bugün

1- firavunun tövbesi gibi ölüm anında tevbe kabul olmaz, kendini düzelt.
2- bazılarının insandan maymuna doğru evrildikleri doğrudur.
3- kanıtlanmış bilgiye teori denmez.
adam maymundan gelmiş dağılın. Altın oran noktasını, kuranda altın oran noktasını, dünyanın altın oran noktasını bi araştır, kuranda tesadüfe yer olmadığını gör.
Not: altın oran noktasını islamdan önce da vincinin bulduğunu söylemeyeceğim .
din hakkında bi s2m bilmeyen yazar tesbitidir.

açık konuşalım kuranda neler yazdığı bir bir çürütülse dahi insanlara anlatamazsın çünkü bu aklınca dini kuranı allahı islamı savunan zavallılar savundukları kadar korktuklarının da farkında değiller. korktukça daha çok saldırıyorlar yarın öbür din elden gidiyor diye eskisinden daha beter kudurmuş olarak saldıracaktır gerçek insanlara. göklerden vahy olarak gelmiş sonra dönemin ezberi güçlü kişileri ezberlemiş, peygamber ölmüş, sayın ebu bekir ölmüş, sonra o ilk ayetleri ezberleyenler falan toplaşmış sayın osman'ın etrafına bir araya getirilmiş sonra sayın ömer kitaplaştırmış yoksa tersi mi çok mu önemli sence bence hayır bu adamlara bunu anlat süper insansın hatta en mükemmel müslüman olursun (bu zavallıları konuşturan en büyük it gibi). neyse uzatmıyorum bu işte uğraşma bunlar birşeylerden korkmazsa özendikleri araplara döner sokak ortasına sıçarlar.

not:hazret demiyoru sayın diyorum gücüne gidenler sözlüğe baksın.

hazretin içindeki derin mana falan filan demeyin sözlük formatı bana cevap verdirmez.
(bkz: çökerttim şahitlerim var)
kuran ın şifrelerini çözememiş insanların zırvasıdır. hayır anlayamıyorum allah bize her şeyi doğrudan göstermiyor kuran da farkında değil misiz? gerçekleri bizim çıkarmamızı istiyor. kızıldeniz de boğulan firavun derken onu mu kasteti, ya da evrim teorisinin kesinliği ne kadar belli, belki de senin bildiğin matematik yanlış? bunların hiçbirini böyle bir kesinlikle veremeyiz. kuran ı kalpten okumayı bilmeli insan..
- alo amirim, örgütü çökerttik!
+ afferim koçlarıma. nası yaptınız lan?
- örgütü "kuran"ı yakaladık, bülbül gibi öttürdük amirim!
+ yiğitlerimmm. hemen gastecileri çağrın, manşetten versinler.

ertesi gün gasteler:
- kuranı çökerten 5 gerçek!

örgütü kuran'dan bahsediliyo yannız hacı; sen yannış annamışın!
camileri biz insanlar yaparız fakat gün gelir allah yıkılmasını emretmese de ne kadar dayanıksız olsa da yıkılmaz. Evrime kendin hala teori diyorsun madem kanıtlandı neden evrim yasası demiyorsun. ramses firavun değil iyi araştır. Cinleri bilim kendi yöntemleri ile açıklayamadı diye yok saymak yanlış olur. Miras paylaşımında hayatın sosyal gerçeklerini göz önünde bulundurduğumuzda kurandaki paylaştırmayı kabul etmek daha mantıklıdır.
evrim teorisine inanmış bir gerzeğin kuran'ı kerimi çökertiğini sanması.
teori denilip te sonradan kesin kanıtlanmış demek mantık hatası. sadece varsayım. ismet özel çok güzel bir lafı vardı. insanlar artık ay'a , güneş'e,lat ve menat putlarına tapmıyorlar ama paraya,teorilere, makinelara,devlet adamlarına ve piyasaya tapıyorlar. ayrıca darwin e inanan türk olmamalıdır. adam bize yarı maymun diyor ve bazı kendini türk sanan insanlar bun kabul ediyor. anlamıyorum sizi.
1.firavunun british müzesinde secde halinde mumyalı halde saklanması.
2.uygulansa ne kadar hakkaniyetli bir miras bölüşümün oluşu.
3.evrim teorisini çürüten gerçeklerin bilim profosörleri tarafından ortaya çıkarılması.(biyoloji mezunuyum)
4.camilerin insanların yaptığı bir bina olması.hadi kuranın bir kelimesini değiştirmeye çalış bakalım yapabiliyor musun ?
5.hiç cinleri musallat etmek için uğraştın mı.(ekmek kırığı,kül,soğan kabuğu vs.) bu yüzden mi doktorlar çözüm bulamıyor dini yöntem dışında.

inanç kavramı sana göre öyle bana göre böyle.saçma sapan teorilerle hipotez ortaya atan darwingillere cevabımız bitmez.
sen atalarının maymun olduğuna inanmak istiyorsan o senin hayvan sevgin *

edit: eksiliyen arkadaşlar hakkında da aynı düşünceye sahibim...
gerçekliğini kesin bir dille reddettiğim olgudur. ister inansın ister inanmasınlar fakat dünyada islam yükselen bi grafik gösteriyor. bu gerçek de islam ülkelerinde çıkartılan karışıklık ve saldırılarla doğru orantılıdır. gerçek şu ki çökmüyor aksine yükseliyor.
(bkz: bakan göz görür)
söylenen 5 olmayan kanıta, bugün müslüman olmuş hristiyan bile cevap verebilir.
ayrıca söylenenlerde kanıt olmadan çemkirilmekttedir.

1876'da süveyş kanalı açılırken bulunan ceset de benim. farzet ki 10 yıl önce ölen bir adamın ceseti olsun. suda nasıl çürümez?
evrim %100 kanıtlanmışmış. o yüzden hala teori.
kur'an'daki hesap; mutlak değer değildir. nispi değerdir.
camiler depremde yıkılmasa imtihanın ne önemi kalır. herkes müslüman olmaz mı salak evladım?
cinlere gelince çok ince bir mevzudur. bilen bilir. şeytanın da cinlerden olduğunu ve nefis taşıdığını biliyoruz.
cinler ve bilimsellik? işte bunu aklım almıyor. cinlerin varlığını bilimsel olarak nasıl bulacaksın? kimi kandırıyorsunuz amk?
bu arada "cinler yok" diyen arkadaş uzaylıya inanıyordur.

rahman suresi'nde geçen birkaç ayet:
14- insanı, ateşte pişmiş gibi kuru bir çamurdan yarattı.
15- cann'ı (cinni) da 'yalın-dumansız bir ateşten' yarattı.
16- şu halde rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

şimdi fesat kafan, "şeytan madem ateşten yaratıldı, cehennem ateşinde nasıl yanar?" diye sorar.
elbet senin de kafana vurulacak bir kerpiçimiz vardır.
--alıntı--
3. evrim teorisinin kesinlikle gerçek olduğunun kanıtlanması.
--alıntı--

ben burada koptum zaten. anlatım bozukluğunun alası var yorumda. 'kesinlikle' gerçek olduğu kanıtlanmışsa nasıl hala teori oluyor? önce bunu açıklamak lazım.
4-camiler allah yapısı değil kul yapısıdır. ve hatasızlık allah'a mahsustur kula değil. camiler yıkılıyo çünkü işçisi iyi değil, kullanılan malzeme iyi değil v.s.
(bkz: çökertmeden çıktımda halilim)
Şu anda bir seye kesinlikle inandım. yüce rabbimiz bazılarına haksızlık etmiş, demem o ki bazılarını beyinden yoksun bırakmış. sen hiç kitap okudun mu araştırma yaptın mı ey gafil allah seni ve senin gibileri ıslah etsin doğru yolu göstersin.

(bkz: iki gram beyinle kutsal kitap sorgulamak)
çok güzel birtakım gerçeklerdir. sözümona. ancak en azılı ateistin bile kendisinden ekleme yapmadan kuran´ı çökertemediğinin de bilahare kanıtıdır burada yazanlar. bi de "evrim teorisi kesin olarak kanıtlanmış"...külliyen yalan. kanıtlansa, zaten kuram olur, "teori" olmaktan çıkar. halbuki evrim teorisi iyice çürümüştür, kanserciler, onkologlar çürüttü evrimi, hücrenin bölünmesini inceleyen bilimdalları hücrenin çok ayrıntılı bir biçimde bölündüğünü gördüler ve o kadar ayrıntının üstelik de hergün milyarlarca kere gerçekleşmesinin "tesadüfe" bağlanmasını "bağnazlık" olarak betimlediler. evrimciler de g.t oldu. yani o laf bi kere baştan sona yalan.

görüldüğü üzre bir ateist yalana başvurmadan kuran´a laf atamamaktadır. bu da kuran´ın ne kadar güçlü olduğunun bir delili olsa gerektir.
(bkz: sen de haklisin)
hadi kuranı kerimi çökerttiğini zannediyosun peki allahın kainat kitabını ne yapacaksın? hoş okuyamadığın bir kitabı, idrak edemediğin bir kitabı yalanlaman da, çökertmen de mümkün değil ya neyse...!
--spoiler--
A'RAF 179.
Yemin olsun ki biz, insanlardan ve cinlerden birçoğunu cehennem için yarattık.

Kalpleri var bunların, onlarla anlamazlar;

gözleri var bunların, onlarla görmezler;

kulakları var bunların, onlarla işitmezler.

............Davarlar gibidir bunlar.

....................................Belki daha da şaşkın.
....................................................Gafillerin ta kendileridir bunlar.
--spoiler--

ayetinde bahsedilen kişinin savunabileceği, var olduğunu sandığı gerçeklerdir.
yanlış alarm.

(bkz: şakirtmiş beyler dağılabilirsiniz)
(bkz: öbür tarafta zebanilere anlat bakalım)
olmayan gerçeklerdir.
(bkz: çalışıp da gelmiş)
nobel çökertme ödülü verilesi başlık
(bkz: çökertmeden çıktım da halil im)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar