bugün

aşık olunacak başka insan kalmadı mı.
Üstüne gitseniz bile tepkiyle karşılacağınız durumdur. Denemeyin ben denedim kardeşlerim.
Adam pisliğin teki çıktı Rıza baba.
Kafasındaki sapıklığı diline vurmuştur. Tövbe estağfurullahtır.
kuzenine aşık olmak denilince nedense aklıma how ı met your mother dizisinin barney ve robin evlilik hazırlıkları yaparken uzaktan kuzen olma ihtimali çıkması üzerine birbirlerinden iğrendikleri deli gibi akrabalarını arayarak kuzen olma ihtimalini araştırdıkları geliyor. bizim ülkede öz kuzenine aşık olmak doğal gavur ahlaksız onlar biz ahlaklıyız tabi.
Etik değildir. Saçma, boş ve gereksizdir. Kuzeniniz kardeş yarısı sayılırken insan o tarz bir duyguyu nasıl hissedebilir çok ilginç. Belki de bir çeşit hastalık olabilir.
iğrençsiniz ib*eler.
Oturup ahkam kesmek ne kadar kolay. Olabilir insanlık halidir. Sevgi iğrenç değildir. Kuzenini sevdiyse neden iğrenç? Sadece akraba olduklarından mı? Ne kadar sığsınız. Aklına sadece cinsellik değil de cidden sevdiğini düşünüyor ise gayet olabilir. Doğru yanlış tartışmak boşuna saçma dayatmalarınızı insanlara kabul gördürmeye çalışmayın Affedersiniz ama asıl iğrenç görünen sizsiniz. insan insanı sever zaten bırakın milletle uğraşmayı kınadığınız başınıza gelmez umarım. isteyerek sevmiyor ya.
hayırlı seksler.
yetiştirilmeye bağlı olan bir durum bu. bizi kuzenlerim ile kardeş kardeş büyüttüler bu durum tabiki bana iğrenç geliyor ama bi başkası için olmayabilir ki dinen de uygundur.
Kendi adıma olamaz diyeceğim şey, fakat kuzen olan bir çok evlenmiş insan gördüm, bana garip gelmemekte.
Bir akraba evliliğine yol açmasından korkulması gerekendir.
Sapık zihniyettir. Bunu buraya yazmayı bırakın aklınıza nasıl düşünüyorsunuz.
Ensestlik veya iğrençlik değildir. Kuzene nikah düşmez. Evlenmek caizdir.
Aşkın ne oldugunu kavrayamamış beyinlere sapıkça gelen durum.
Kuzenimle aşk yaşadım bir süre. Başlarda çekincelerim olsa da araştırmalarım sonrasında olaya önyargılarımın pençesinden baktığımı anladım. iliskimiz gayet doğal gelmeye başladı. Beni biraz da o inandırdı bu aşka. Ön yargılarından kurtul dedi. Her neyse bi süre beraber olduktan sonra bu durumu annesine babasına açıkladı. Onlar izin vermedi ve ayrıldık. izin vememe sebepleri tamamen, evlenecek olgunluga ulaşmamış olmamızdı. Siz kardeşsiniz diyen olmadı yani. Teyzem beni evliliğe hazır birisi görmedi. Okulu falan var dedi. Kıza ayrılmamız icin baskı yaptı. Uzun süre flört edip, işi gücü toparlayınca, okulu bitirince evlenirdik ama aile muhafazakar olduğu için buna karsı çıktı. Gizli de yürütemedik. Kalbimde hicran kaldı. Ayrılığı istemiyordum çünkü.
Umarım kader bizi yine birlestirir. seni seviyorum e.
Gayet mümkün gece onlarda bile kalabilirsin.
Sorun edilmemesi gereken durum bende kardesime asigim cok mutluyuz ne var yani?
Tebrikler... pırıl pırıl bir kürtsünüz.
orhan pamuğun kuzenle bir sıkıntısı var galiba. (bkz: masumiyet müzesi)

genetik olarak neden aile evliliği yapamayacak şekilde kodlandığımızı bana sorgulatan hadise. madem bu kadar çok bunu yaşayan insanların sayısı. yani başlığa girilen entryleri ve sayısını şöyle ucundan görünce beni hayli şaşırtan durum ya da olay.

madem öyle evlensin kurtulsun insanlar diyorsunuz, e o da olmaz. hayvanlarda böyle bir şey yok.
Kürtsen sıkıntı yok, evlenirsin bile.
sıçtın.
benim annem babam kuzen amk
özürlü falanda değilim
sorun yok yani
evlenebilirsiniz izin veriyorum tamam

(bkz: akraba evliliğiyim)
Evlilik yolunda sikinti yok hukuki olarak. 4 derece akraba olarak görünüyor.
Amma ve lakin aile de sorun olabilir.
En nihayetinde ben evlenmem kuzenimle ama evlenenlere asla da yanlış gözle bakmam.
Kürt olmakla alakası olmayan bir durum.
Kürt de değilim, sevgi ve özellikle aşk için neden kalpte olduğundan bahsediliyor? Diğer organlara hükmedip dur yada çalış dersin ve sorun olmayabilir ama kalbe hükmetmek kolay mı? Hadi hükmettin ve durdurdun, o zaman hayat duruyor,
Aşk da öyle, aşka söz geçmez, zorla durdursan ömür geçmez, hayat darmadağın olur, eğer aşk gerçek aşksa merak etmeyin siz, kürtlerden başkası da evleniyor kuzeniyle.
Kardeş değil sonuçta.
Hala, amca, teyze, dayı çocukları bizde kardeş yarısıdır. Yani kardeş. Ensest ile aynıdır. Bizim adetlerimizde bunu kimse yapamaz. Yaparlarsa ki hic yasanmadı, dıslanirlar, kimse ile konuşamazlar. Kosede geberseler bi damla su vermeyiz. Tartışılacak bir yani yok. Tore nettir.
güncel Önemli Başlıklar