yaklasik 90 dakikadir hemen oturdugumuz sitenin önünde davul zurna esliginde zilgit atilarak halay cekilen dügündür. Kardes siz hic mi yorulmuyorsunuz? adamlar ziplaya ziplaya halay cekiyor ismail türüt ten daha fazla terliyorlar buna ragmen istikrarla devam ediyorlar. Cogh güzel dügün dernek eyvallah da en azindan su davulcuya söyleyin artik baska bir sey calsin semame dinlemekten beyin zarim alev aldi.
halaydan ibaret olan düğündür.
saatlerce süren ve birbirine benzeyen dangırtılı kürt müziklerinin her birinin 1,5 saat çalınmasıyla oluşturulmuş beyin yakan ambiyans eşliğinde aynı hareketlerin tekrarı olan,halay adı verilmiş şuursuz tepinmelerle yürütülen,kıllı keko güruhundan oluşan canlıların halaya katılımda bulunduğu düyünlerdir.

hayatımda 1 defa kürt düğününe katıldım. katıldım dediğim;biz damat tarafıydık,gelin tarafı kürt idi. allah kimseyi öyle bir ortama girmek zorunda bırakmasın.
anlatılanlara göre gerçeklerinde bir halay 4 5 saat sürermiş.

edit: biz öyle duyduk.
ak47, m16a2, bazuka, 9mm tabanca falan gerektirir.
ellerindeki her türlü cephaneyi sağa sola sıktıkları düğünlerdir. yarın bir gün ellerine atom bombası geçirecekler diye korkuyorum*
Ahoyların lililililerin pompalı ve tabanca seslerinin eksik olmadığı , amcalarımızın gece olunca köşeye çekilip alkol alıp meydanda fırıldak gibi döndükleri , kimine göre eğlenceli , kimine göre çok banel olan eski halk düğünlerindendir.
hastanede biter.
eğlenceli düğünlerdir vesselam. bizim akdenizin ya da iç anadolunun saçma sapan düğünlerinden çok çok daha akıcıdır.
orkların, üremek adına bir nebze de olsa modern hayata ayak uydurmak için düzenlediği etkinliktir.
havaya silah sıkmak gibi saçma sapan ve son derece tehlikeli davranışların bolca bulunduğu düğünlerdir. kürt düğünü bu konuda tek değil, iç anadolu ve karadeniz çomarlarının düğünlerinde de bu olay vardır ama bunlar işi abartıp pompalılarla, ak-47'lerle iş görüyorlar.
Bazen müzikleri hoşuma gidiyor ama akşama kadar uzatınca Bir tane Drone kodlayıp havadan yakın mesafeden havaişekleri roketleyip götlerinde patlatarak kalabalığı dağıtma isteğim de uyanmıyor değil.
ilk defa bir kürt düğününe gittim. futbol sahasında yapılmıştı. halayla başlayan düğün hiç durmadan halayla bitti.
Ortadoğu'da ki bütün düğünler gibi iğrençtir.