bugün

londraya gelen gocmen nufusun en cok yasadigi bolgee. turklerin de en yogun yasadigi bolgedir ayni zamanda. turkiyedekinden bile daha lezzetli yoresel turk yemekleri yemek mumkundur.

konuyu daha iyi kavramak icin su linkler incelenebilir: haringey, woodgreen, tottenham.

ozel ihtimamli bakiniz: antepliler.
PES de ismi satın alınamayan arsenalin yerine kullanılan çakma isimdir.
(bkz: bombacılar)
(bkz: tottenham boys)
içinde kahramanmaraş'ın elbistan ilçesinden daha çok elbistan'lı barındıran dünyanın tek siyasi bölgesi.
londra nin guneyine gore daha yasanilir bir yerdir. somaliler, turkler, karayipliler ve polonyalilar cogunluktadir. ha ingilizler nerde diye sorarsaniz, londra da kac tane ingiliz var ki?
ingiltere'deki bir cok turk'un, hatta butun turklerin yasadigi bolgedir kuzey londra. diger bolgelerde turk bulmaniz cok zor. bulamazsiniz. londra'nin batisi ve hatta nerdeyse batinin da batisinda ise bolca pakistanli ve hintli yasar. londra'nin batisinin da batisi dedim cunku londra'da 'bati londrada yasiyorum' dediginizde merkezi bati anlasilir. tahminlerime gore butun ingilizler londra'nin merkezinde diger butun gocmenler de dagilmis bati, kuzey, guney, dogu seklinde. londra'da oldugum icin biliyorum.

edit: anlatim bozuklugu duzeltildi. affola.
Derbileriyle meşhurdur.

Arsenal, chelsea, westham utd, Tottenham, fulham, barnet, brentford, qpr, leyton..

Takımlarına ev sahipliği yapar.

Not: arsenal aslen güney londra kuruluşludur. 1913 yılında eski stadyumları olan highbury'e taşınmak için kuzey londra'nın yolunu tutarlar. 2006 yılında da highbury'nin yan mahallesinde inşa edilen emirates'e taşınırlar.
tuhaf yer. şeytanla zar atmak niye diye sorduran! bazı sakinlerinin çoklu kişilik parçalanması krizi uğruna uyarıları inatla dikkate almadıkları gözlemlenen bölge! hele ki mutasyondan sonra, artık neredeyse kaybedecek birşey bırakmamışken, kendine aşırı güven midir, intihar etmeyi becerememek midir, kimbilir? kaldı ki artık yatak yokluğu yüzünden hastanelerde pandemi servisi yapmışlarken psikiyatri bölümünü! iş güvenliği uzmanı eksikliği had safadayken! ne dediğimi en iyi orda tercümanlık yapanlar anlar!
Londra nın bağcıları.
güncel Önemli Başlıklar