bugün

uludağ i.i.b.f. doktor ünvanlı işletme bölümü öğretim üyesi.

yakın zamana kadar sabri astarlıoğlu'nun derslerini asise ediyordu.
bu yıl yrd doç olmuş, işletme bölümü hocası, güzide insan. dersleri çok zevkli geçer. çok kibar bi adamdır ayrıca. yalnız o kafam kadar daşşlı yüzüğü olmasa daha çok severim onu.
2013 ağustosunda birinci sınıf derslerimi seçerken kendisini tanıdığım hocadır.her yeni üniversiteye başlayan genç gibi benim de akademisyen olma hayallerim vardı ve tabiki hayalim kurtuluş kaymaz'ın asistanı olmaktı.neden mi ben de bilmiyorum sanırım genç ve başarılı bi hoca olması ve tabi bir de bölümdeki sevebileceğim yegane derslerden birinin hocası olması olabilir.kurtuluş hoca her zaman şık giyinir bakımlı bir adamdır öyle memur gibi takılmaz.ders aralarında yiğitin önünde öğrencileriyle tost yer ibf halkıyla bütünleşir.hatta gittiğim bi dersinde yiğit cafe napar anca tost yapar diyerek yiğitin tostlarının önemini belirtmiştir!

neyse gelelim derslerine kurtuluş hoca son derece güler güzlü, kibar, nazik bir hocadır.öğrencilerine evet gençler diye hitap eder.ben işletme 1 dersini almıştım derslerine pek gitme fırsatı bulamasam da (gezmekten tozmaktan) gittiğim dersleri oldukça iyi ve verimli geçmiştir.hatta bir dersinde abim tıp kazandı ben işletme diyerek çoğumuzun yarasına tuz basmıştır (ben daha sonra stalklayıp abisinin jinekolog olduğunu öğrenmiştim).sınavları genelde basamaklı olur kolay orta zor şeklinde ve yazılan cümleleri doğru yanlış diyerek elemenizi ister.derslerinde günlük yaşamdan örnekler verir iş hayatını anlatır.şu fakültede en sevdiğim hoca kurtuluş hoca diye açıkca söylebilirim sıcak iyimser bi hocadır ki zaten bunu dersini alan öğrencileri gayet iyi bilir.

burda hakkında bu kadar az yazı olmasına çok şaşırdım çünkü uludağ üniversitesi için oldukça önemli olan kariyer uygulama ve araştırma merkezini kurmuştur.karmerde çeşitli girişimcilerle söyleşiler yapılır ve sertifika programları vardır hatta son günlerde ücretsiz ingilizce kursu bile veriyorlar tabiki bunlar kurtuluş hoca sayesinde.tabi ki kariyer günlerini de unutmamak gerek yaklasık 40 firmanın mete cengiz kültür merkezinde 2 gün boyunca stand açıp iş ve staj başvuruları aldığı bi platformdu yine baş aktörü kurtuluş kaymaz.benim bilmediğim kimbilir neler vardır danışmanlıklar eğitimler adam hoca yani.hoca gibi hocadır.

ayrıca da ultra dikkatli bir hocadır kariyer günlerinde kurtuluş hocam biz şimdi napcaz diye ezik ezik soru sorduğumda bana ayaküstü mülakat taktikleri vermiş ve bu arada kolyen de çok güzelmiş dikkatimi cekti demisti (kolye detayi onemli cunku o bir hayat agaci)