hayatımda bu kadar sikimsonik bir dizi görmedim öyle ki dizide bir varoşa 3 zengin düşüyor.sevgilimle kavga etmeden önce özellikle bu diziyi izliyorum ki sinirimden sarsılsın....
Bombos bir bolum izletti dun aksam. Allah'tan canli canli izlemiyorum da netten hizli gecis yapiyorum ki bu diziye 90 dakika bikmadan dayanabilen varsa da helal olsun diyorum.

Kuzey ile cemre nin kabiz imkansiz aski goze sokuldukca daha da bir itici geliyor. Senaristler kuzey kakaladikca guneyi oteledikce her gecen bolum daha da gozden dusuyor. Bildigin 90 dakikayi nasil doldururuz diye sikimsonik sahneleri cekiyorlar. Misal 2 saat kuzeyin zengin lavabosunda muslugu acamayisini izledik. Cok mu gerekliydi o sahne? Oldu olacak kuzeyi sicarken de izleyelim, ali yi izlemistik kuzeyi de izleriz neden olmasin? Bakiyorsun ali hayattayken 4 5 bolumde bir gordugumuz demet masallah her bolum zorlama bir sahneyle karsimiza cikiyor. Onun yalakasi serefte onunla birlikte iticilikte yarisiyorlar. Boyle 2 tane itici karakter yan yana ki hic cekilmiyorlar. Ne izliyoruz demetin serefe marul yedirisini mutfakta. Hayir ne halta bu demet hala kadroda biri aciklasin. Bi bokuma yaradigi da yok, bize demet seref aski filizlenmesi gosteriyorlar. La cok mu gerekli?

simdi olcay da cikti kuzey baya baya 4ledi yani. simay zeynep cemre derken bir de nurtopu gibi olcayimiz oldu. Zaten diger karakterleri cok iyi yazdin ya, baska baska karakterler sok diziye. Allah in magandasi sokak ortasinda adam dovmus, bu kari da evine almis cok guvenilir adam diye. Kizim bi siktir git hangi dunyada yasiyorsun. Kim boyle gece yarisi karsisina cikmis bi adami evine alir? Senaristler hangi dunyayi baz alarak senaryo yaziyorsunuz valla cok merak ediyorum. Kuzeyin yaptigi her halt, yedigi her nane delikanlilik diye yutturulmaya calisiliyor. Bizim ergen kizlarimizda bize de bir kuzey diye bagiriyorlardir muhtemelen. Hayir bu adam mi delikanli? Askini abisi ile arasinda hesap kitap meselesi haline getirmis, askini bir borc gibi goren bir adamdan bahsediyoruz. Bu mu lan delikanli? Simaydan her ne kadar nefret etsem de kafasini iterek duvara carptirmasi da neydi? Bildigin siddet uyguladi. Bir kadina el kaldirisini sak sak diye alkislayanlar var. Dedim ya her yaptigi delikanliliga sayiliyor. Sokayim boyle delikanliya afedersiniz.

Burak denilen kinder surpriz yumurta, balkon kapisini acik birakiyor, iceriye daliyor. Koskoca sinaner koskunun alarmi yok aga, inanabiliyor musun?! Yani bildigin adam elini kolunu sallayarak iceriye girdi. Alarm yok bi halt yok. Soygun olsa gotlerinden donlarini alacaklar kimsenin de ruhu duymayacak. Bu en sictiklari sahne degil ama. Bakiyorsun kuzey giriyor iceriye. Danisman olmus. Ulan okudugun okul ne tipitip te danisman olacaksin? Milyon dolarlarin dondugu sirkete sokak magandasi danisman oluyor. Ne demisler kilavuzu karga olanin burnu boktan kurtulmazmis. Burnunuz boktan kurtulmasin e mi. La valla bi siktirin gidin senaristler. Senaryoyu kafayi bulup yaziyorsunuz anlasildi. Burakta kolay lokma kuzeyi kafesledi. Kuzey de kasiliyor sirkete girdim hepinize mali gosterecem diye. Ava giderken avlanacaksin sahte kabadayi. Burak senin uzerinden guneye oynuyor ey salak. Gor ebeninkini de yakinda o zaman gorusuruz.

Ve bu bombos sahnelerin ardindan, dizinin en izlenebilen karakteri isil isil parlayan tek karakter baris hakmen. Cemre saskolozu sandi ayni odada kalicaz. Sana niye dokunsun baris bu saatten sonra e ergen kizim? Mal mal bekliyor asagida ecel terleri dokerek. Sen diger odaya gec dedi ya baris al sana kapak. Cok eglendigim sahnelerden bir tanesiydi. Bir digeri de sabah kalhvalti da basinin agrisini soran cemreye simdi benimle ilgilenir mi oldun diye atar yaptigi sahneydi. Cevir cevir izle. Hayir bastan yanlis durum zaten. Baris varken kim bakar kuzeye?

Cogu zaman hayret ediyorum bu salak senaristlerin elinden baris hakmen gibi bir karakter nasil cikiyor diye. Bozuk saat bile gunde iki sefer dogruyu gosterir misali fazla incelemiyorum. Bu karakter olmasa zaten ne izlicem.

Iste bir baris var, gerisi de yalan.
cemre gibi kaşarlar çok var bu ülkede. bide mağduru oynuyo.
Yeni fragman gelmis. Cemrenin kleptomanisi azmis bisiler asirirken yakalaniyor. Lastik gibi uzatilan katil kim zirvasi da artik kabak tadi verdi zerre merak etmiyorum kim gebertti ferat itini diye. Diziye her bolum bi kadin katiliyor bu sefer de sebnem donmez gelmis hemi de barisla sahnesi var. Baris gibi tas herife gele gele ben 5 kusur yasimdayken sabah sekerligi yapan sebnem teyzeyi layik gormusler. Hayir tamam severim sebnem donmez i de bu olmadi gibi. Sebnem donmez gazeteci olarak katilmis diziye. Sinanerleri arastiracak bellikj bu arada da barisa saracak bu kadin belli oldu. Artik cemre dusunsun tas gibi adami bezdirdi sonunda. Cemre bunalimda midir nedir bilemiyorum bu kadini barisin yaninda gorurse kiskanabilir. Ki venusu kiskanmisligi da var. O hirsla barisin odasina girip kapiyi da arkadan kitleyebilir. Hep baris cemreye tecavuz edecek denildi cemre barisa tecavuz edecek belkide ne belli. Hem al sana ters kosenin alasi. Cok mu uctum bence ucmadim. Senaristler kadar ucabilecegimi sanmiyorum. Kuzeyden danisman oluyor da bu olamaz mi alla alla!
Benim takildigim nokta baris i sicak basmis ki kol dugmelerini felan aciyor. Kadin da direk yuzuge dikiyor bakislarini. Valla adamin gecen bolum basi cok agridi. Bu bolum ter basiyor gibi. Baris artik bi doktora gorunsen diyorum. Bunlar hayra alamet degil yani sen de ölsen ne izleyecegim be baris?
Pusulasını şaşırmış bir dizi.
adı tez elden değişmesi lazım gelen dizidir.
kuzey-cemre,
kuzey-simay,
kuzey-zeynep,
olabilir mesela.

bu ne lan, kanuniye boşuna bok atılıyor.
52. bölüm fragmanıyla senaristlerin sözlük okuduğu kanıtlanmıştır. o kadar 'cemre hırsızın mahalle kurusunun tekiydi ne hale getirdiler' dedik dedik, bu bölüm cemre'nin yeniden hırsızlığa ve mahalle karısı çirkefliğine geri döndüğünü gördük. yaratılmış en itici juliet'sin cemre, o hapiste seni harcarlar inş.
ben kuzey abim güney..
ya da abim kuzey ben güney.
herkesin birbirinden nefret ettiği dizi.
allah herkese böyle bir taksici nasip etsin..

veleddalin amin.
allah kimseye öyle anne nasip etmesin. kadın değil firavun resmen!

veleddalin amin.
allah herkese hatıra ormanı nasip etsin.
dinimiz amin. *
kendisiyle yüzleşmekten kaçanların bir arada olduğu dizi.
bugün şans eseri denk geldiğim bir sahnesinde fatih akın'ın ''kısa ve acısız'' filmine aleni gönderme yapıldığını hissettiğim dizi dizi saçmalık.
aynı bölümün tekrarını vermeye baslamıs dizi. sanırım anlamayanlar icin ilk izleyiste.
cemre'nin neden hırsızlık yapıp çaldığı şeyi çöpe attığını anlayan varsa beri gelsin. bence bu cemre'nin psikolojik hastalığı.
barış, burak'ın arabasına sabotaj yapmış. bu çok belli. ayrıca o silahta kimin parmak izi varsa yarraklara yan bastı.

bir başka nokta ise;

--spoiler--
dal yaprak *
--spoiler--
cemre nin hastalığı kleptomani dir.
iyice saçmalamaya, hatta sıçmaya başlayan dizi.
sadece fragman heyecanlı olsun diye ferhatın öldüğü yere hatıra ormanı diktiler iyimi.
sahneler haddinden fazla uzun. gudubet anne cemre ile görüşecek mesela, kadın köşkten çıkıp cemrelerin eve gidene kadar çekiyor kamera.
ya da kuzey taksiden iniyor ormanda, babasına gidene kadar çekiyor kamera.
sanırsın amerikan dizisi 24.
yönetmeninin çok değiştiği aşikar olan dizi, her hafta farklı bir havası var. aşk meşk olaylarının ayyuka çıkması ise kavak yelleri havası katıyor. yine de sürükleyici bir senaryoya sahip olduğu için izlenmesi keyifli tabi.
kuzeyi fazla abartıyorlar, güney ona yardım ediyor. it gibi azarlıyor adamı. herkese artist. bence o kadar da alkışlanacak karakter değil. hapisten çıktığında uysal bi tarafı vardı mazlumdu biraz. şimdi bu ne böyle. ayrıca hem makarayı büyütüyor birileriyle ortak oluyodu. demete, alinin yedi sülalesine bakıyordu. sonra araba satıcısı olmaya karar verdi. bir bölümdür işe de gitmedi. kovulacak valla.
son bölümde anlamadığım bir çok bölüm bulunan dizi.
* cemre niye hırsızlık yaptı amacı neydi?
* burak çatalcalı venüs ile görüştükten sonra uçurumdan yuvarlanmış ama ortada yok.
* barışın kolundaki leke neydi? niye ona vurgu yapıldı?
* sinanerlerin evindeki davette gülten hanım ile ebru hanımın samimiyetsiz konuşmaları. insan dünürünü öyle bir günde mi tanır yahu.
hala ferhat'ın hayaleti ortada dolaşıyor. nedir bu dizinin ferhat'tan çektiği? ayrıca orman hikayesinin sonu gelsin. katile gelince inanın merak etmiyorum artık. neden izliyorum bu diziyi onu da hala çözebilmiş değilim.
coğrafi terimler olup sağımızı güneye doğru çevirdiğimizde karşı taraf kuzey, arkamızda güney olmaktadır.
cemre'nin 'belki yakalanirim da kodugumun sinanerlerinin prestijlerini siker atarim' mantigiyla hirsizlik yapmis olabilecegini dusundugum dizidir. ulan isi gucu biraktik mal cemre'nin ne sikime amacsiz hirsizliklar yaptigini dusunuyoruz. ne bosbeles insanmisim kendimden tiksindim suan.