bugün

hayvanlar aleminin; insanlara en çok tahammül gösterebilen, anlayışlı, sevimli ve vefalı dostlarımız arasında listenin ikinci sırasındadır.
sadık bir dost.
Yeri geldiği zaman siz ona ayak uydurusunuz bazende o size . Dünyanın en duygusal canlısıdır.
bazı insanlardan daha zeki olan hayvandır. arkadaştır, yoldaştır, koruyucudur ve sahibine sadıktır. havlayanından korktuğumdur.
(bkz: pkk)
sabah 6da gelir uyurken suratınıza pati verir "doyur beni" der, doyurup yatarsın yine tasmasını getirir ağzınıza sokar "işet beni" der, gezdirir gelirsin bir ihtimal uyurum diye gelir üstüne atlar yanına yatar "sev beni" der işte o zaman dünyada yalnız ikiniz kalırsınız gerçek sevgi ve huzuru bulursunuz. karşılıksız sevgi veren yegane varlıktır...
http://www.pcworld.com.tr/resim/ekran_temizligi.swf
hayvanlar arasındaki en köpekten yaratık. en siktiri boktan tür ve hergün dövmeden edemediğim.
nasıl anlar ama harbi harbi korkanı anlayıp lan şununla bir dalga geçeyim diye peşine düşen eğlenceli hayvandır. ben de benden it gibi korkanı anlayabilsem gidip naber lan kerata diye kulağına çaktırmadan eğilip altına sıçırtırdım.
kulaklarına çengel bağlayıp bu çengellere geçirilecek halatla kaldırılarak uygun bir seviyeye yükseltilip kafasına tokmakla vurulası hayvandölü.
alternatif bir serdar ortaç şarkısı ismi.
bir sevgi biçimi.
bu yıllarda bazı insanlar tarafından ezilen, horgörülen ve bazı yobazlar tarafından köpek girmeyen eve melek girmez denilerek suçlanan tek gayesi sevgi olan tanrı mucizesi...
tekrar yazmakta faide var; adı üstünde köpek bu hayvan. lanet gelesi, hepsi ölesi it soyu.
siyah - beyaz görürler.
benim için kardeşlerim gibi evin iki kızı . biri beyaz diğeri onun aksine siyah bebeklerim benim . aslında biri 3 diğeri 6,5 yaşında ama ikisi de bebek benim için . ufak olanla uyurken hissettiğim huzuru , mutluluğu ancak bir kardeşim olursa hissedebilirdim sanırım . dün bir kaç türkü dinledikten sonra ya onlar ölürse diye içlenerek inceden ağladım evet çünkü onlar evimin parçası oldular . üzgünken yüzümü yalar hiç yoktan gülerim , güldüğümü duyduğunda pıt pıt eden kuyruğuyla kendini belli eder benim bebeklerim . bu kadar açık ve çıkarsız oluşlarından benim için melektirler kim ne derse desin .
bok yiyen hayvan.
geçen gün bok yediğini gördüm ve gül gibi hayvandan soğudum. hemde labrador alma arefesindeyken.
Köpek diye bir ırk yoktur safkanlar adı ile bilinir ve o ad onların türünün tek örneği olduğunu gösterir o sebepten dolayı safkan denir.köpek ise safkan köpeği başka safkan köpekle ve ondan çıkan yavruylada başkasınla çiftleştirip bir (ırk) yaratma isteğiyle ortaya çıkmış bir terim

Edit: Evet maalesef bunu yapıyoruz
"köpek, ilginç bir hayvandır. en az kedi gibi... neden en çok beslenen iki hayvan köpek ve kedidir hiç düşündünüz mü? sadakat? evet köpekte bingo! bildiniz. sadakat, sahiplenme duygusunun arzı ve talebidir. köpek buna en iyi ve kolay cevap verendir. en kolay sahiplenilebilen. kolay kolay sizden vazgeçmeyen. köleniz. çoğu insan köpek beslemek isteyen bir kedidir aslında. kedide ise gelişmiş olan, özgürlük duygusudur, sadakat değil. ama gene de en az köpek kadar beslenen bir hayvandır kedi... çünkü orada ait olan sizsinizdir. sadık olan siz. işlevsel olanları bir kenara bıraktığımızda psikolojinizdir çoğu kere beslediğiniz hayvanı belirleyen. bir ilişkide her zaman bir baskın olan bir baskın düşen yok mudur? neden kuş veya balık ya da başka bir hayvan beslediğinizi düşündünüz mü pekiyi? sadık olup olmamaları değil, istediğiniz gibi denetleyebilme ihtimalidir orada size çekici gelen. kafesinde, yuvasında, akvaryumunda... sonra, sonra kuş öter balık susar. estetik birer unsurdur salonlarınızda... bir eşyadırlar: bir koltuk, bir vazo, bir kristal bardak."

albert camus
cana yakın hayvan..bir evin olmazsa olmazıdır ayrıca.
en uyuz hayvan türü. kedi gibi asil ve şirin bir hayvan varken, bu yalaka beş para etmez kokuşmuş hayvanı kim sever aklım almıyor. her gördüğümde taşlıyorum bunları.
dosttur dost.
havlayan hayvan.
http://www.youtube.com/watch?v=J3TM9GL2iLI&feature=player_embedded

not: ders alması gereken insancıklar için. *
aralarında malesef cinsini bilemediğim ve aradığım tatlı yaratığın olduğu hayvan.

http://img215.imageshack....583101502569003953047.jpg