500 mt öteden görünebilir.
_______
----------
 ı_ı ll ı_ı
      ll
     /\
llllllllllllllllll
    -----.
görsel
Bir kuş cinsidir.
Eskiden insanlar kıldan tüyden utanırdı lakin şimdi kalın kaş moda. Eskiden sakalsız erkekler çok özeldi. Şimdi kızlar niyeyse sakallı erkekleri beğeniyorlar ve hatta o da moda oldu. Sonuç olarak modaya yön veren kişiler artık kalın kaşlı ve sakallı da olabilir.

Şaka bir yana da kalın kaş fena değildir. Bakışları daha belirginleştirir. Hani resim çizerken tepeye yaptığınız sıra dağlar gibidir kalın kaş.
tüysüz topların zoruna gider .
(bkz: baş döndüren dolgun kaşlar)
Çoğul eki anlatım bozukluğuna sebep olmuş.
genelde martı seklinde olur. evet.
hemen hemen her insanda olduğu gibi kıldan, tüyden oluşan allah vergisi parçalardır. kürt kaşları diyerek yapacağınız milliyetçiliği sikeyim sizin. kürt kaşı da, türk kaşı da, japon kaşı da, rus kaşı da aynı kıldan, tüyden işte mnskym.

ekleme : kürt kökenli değilim. türküm.
ulan sırf kürtleri ezmek için açılmış başlık yok ben iki kaşlı kürt görmedim yok kası kara görünüyor itici duruyor kadında .
çok haklısın ebem zaten kaşı kara gözüksün diye doktorlara para sıçıyor
böyle bi genelleme yapılmamalı kası güzel olan ınsan var olmayan ınsan var ha eğer o kendini beğeniyorsa bu tür cisimlerin laflarını sikine takmaz hadi eyvallah.
Kalindir . Fakat kuaforlerin isine yaradigi alinmasiyla ekonomiye can versigi gercegiyle takdirleri kazanir .
sokayım sizin böyle milliyetciliginize.
Kaşları değil, kaşıdır.