bugün

tüm hayatınızı paylaşmayı düşündüğünüz kuzeni, başka bir kadınla yakalamaktır. hayallerin ve umutların suya düştüğü andır; tek umudunuz "kendisi de işlediği suçun farkındadır" düşüncesidir. ama bazı şeylerin geri dönüşü yoktur. birlikte yaşadığınız tatlı anlar geride kalmıştır, o andan sonra herkes kendi yoluna gider, ızdırap dolu bir ömür sürer, ta ki ölene kadar.
aynen şu şekilde olabilen durumdur;
-ben uyurken- bejeweled oyununda puan olarak beni geçmiş, sabah da bilgisayarımın ekranına kırmızı öpücük iziyle not bırakmıştır;
'hey, facebook şifrem *******, uyanınca farmville'deki ekinlerimi harvest et yoksa kuruyacaklar ha bir de bejeweled'deki skoruma bak istersen hazuahuah!'
uyandım ben, açtım bilgisayarı. gördüm puanı. delirdim.peki sonra ne oldu girdim bana verdiği şifreyle onun ekinlerini sildim! evet sildim; ama bir miktarını dolayısıyla biraz acımasızım. 'bu sadece bir uyarıydı' diye de not bıraktım çiftliğine.
dün de konken oynayıp yenilince lirik dans yapmaya başlamıştı bana. çözemedim ben bu insanı.

'kiminle dans ettiğinin farkında mısın?' diye sorarlar adama.
(bkz: acımasız gerçekler)
(bkz: çalıkuşu)
(bkz: feride)
hoşlandığınız çocuğu elinden alan ve hep pişmanlık duyan varlıktır. bir erkeğe değişilmez kardeşim dediğin.**
galatasaray fenerbahce derbisine iki biletim var beraber gidelim diyen kuzenin, daha sonradan biletleri sattim demesi, lakin maca sevgilisiyle gitmesidir.
yıllarca dostum dediğin, beraber büyüdüğün, dolaştığın, yediğin, içtiğin, gerekirse sabahladığın kuzeninin; zamanı gelince sevdiği bir kız yüzünden sana demediği lafın kalmaması olayı da olabilir. * halbuki zamanla sizin dedikleriniz çıkınca onun adına yine de üzülürsünüz. ne de olsa kuzendir. ama bir daha asla güvenilmeyecek kuzen.
uyuşturucu kullanan kuzeni defalarca uyarmak, kimyasal kullanmadığından emin olunamayınca da amcaya jurnallemekse, varsın aldatmak olsun denecek durumdur.
en adi yalanı söyleyen insanın kuzeni olması durumudur. aranızda bir sır vardır kimse bilmemelidir , kimse de bilmiyordur ama kuzen dediğin adi herif sana en büyük hatayı yapar . kimseye birşey diyemezsin , çaktıramazsın bazen ama onunla masada yan yana yemek yemek dokunur , her görüldüğünde aile ortamındaysan hoşgeldin demek zorunda kalmak , aynı arabada yolculuk yapmak işkencedir , eziyettir.