bugün

Uludağ Sözlükte etkin olan faşistler tarafından Kürt olduğu için dışlanan sözlük yazarlarıdır, Kürt olmak donuza eklenmek için yeterlidir.
Bu yazarlardan biri de benimdir, az önce Almanca hakkında bir iki şey öğrenmek için "Almanca bilen yazarlar" başlığına upladım başlığa gelen faşistler altına "kürde yok" yazdılar, çok ayıp gerçekten, çok, bu nasıl bir ırkçılıktır anlayamadım.
Sözlükte bolca bulunur, bir tanesi benim.
adlarına üzüldüğüm yazarlardır. onlar da insan neden böyldhjsshhahx şaka şaka aq k.rtleri.
Pkklı olanlara saygımız yok sadece.
Yoktur öyle bir şey. Sadece Kürtlerin acitasyonudur. Ulan yemin ederim küçük Emrah filmlerinde bile sizin gibi acitasyonudur yapılmıyor.
Kimse durduk yere kimliğinden dolayi dışlanmaz, ırkçı turkuler tutturup, faşizan ağzını açmadığı sürece.
ulan hepsi acıtasyonsa ve böyle bir dışlama söz konusu değilse bugüne kadar sözlükte açılan kürtlerle ilgili başlıklar ne peki?

ayrıca evet, birtanesi de benim. evet, belki bir kürdüm, evet, bunu ben seçmedim belki ama olsun. tıpkı bir almanın kendi ırkını üstün görmesi gibi, bir ingilizin kendisini en iyi ırk görmesi gibi, yahudilerinde kendi ırkını mükemmel ve soylu bilmesi gibi siz türklerde kendinizi tüm ırklardan üstün görüyor ve diğer ırkları ezip kabullenemiyor, yok sayıyorsunuz.

bu durumda önemli olan din, dil, ırk ve renk ayrımı yapmamak, insanların kendilerinin seçme hakkı olmadığı şeyleri ayrım yapmak tamamen aptallıktır. kendi ırkını üstün gören kişi tamamen başka bir ırktan doğmuş olsaydı bu seferde o ırkı kutsallaştıracaktır. işte bunun sonu yoktur, dünya üzerindeki tüm haksızlıklar ve savaşların altında hep bu kendi ırkını yüksek görme merakı için çıkmıştır.

oysa ki ne olacak sanki, herkes bütün bu ayrılık yaratan seçilemeyen nitelikleri bir kenara bıraksa ve karşısındaki kişiye insan olduğu için değer verse? ne olurdu önemli olan ırk veya din değilde düşünceler olsaydı? işte bunu başarabildiğimiz an dünya bir dakikalığına da olsa çok güzel bir yer olacaktır.
PKK propagandası yapmıyor ve vatanına bağlıysa benim tarafımdan dışlanmayacak yazarlardır.