayaydın iyiydi.
bir korkak söylemidir. ancak burada söylenir.
(bkz: yok artık lebron james)
Pkk sempatizanı değilsen ben de seninle gurur duyuyorum dostum.
daiş size bokinca gurır dıyarsın dobi.
gurur duy tabi, gurur duymak hakkın fakat şu gurur duyma olayında bir iki level daha atlayıp hırsızlık ve kaçakçılık yapmayacak kadar gururlu insanlar haline dönüşebilseniz ne mutlu bize.

en son levele ulaştığınızda da '' ne işimiz var bizim sizin topraklarınız da'' der , terk i diyar ederseniz inşallah.
sorsak en kültürlü biziz dersiniz bir yurt dışına gitseniz sudan çıkmış balık gibi 'Yav hevaller dağda bunlar yoktu' diye andaval gibi etrafa bakarsınız eyfel kulesinin dibinde kaçak sigara satarsınız mk.
kafası güzel birinin söyleyeceği laftır ya da cahil birisinin. kürtlüğün gurur duyulamayacak birşey olduğunu kavraması zor bu kişinin.
başka yerde duy gururunu, ülkemde değil.
--spoiler--
pkk sempatizanı değilsen ben de seninle gurur duyuyorum dostum.

--spoiler--

Şu üsteki entry'ye katılmamak elde değil ama bunun tam tersini düşünüyorsan, katıksız orospu çocuğusun..
Başkasının adına utanmak böyle bir şey. Yani bir ingiliz, italyan olmak varken iyiki kürt olmuşum diyen tamamen sallıyodur.

bir burkino faso, papua yeni gine ve somalili neyse yeryüzünde o kadar benimsenmişsin yani. Lada samara'yı allayıp pullayıp lamborghini diye pazarlamaya çalışmak zeka seviyesini ortaya koydu zaten.
tamam abi aferin.

Ben de türklüğümle gurur duyuyorum da birinin diğerine üstünlüğünü kabul etmiyorum.
3-a sınıfından hewal arkadaşımızı dinledik. Şimdi 2-c sınıfından devran arkadaşımızı "bir keko düşünüyorum kaşları kalın" adlı şiirini okumak üzere sahneye davet ediyorum.

Ardından konuşmamı 2 dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşı ile bitiriyorum.

Dedirtir.
Allah başka dert vermesin.
Yadırgamadığım hatta aksini yadırgayacağım durumdur. Ha madem o kadar kürtsün git kürdistanda yaşa.
ırkıyla gurur duyacaklar kadar acizdir. bir insan ne zaman insanlığından gurur duymayı bırakır o zaman ırkıyla gurur duyar.
polisimize askerimize insanlarimiza serefsizlik yapmadiginiz surece, baris ortamini surdurmek istediginiz surece duyun.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
güzel fıkra.
normal karşılanması gereken deyiştir.

allah bizi böyle yaratmışsa bizler de buna razı olup kürtlüğümüzü yaşayacağız elbette, nasıl ki uganda'lı ugandalılığını, kıbrıs'lı da kendi ırkını yaşıyorsa aynı öyle yani. hamd olsun kürt olduğumuz için, her ırkın güzelliği kendinedir.
mevzu kürt türk arap olmakta değildir.
allah'a peygambere inanmışsanız eğer,

herhangi bir ırk ya da milliyete ait olmanın bir ayrıcalığı olmadığını da bilirsiniz.

" Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH'ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdârdır."
Hucurat 13

Rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Aceme, [Arap olmayana] Acemin Araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir.
hadisi şerif

Allahü teâlâ, cahiliyet övünmelerini sizden kaldırdı. Hepiniz Âdem aleyhisselamın evlatlarısınız. Âdem ise topraktan yaratılmıştır.
hadisi şerif
güncel Önemli Başlıklar