bugün

küfürlerdeki anlaşılamamazlıklardır.

misal neden ebeye küfür edilir? küfürü yiyen kişi belki de hayatında ebesini hiç görmediği halde neden cinnet geçirir?

göt,amcık,yarrak,sik kafalı.... gibi cinsel organlarla hakaretler neden yapılır? kendi organlarımızla bir sorunumuz mu var acaba?

işte küfürlermiz böyle gariptir.
Kızların " *mına koyiim , s*kerim " gibisinden sadece erkeklerin yapabildikleri şeyleri söylemesi .
amına attırayım: kardeşim manyak mısın, fantazi peşinde misin..niye attırıyon..buldun bunuyon..ayıp..
ambiti: kim görmüştür nereden çıkmıştır..am da bit mi olur..*
göt lalesi: götte lale mi olur..ya da basur desen laleye benzemez..kötü bir benzetme..
amcık: küçültme ekiyle ne yapmaya çalışılmıştır..zaten küçüktür..
çükmek: s*kmek kelimesinin küçük olanı..kelime güzel ama gereksiz..
diye gider bunlar..
türk insanı için "gülünç" olmalarıdır.*
ebeye edilen küfür edilen kişinin doğumunda oynadığı rolden ötürüdür. aynı anda şahsın meydana gelişine sövülürken, esas sorumlu olan anne-baba küfür dışı bırakılarak büyük bir kriz çıkması engellenir. ebesi sana söylüyorum, annesi sen anla tarzı bir yaklaşımdır. karşı taraf da kendi doğumuna yapılan bu saldırıdan etkilenmiş gibi görünüp "küfürünü anladım, anama küfür etmediğin için sağol, şimdi kendini iyi hissetmen için küfürüne kızmış gibi yapacağım" temelli kısa süreli tepkiler verir. bir halk oyunu, bir folklördür.

sikme ve cinsel organ temelli küfürler genelde seks ve güç edinimi arasında kurulan çok eski bir çağrışımdan ileri gelir. sadece türkçe'de yoktur. karşı tarafı bir şekilde sikmek gücün ortaya konulmasının bir yöntemidir. buna rağmen karşı tarafa "amcık", "yarraam" gibi laflar edip onları bizzat organın kendisi yapmak bir iltifat değil küfürdür. bunun nedeni kadın ve erkeğin cinsel organlarının en savunmasız ve hassas bölgeler olarak görülmesi ve onları kontrol eden bir "ben"in rolünün vurgulanmasıdır. sik kafalı olmak aşağılık bir şey iken, siki kullanıp egemenlik kurmak iyidir.

yersen.
anlamsızlıktır.heleki en yakın arkadaşlarımdan birinin dediği vardır ki akıllara zarar.
-hay ben senin ananın .mına naftalin koyuyim(emin değilim nasıl yazıldığından) süblimleşene kadar s.kiyim.
bir de küfürbaz haydo vardır ki ölüm komedisidir.ancak topluluk içinde izlememeye özen gösterin.örneğin;
-vay senin ben g.tünü s.kem çık lan dışarı it oğlu it.
gibi