Açık bir çağrıdır. Efendim Kredi alırken daha sonra ödeneceği Biliniyordu. kyk borcu namus borcudur. Bu sebepten ötürü Ödenmesi şart. O kadar.
kyk denilen şey durumu olmayan öğrencilere verilen kredi değil miydi ? durumu olmayan öğrenci.. durumu olmayana yapılan bir yardım yani.

şimdi ülkenin durumu ortada. üniversiteyi bitiren 5 kişiden en az 3 tanesi işsiz kalıyor. en başta dediğimiz şey neydi ? durumu olmayan öğrencilere yapılan destek, sağlanan kredi. bu adam/kadın üniversiteyi okurken durumu yoktu ise okulunu bitirip işsiz kaldığında gökten zembille para inmeyeceğine göre gene durumu yok demektir. şimdi bu durumda gerçekten büyük sıkıntılar çeken insanlar için borçlar silinmesin demek için nasıl bir ( buraya birçok kelime yazarım ama neyse ) şey olmak lazım oturup bir düşünmek lazım. anasını sattığımın suriyelilerine 50 milyar ( elli milyar ) dolar para harcanırken "harcanacak tabi onlar din kardeşimiz" diyen bazı tiplerin kalkıp şimdi kendi evlatlarına aylık 500 lira mı ne verilmiş paranın peşine düşmesi nasıl bir ipneliktir burasını ben çözemiyorum..

bir düzenleme getirilir okulunu bitirip direkt iş hayatına giriş yapanlardan onları fazla zora düşürmeden geri alınabilir bunda sıkıntı yok. ancak gerçekten durumu olmayanlar içinde bir zahmet devlet bir şeyler yapıversin..
Durumunun okup olmamasının hiç bir önemi yok. Genellikle nüfuzlu ailelerin çocukları burs alır. Öncelik sırası olarak yazılan şehit çocuğu, ailesi ayrı vb. unsurları göz önünde barındırılmaz ve sözleşme ile verilir. Devletten madem bu kadar iyi her şeyden bu kadar haberdar öğrencinin durumlarını araştırıp silsin veya ödeme istesin.