bugün

Günden güne sinsice zararlarını iliklerine kadar işleten ve okul bittikten sonra aa bu kadar olmuş muydu dedirten saçmalıklardır. inceleyecek olursak;

görsel
Sınırsız ama kötürüm KYK internetine artık aylık kişi başı 16 gb'lık sınırlama getirilmiştir.
Edit: KYK da kalan herkes için geçerli.

Her yıl 20-30 lira artan depozito ücreti bu yıl 120 TL olarak zirve artışını yaşamaktadır.

Sizin her yıl aldığınız o krediler sandığınız gibi aldığınız kadar değil enflasyonla birlikte ekoniminin nazı cilvesine göre artmaktadır.

Bildiğim, odası dört veya altı kişilik olan yurtlar 258 TL'den bu yıl 310 TL'ye yükselmiştir.
Edit: 310 değil 340 TL.
Daha bir çok sebep sıralanır ama şunlar bile saçmalık demeye yeterli.

Ama bu kadar da olmaz' diyosun bi bakiyosun olmuş.

KYK pişmanlıktır. Bin kişinin kahrını, pisliğini, ortak alanını çekmektense bul üç beş arkadaş evinde yaşa en mantıklısı.
Hem hesabına göre hareket edersin hemde hükümetin sana ce ee yapmaz.
O aya ait yurt ücretini ay sonuna kadar herhangi bir gün ödeyebiliyorsun.

O ayı bir gün geçerse otomatik olarak yurttan kaydın silinir.

Unuttum şimdi ödiiim filan yoktur. Birbucuk katı depozito ile tekrar kayıt olmak gerekir yurda.
An itibariyle twitter da gündem olmuş saçmalıklardır.

Yeni düzenlemeye göre çekmeyen internete 16 gb kota getirilmiş.
Yemek saatleri kısaltılmış.(ikinci öğretimler için büyük sıkıntı)
Depozitoya zam.
Yurt parasına zam.

Komedi gibi ülkede yaşıyoruz. Devlet bu öğrencilere bakmayacaksa niye var, hayır ücretsiz olsun demiyoruz da bu nedir arkadaş. Çıksın öğrenciler o yurtlardan aparta çıksın eve çıksın hemen hemen aynı masraf kyk yurtlarına da hayaletleri yerleştirirsiniz.

Valla yazık bu öğrencilerin kaç tanesi ülkesi için çalışır. insan ülkesine kin besler mi ya? zorla o duruma getiriyorlar kendi ülkende sömürülüyorsun daha ne olsun.
görsel
Bir saçmalık güncellemesi yapayım dedim.
öğrencilik hayatımda bir ara bu gözler ücretsiz yeme hakkı parası 5 lirayken 5.5 TL ye bir tabak kuru fasulyenin satıldığını gördü. sorsan yurtta yemek bedava derler ama o bedava yemek hakkıyla 1 yemek bir pilav almak için türlü türlü hesaplar yapıp matematiğimizi geliştiriyorduk.

benden size yazar tavsiyesi eve çıkın. sizi maddi olarak zorlayacaksa part time iş bulur çalışır gül gibi geçinir gidersiniz. daha güzel bir öğrencilik hayatınızın olacağının garantisini verebilirim.
Adamlar resmen dolaylı yoldan ikinci öğretimler siktirsin gitsin demiş.
valla kyk saçmalık bilmemne falan diyenler çıksın evede görsünler ebelerinin nikah masasını..

hele ıstanbulda en az 1000 1200 ev kirası
arti mutfak masrafı,ev masrafı vs derken yurda verdiğin paranın 3 katını eve harciyorsun.

üstüne üstelik kışın soğukta evle hiç uğraşılmaz.
eve geleceksin ev buz
ders çalışacaksın bir sürü dert.

ama yurt öyle değil
oda sıcak
24 saat sıcak su
her yer temiz
kıyafetleri makinada yikatabiliyorsun

eeee daha allahtan belanizi mi istiyorsunuz...
Saçmalığın daniskasıdır artık.

Önce bi verdiğin bursa bak ya yarısından fazlasını tekrar sana geri veriyoruz hemde hapishane gibi bir yere..

16gb kota nedir ya hangi devirde yaşıyoruz hani bide internet çekse neyse.

Sonra efendim ülke gençleri niye böyle tembel lan sen bu ülkegençlerinin canını bezdir oturup ders çalışacağımıza nasıl ayın sonunu getirecez diye düşünüyoruz.

Çok canımı sıktı bu konular.
Hangi birini sayayım amk.
Kafalarına göre kural koyarlardı. Zaten mantıklı kuralları bile sevmem. Bizim yemekhane çok sıkıntılıydı mesela.
Yemekhanede paranın üstünü hiçbir zaman alamazdın, sakız verirlerdi.
Yeni para birimi üretmiş şerrolar. maliyeti kendilerine 2-3 kuruş olan sakızı 5 kuruş bedeline iteleyip çoluk çocuk kandırıyorlardı.
Ben ne yapayım sakızı amk?
Hiç çiğnemedim verilen sakızlark. 50 tane falan sakız oldu, götürdüm hepsini "5 kuruş yerine bunları verdiniz. Ben bunları harcamak istiyorum" dedim.
itiraz edemediler shahajsj. Çok bir para olmasa bile böyle keriz yerine koymalarına gelemiyorum.
Sevmiyorum.