bugün

arada kalınan hadise. en güzeli insan olanı.
--spoiler--
Dumansız sigaranın
Köpüksüz biranın
Sensiz bu hayatın
T.a.k.
--spoiler--
ne olursa olsun, soğuk olsun.
Köpüksüz bira her türlü iyidir. Biranın tadı zaten iyi değil ki köpüğünü içesin.
En güzeli terleyen biradır. Köpük konusunda bir parmağı geçeni tercih etmem hiç köpüğü olmayanı da istemem.
köpüklü bira nedir ya.. cappuccino mu bu.

soğuk ve köpüksüz biranın açık ara alacağı versustur..
Kirmizi tuborg diyorum. *

Edit: kopuksuz tabiki. Ve cok soguk ile ilik arasinsa bir yerde olmasi tercihimdir.
Köpüksüz biranın kazanacağı durumdur.
köpük, biranın daha geç ılımasını sağlar.
o yüzden yaz aylarında bir mekanda içiyorsanız bardağınızın önceden soğutulmasını ve biranızı köpüklü istediğinizi belirtin.
afiyet olsun.

görsel
Ikisi de leştir. Zıkkım için arkadaşlar.
Köpüklü ve Çivi gibi soğuk olacak.

Not: kendim yaptım

(bkz: Butik bira)
görsel
Bira kültürdür. Tarım ve yerleşik düzene geçişin tetikleyicisidir.
insanlıgın hızlı bira üretmek için bulduğu bir care olan mayalı hamuru suda bekletme yöntemi sayesinde ekmek hamuru dolayısıyla ekmek ortaya cıkmıstır.
Ancak köksüz köpekler bu kutsal icecege saygıda kusur eder.

Dolayısıyla bira her türlü iyidir.
Ama Buzz gibi leffe blonde'un köpüğünü hüp diye içe çekmeyen de biradan anlıyorum demesin.
Kaymak köpüklü bir guinness'e de hayır denmez.
Köpüklü ve arjantin bardak çatlatan soğuk ötesi buz gibi bir bira,
tüm kainata sıcak,
sımsıcak davranmak için çok ciddi bir sebeptir.
Kutudan, şişeden içiyorsanız dahi özellikle ilk yudumlarınızdan sonra bira içinde köpürür. Bardaktan içilen bira köpüksüzse, bardakla içilmesine lüzum yoktur.

Bira, bardakta köpüklü içilir. ilk yudumda köpüğü çekilir, köpüğün tadına, yoğunluğuna bakarsın. Damakta hoş reha bırakır.

Bizde publarda bistrolarda filan bol köpüklü bira ısmarlanmaz, çünkü köpük = az bira, boşa giden para olarak anlamlandırılır. Bu yüzden dudak payının bile olmadığı silme dolu köpüksüz bira dolumları tercih eder insanlar.

Bardakta Köpüklü bira içmelisin ki, köpüğün tadını alabil, köpük aşağı indikçe bardağında hoş bir belçika danteli bıraksın, bu güzel bir görüntü doğurur ve köpük indikçe biran yavaş yavaş yükselsin ve de soğukluğunu muhafaza etsin.

Bol köpüklü bira, mümkünse yarı köpük yarı bira.

Şerefe,

görsel
Köpüksüz ingiliz usulü tepeleme dolu iyidir.