bugün

ben de sokakları bugünkü gibi seviyorum. az kişinin olduğu tenha halde. zaten ekolojinin içine ettik. şimdi de virüs gösteriyor bize kendini. sen kedi, köpekleri öldür sonra her yerde lağım fareleri olsun tifo,tifüs ve veba geri gelsin.
bir öğrenemediniz doğanın dengesi ile oynamamak gerektiğini..
aşılara karşı olan ileri zekalılar şimdi korona aşısı için dua ediyorlar..
köpeklerin umurunda olmayan istek.
ülkenin yer yerinde barınaklarda imkanlar iyi değil. sokak onların doğal yaşam alanı.
Açıp Hindistan’a bakıyorum adamlar animal aid unlimited isminde acayip takip edilesi bir hayvan kurtarma organizasyonu kurmuşlar. Şaşırtıcı ama sanılanın aksine katrana bulanmış bir köpeği ya da kuyuya düşmüş bir köpeği kurtarıyorlar diye enfeksiyondan kırılmıyorlar.

görsel
Burası Hindistan değil ve Türkiye de sokak köpekleri tarafından öldürülen binlerce insan yok ama insanlar tarafından öldürülen binlerce sokak köpeği var.Bu dünya sadece bizim değil bunu o ufacık beyninize sokun artık.Biraz araştırsaydın yada barınaklara gitseydin o hayvanların barınağa götürülecek diye belediyeler tarafından toplanıp katledildiğini uçuruma atıldığını açlıktan acı çekerek öldüklerini bilirdin .Afedersin ama s*kmişim senin gelişmiş ülke anlayışını.

(bkz: https://www.google.com/ur...Vaw2TaWsFBoiQupXkK4Kl-9I0)
çok beklersin zaa. sokaklar ve toprak parçaları her canlı için. herhangi bir canlının bunu belirtebilme aşağılığına ne demeli. sen kimsin? ne olduğunu sandın amk.

benim için sokak köpeği diye bir şey yok. evde beslenen köpekler de o sokaklarda geziyor. köpeksiz sokak mümkün değil yani.

her sabah kalkıp köpeklerle yumuş yumuş oynayacak, onlarla bazen kavga edecek, bazen beraber besleneceğiz. sen de daha gelişmiş beynine rağmen köpekle eş olamadığın yerinden izlersin. hayaller köpeksiz sokak hayatlar minnoş köpeklerin insanlar kadar serbest ve mutlu yaşadıkları sokaklar olacak. barınaklara alınmaları iyi midir ülkede, barınak haberlerini araştırsanız vicdan azabından ağlarsınız bence. o yüzden boş boş sokaklardan barınaklara gitsinler demeyin. şu canlı olma sorumluluğunuzu başka yerlere bir kere atmayın.

sizi barınağa alsınlar ama küçücük alana koyup sadece yaşamanızı sağlasınlar bakalım. iyi mi? çok iyi görüyorsanız siz gidin. iki köpeklik öğrenin. fazla gelir.
hayvanları sevmeyen
insanları sevemez.
kediler hadi neyse ama bu itlerden bıktık artık.
Valla siz kopeksiz sokaklar istiyorsun da sokaklar insansız kaldı.
Sanırım bu savaşı köpekler kazandı.
Sonunda yıllardır aynı dertten muzdarip olan şahsımı anlayan biri..

Sokakta köpek görmek istemiyoruz kardeşim. illa hepsini şekil a'daki hale mi getirelim?
katil piçlerin isteği. piçlik, vicdansızlık, kansızlık iliklerine işlemiş şerefsizlerin köpekleri öldürmekle tehdit ettiği durum.
görsel
görsel

köpektapar insanlardan iğreniyorum.

başıboş köpek görmek istemiyorum.

hepsi uyutulmalı, yeter artık...
2 tane köpek sıcaktan susuzluktan bayılmış halde bizim evin önündeki arsaya geldi uyumak için köpekten korkarım normalde ama balkondan izliyorum nasıl güzel nasıl tatlı hayvanlar görseniz bir sonra yemin ederim 50 tane çocuk birikti başlarına orospunun doğurdukları sözde sokağa çıkma yasağı var bir de kimisi sopa sallıyor kimisi kaldırım taşı atıyor küfürler kıştlar hayvan korkudan tiril tiril titriyor havlıyor falan o an içimden dedimki keşke üstlerine saldırıp 5-6 tanesini hastanelik etse bu doğuştan empati yoksunu sosyopat çocuk sıçmıkları ilerde karınızla yürürken önünüzü kesen baliciler olacak okula giden çocuğunuza uyuşturucu satacaklar 30 yaşına kadar hayatta kalmayı başaranları yolsuz siyasetçiler olarak karşınıza çıkacak ama köpekler ise onlara sataşan olmadığı sürece ve de köpek seviciler kontrolsüz üremelerine neden olmadıkları sürece kimseye zarar vermeyecek.
bu insanlara yazık değil mi?

görsel

https://twitter.com/enson...tatus/1267838742502477825
köpeğe çarpmamak için fren yapmasaydı bu sefer bütün kanallarda "psikopat kadın arabayla köpeğin üstünden geçti" videosu izlerdik. örnekleri var.
Ne tesadüf biz de köpeksiz sokaklar istiyoruz kadınlar olarak. Havlayan iki ayaklı mahlukatlar olmasa etrafta ne güzel olur.
adanada yaşıyorum. bu yaz taşındım. her yerde köpek sürüsü var. 2 kere kovaladılar nedensizce. hatta 2 gün önce oldu 2. si bisikletli olmama rağmen peşime düştü ve az kalsın bisikletten düşüyordum.
hayır şimdi ben orda durup o köpeği dovebilirdim ama sonra gerizekali olan birkaç hayvansever beni linç etmeye çalışırdı.
ayrıca bu sadece benim başıma gelmiyor kopekler tarafından oldurulen insanlar var.

not: evde köpek besliyorum.
Evinizin önünü, Bütün sokağı temizlediniz sıra günahsız dilsizlere geldi dimi?

Bu ne kibir ya?!
neye mal olursa olsun, köpektapar zihniyetini yeneceğiz.

https://www.instagram.com...j_G/?igshid=167ineedd066c

görsel

153'ü arayın, köpekleri yok etsinler.
O zaman erk*kler için sokağa çıkma yasağı devam etmeli.
ben kaç kere it saldırısına uğradım sayısını unuttum arttık. sokuklar sokağa salıyo hayvanları ceremesini biz çekiyoruz. hepsi acilen toplatılmalı böyle saçmalık olmaz, menapozlu teyzeler kendini köpeklere mama vererek avutacak diye ....

peşin edit: kedileri ve golden cins köpekleri çok severim bu da böyle biline.
son olarak izmir kemalpaşa'da yaşanan vahşetin zorunlu kıldığı kampanyadır.

https://odatv4.com/kucuk-...k-saldirisi-07062030.html

itperestlerden bezdik. kardeşim madem itperestsin, al evine besle, tasmasını tak dolaştır, bir şey diyen mi var? fakat itlerin sokakta çocuklarımızı parçalama "hakkını" savunma hakkın yok!
Köpek korkunuz varsa bir psikologdan yardım almayı deneyin. Hayvanları da rahat bırakın.
Köpek korkumuz yok dahi çocuk geceleri küpekçikler saldırgan oluyo zaten counter-atak yapmasaydım ısırığı yemiştim çoktan hadi yalllah kumda oyna.