bugün

Günümüzdeki yeni bahane o zaman hristiyanları musluman yapalım, ve müslümanları hristiyan. Madem ortadogulular bu dine uymuyor diyorsun.
yusuf islamın bir sözü vardır der ki ' ben kuran-ı kerimi okuyupta müslüman oldum eğer ilk müslümanları tanisaydim asla müslüman olmazdım . kusursuz olan islamdır müslümanlar değil . ' burdan çıkarmamız gereken şudur ki her müslüman evet islamı tam olarak yaşayamaz fakat hakkıyla yaşamaya çalışan allah dostları da vardır . bu ahir zamanda müslüman yahudi hristiyan olmaksızın bütün insanlık apaçık bir sapkınlık içindedir zaten .
bu bir tatmin mekanizmasıdır, kötü olan müslümanlar islam iyi. kötü olan yahudiler musevilik süper. kötü olan hrisityanlar rab mesih harika. kötü olan paganlar paganizm bi harika.

bu mantıkla gidersek dünyada kötü bir düşünce kalmaz.

faşizm kötü değil faşistler kötü demek gibi bir şey bu.
(bkz: müslümal)
islam mükemmel ama tüm müslümanlar yanlış anlıyor. Müslümanım diyen herkes kuranda yazanlara harfiyen uysa mükemmel olurduk. Ama türkiyedeki islam ve müslümanlar bunu yapmıyor dünyada da durum farklı değil sanırım. O nedenle müslümanlar sevilmiyor.
Ironi yazıyosan biraz belli et kardeşim ama galiba ironi yok ciddi soyluyo yohamunyum.
"Kötü olan şu değil bu," sınıflandırmasını geçiniz efendim. Kötü olan; dünya tarihinin küçücük bir kısmını oluşturan insanlık. insanın olduğu yerde hep savaş, hep kırım, hep gözyaşı, hep keder.
Doğa bile boyun eğdi bu kibirli yaratıklara...