bugün

Aileni uyarsana arkadaşım beslemesinler evde köpek.
" ak- it' leri besleyenler düşünsün " denilendir.
görsel
her müslümanım diyenin sözüne inansaydık, sen evinde olmazdın.
Ben kitap da böyle bir sey görmedim.
Aksine yaradilani sev yaradandan ötürü diye söz var.
Tamamen saçma bir trollemedir.
Hayvan sevgisi olmayan bir lalenin açıklamasıdir.
Itibar etmeyiniz.
Dinimiz de köpek haramdır. Şeytanın tükürüğünden köpek meydana gelmiştir. Evet dinimiz de günah evde beslemek ama alıp bakıp dışarı bırakmak daha da günah. Haram diye de kapının önüne bir kap su koymayı unutmayın. Bizi onlar kadar kimse de sevmez. Bir köpeğin dostluğu bir insanın dostluğundan daha iyidir.
Haram maram ben dobermanimi beslerim. Adını ne koysam acaba bilemedim ama.
Ya tam olarak haram demeyelim de...
islamiyette kopeklere merhamet etmek cok sevaptir hatta kopege su veren cehennemlik bi kadinin cennete gittigi bilinen bi gercekliktir.
Abdullah ibn Dînâr tahdîs edip şöyle demiştir: Ben Abdullah ibn Umer'den (ra) işittim, Peygamber (asm):
"Her kim davar ve av köpeği olmayan bir köpek edinirse, o kimsenin her gün işlediği hayır amelinden iki kırat eksilir" buyurmuştur. (Müslim)

Ebû Hureyre (ra) anlatıyor: "Resûlullah (asm) buyurdular ki:
"Sürü veya av veya ziraat köpeği dışında bir köpek besleyen kimsenin ecrinden her gün bir kırat eksilir." (Buhari)

Bu hadisler köpek beslemeyi birkaç istisna dışında yasaklamaktadır. Bu istisnalar koyun köpeği, av köpeği ve ekin (ziraat) köpeğidir. (Kütüb-i Sitte)

Hanefîlerden ibnu'l-Hümâm; "Av, çoban ve ziraat maksadlarıyla köpek beslemek bi'l-icmâ caiz ise de hırsız veya düşman korkusu olmadan (sırf zevk, moda olsun diye)köpek beslemenin câiz olmadığını" belirtir ve eve sokulmaması gerektiğini söyler.
keşke amerika başkanı olsam da arabistan'a demokrasi götürsem.