bugün

Muhtemelen paranız yoktur köle olursunuz zaten de olsaydı alır mıydınız ?
sözlükten bir köle alırdım.

pardon bir değil, iki üç tane alırdım.
Alırdım.

Varsa kelepir köle dm piliiz.
Eski sevgiliniz köleyse bu da gösteriyor ki siz de bir kölesiniz, ve tabi kölenin de kölesi olamaz. aman dikkat. (Bahsedilen entry gitmiş.)

Eğer acayip zenginsem özgürleştirmek için köle vasfındaki insanları alırdım. Onun dışında dünyayı kurtaracak işler yapmayacağımı varsayarak, işten kalan boş vakitlerimde kendi işimi kendim yaparım. insan dediğin her işini kendi yapacak. Yoksa oturduğu yerden ne ders edinebilir ne de beceri.

Edit: efendiler yarattığım köle başkaldırısı nedeniyle eksilediler sanırım.
Alıp serbest bırakırdım.
Alma mı.
böyle birşey olsa aslında hepimiz ilk hangi köle tarzını alacağımızı biliyoruz da dillendirmiyoruz haksızmıyım?

(bkz: sex kölesi)
naz mila ve beraberinde pek çok fenomeni alırdım. en çok kim haksız kazanç sağlıyorsa.
Kadim zamanlarda kölelik halinden razı olma hali "güvenli köle" ya da "mutlu köle" olma bağlamındaydı. Modern zamanlarda çoğumuz güvenli köleliğe talim etmiyor muyuz?
alırdım ve kölemle sabahlara kadar... çalışırdık tabii ki. maksat üretim yapmak siz ne sandıydınız?
not: amerikan filmlerindeki gibi iyi bi sahip olurdum ve bir gram iyiliğimle kendimi melaike zannederdim.
Güzel soru.
Köleliğin gelmesine gerek yok bence şuan zengin godoşların yanında bulunan kızlar bkz: acun ılıcalının 20 yaşındaki sevgilisi,Cem Yılmazın 28 yaşındaki sevgilisi yanlarında köleden farkları yok bunlar sevgi saygı ilişkisi değil köle tacir ilişkisidir. Bence kölelik geldi haberiniz yok.
Almazdım ufak hesap yaptım pahalıya geliyor,
50 köle yerine 50 asgari ücretli her daim tercih edilir.
Alırdım, hatta para biriktiriyorum belki kölelik geri gelirse elimde hazır toplu para olsun diye.

Bankada köle hesabım var. Böyle de ileri görüşlü biriyimdir.
kölelik bitmedi ki şekil değiştirdi öyleyse günümüzde köleniz var mı ya da köle misiniz? bunu sorgulayın dedirtti bana bu entryi.
Alırdım .. Ama kölelik yaptırmaz. Evin işlerinde yardımcı olmasını sağlar ve ailenin bir ferdi gibi görürdüm.
Köleliğin gittiğini mi sanıyorsunuz?
robot köleleri bekliyorum ömrüm yetişirse alıcam bi tane terminatör.
Köleliğin olmadığını kim söyledi. Açlık sınırının altında kazanç sağlayan bir nüfus köle değil de nedir? Zaten adam bir tane başını sokacak ev, karnını doyuracak gıda buluyor. Bu imkanlara eskiden kölelerde sahipti.
Başlıktan habersiz ve bağımsız dün gece bu meseleyi (özgürlük) düşünüyordum, her nedense,

Hayatta sahip olunan ve bedeli en ağır ödenen şeylerden biri de özgür olmaktır. Daha henüz kendim kölelikten kurtulamamışken..

Kendimden bıkmışken başkasıyla Uğraşamam.
günümüzde halen kölelik var modern özgür köleler her yerde. özgür ama köle olmazsa aç kapitalizmin kölesi. mesela bir ev al kredi ile 20 yıl çalış araba al 4 yıl ona iphone taksitleri starbucks giderleri. paran varsa alabilirsin. cariye de alırsın. yaşlı zenginlere bak yanlarında genç sevgililer manken gibi.

herşey money money money. mesela 10 işçi al asgari ücret ver sırtlarından bir sürü para kazan hepsi en az aylık bin tl getirse 10 bin tl cepte.

patron 1 saate yüz binlerce tl ödesin sen de faturayı bu ay nasıl ödesem yaz gelsede 60 ay taksitle 5 güncük tatil yapsam beğendiğin 100 tl lik tişörtü alma hayali kur.
muhtemelen köle olurduk..uçmaya gerek yok. neyimiz var ki efendi olalım. alayımız asgari ücretli köle zaten.
almazdım cevabına sahip sorucuktur. ulan 18 yaşımdan beri full time çalışıyorum. evvelinde orta okul ve lise yılları boyunca yaz tatillerinde herkes sokaklarda top peşinde koşarken gene çalışıyordum mevsimlik. yani 20 küsür senedir kölelik yapan bir insan olarak köle alır mıyım hiç. kunta kinte gibi savaş açardım kölecilere.
eskiden yüksek maaşı olan bir aktrolü kölem yapardım.

hemen korkma biz sizin gibi şiddet meraklısı değiliz koç.
Ben birinin kölesi olurum.