bugün

17 aralıktır.

Bu yılki törende bayrağı göndere ışid tarafından boğazı kesilen şehit Pêşmerge hûcam Sûrçî'nin çocukları çekmiştir.

Not: belirtmek zorunda kalmam saçma ama yine de hatırlatayım, bu bayrağın herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı yok. Kürdistan bölgesel yönetimi ve biz diğer tüm kürtlerin bayrağıdır.
Bizim ülkemiz tarafından da tanınıyor ve daha önce ankara'da da göndere çekildi.

görsel
görsel
görsel

1934 tarihli hawar dergisinin kapağı
görsel
hangi ülkenin bayrağı o, çıkaramadık tam olarak?
Hiçbir değeri olmayan bir bez parçasının günüdür.
O çaputla yerleri bile silmeyiz.
Birincisi o paçavradır.
ikincisi de sizi de o paçavrayı da s...riz.
Akıllı olacaksınız Amerikan köpekleri.
demek günlerden bez parçası günü. o bezle kıçımı bile silmem afedersin ama. Bunun da bir itibarı var amk.
O bayraktaki sözde güneş laleş de söndürülecek bir gün türk silahlı kuvvetleri tarafından.

Gök tengrinin öz evlatları bir gün ateşin çocuklarının üstüne deniz olup inecek.
Ve o ateş yanmamak üzere ebediyyen sönecek.

Gökbayrağa selam olsun.
Mutfaktaki sarı bezin günü mü var amk.
Bak adam bu bayrak Ankara’da göndere çekildi yazıyor, işin tuhaf yanı haklı da, sizce de bu kürdün böyle konuşmasına sebep olanların hiç mi suçu yok? Barzani piçini akp kongresinde alkışlatanların, o siktiğim bayrağını göndere çektirenlerin, dün teröristle pazarlık yapıp bu gün milliyetçilik oynayanların hiç mi suçu yok? Kendini vatansever olarak gören akpli kardeşlerim bunların farkında olup nasıl hala akpli olabiliyorsunuz, bu durum sizi rahatsız etmiyor mu? Önce bu soruların cevabını verin sonra Kürtlere kızmaya hakkınız olsun.
Iyi bari. Temizlik yapmak icin bez lazimdi. Simdi indirim de olur bu ozel gunde.
Ben kürdüm ve benim bayrağım değildir barzanistan’ın bayrağıdır. Benim bayrağım beyaz ay yıldızlı kızıl bayraktır.