bugün

kurban bayramı boyunca tüketilen garip bir tada ve kokuya sahip et çeşidi.
her bayram insanın vejeteryan olasını getiren besin maddesi.
bayramda genelde hiç dinlendirilmeden pişirilen et. sağlıksız olur haliyle, bekletilmeli ve daha sonra yenmelidir.
islami inanışlara göre; alkollü içeceklerin yanına meze olmaması gereken et.
yediğim zaman dişimin arasından çıkması işkence olan ettir.
kim ne derse desin dünyanın en güzel besinidir.
Genelde kokar ama eğer açsanız koku falan dinlemeden löp löp götürürsünüz.
şu lezzete bile laf edenler varmış hayret ettim doğrusu. şahsına münasır ettir efendim. yanına yaklaşan yoktur.
buzdolabında uzun süre saklanır. bu durum da bize, kurbanın yardımlaşmak için değil, bir bahane yaratılarak et stoğu yapma derdine hizmet ettiğini gösterir.
kesen kişi tarafından değilde durumu olmayan insanlar tarafından yenmesi gereken ettir.
nasıl bozulur bu diye çok merak ettiğim şey. babam bu gün kestiği kurbanı biriyle yolluyor şu anda , gelen kurbanı ne yapsam diye kıvranmaktayım . dolabın alt rafına mı koysam yoksa balkona mı bıraksam diye kararsız kaldım . annem yarın öğlene doğru gelicekte kurbanı doğrayacak da buzluğa mı koyacak dağıtacak mı bilmiyorum . ne yapsam yine kararsız kaldım , inşallah bozulmaz et.
konu komşu ve fukaraya dağıtmak yerine, dondurucularda saklayıp yaza kadar yemeklere falan koyacaksanız pek kurban etine girmez, toplu et alıp stoklamaya benzer.

bana kalırsa %25 ini ye kalanını dağıt, fakirin karnı et görsün.
ülkemin pişkin hırsızları yüzünden evine yılda bir et giren insanımın ziyafet sofrasının baş konuğudur.

pabucumun hayvan severleri kurban bayramı dönemlerinde hortlayıp öne çıkmak için bunu kullanmaya devam edecektir.

ta ki o etin kavurmasıyla gözleri gülen çocukları görene kadar. işte o zaman içki alemlerinde o eti yerken aklına o

fakir çocuğun mutlu gözleri gelecek ve utanacaktır savrukluğundan ve hadsizliğinden.

kısaca kurban eti, kavurma ile mutlu olan, gözleri gülen, fakir çocuk demektir.
Arkadas bu et 3 ay da dinlendirsen kokuyor.

Direk kokusunu tadini kiymasindan bonfilesine kadar hissediyorsun,yiyemiyorum o yuzden.
öteki etlere nazaran tadı farklı olan et. O da et, bu da et. Ama bir fark var gari
3 te 2nin dağıtılması doğru olan ettir. lakin çoğu insan dolabını doldurmakla yetiniyor. sahi ya allah kabul eder mi?
Şarapla marine edilmelidir.
kurbanı kesenin eti poşetleyip kimini kıymalık kimini yemeklik olarak ayırdıktan sonra buzluğa basıp yok biz kesmedik demesi. kurbanın da bir öneminin kalmaması durumu.
Et yemem degil ama
Asla ve asla kurban eti yiyemiyorum.

Aylar sonra bile onun kurbandan kaldigini anlayabilirim.

Beni herkes boyle kabul etti.
Müslüman olmadan 5-10 aileden kurban eti yiyorum günaha giriyorlar ne yapsın zavallılar.
üçe bölünmesi gereken ettir. birinci kendi payın ikincisi kurban kessin kesmesin komşu eş dost etraf ile paylaşılmalı üçüncü pay ise imkanı olmayan durumu müsait olan insanlaradır. evet.
görsel
dişlerim kamaştı, inşallah bakalım nasipse.
Şuan evde kavurma yapacak kadın yok.
derin donduruculara stoklanıp bütün sene boyunca tüketilen besin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar