bugün

(bkz: palavra)
(bkz: ateisti okudum kuran oldum)
Bu bir ateist efsanesinden öte doğruluk payı vardır. Arapça çok geniş bir dil ve mealler çok farklı çevrilebiliyor, yayını önemli. 2 yıl önce yazın bütün kuran mealini okudum ve kafan duman oldu. Daha sonra tefsirini okuyunca açıklığa kavuştu kafamdaki sorular.
kuranı, incili, tevratı okumuş biri olarak bunları okuyarak ateist olmadım ben, materyalistleri okuyarak oldum. zaten inançlı biriyken dini okuyup araştırılması gereken bir şey olarak görmüyordum çünkü araştırmak için şüphe gibi tetikleyici bir his olması lazımdır.

sonuçta bir insan dininin en doğru olduğuna inanmışsa neyi araştıracak?

zaten en doğrusunu biliyor ve bundan emin.

araştırma bir şeyi çözümleme üzerine ve sonuca varmama durumunda gerçekleşir. sonuca varmış birinin araştırmacı olması beklenemez.

ha tevrat, kuran ve incil hakkında görüşlerimi merak ederseniz.

tevrat, tanrıyla konuşma( ibrahim üç melek olayından birinin tanrı olduğu fikir vardır, musanın on emri almasında da bir tanrı vardır, davut' un gürşinde de bir tanrı vardır)
tanrıyala pazarlık yama( ki ibrahimin sodom ve gomore olayında tanrıyla bildiğin pazarlık yapmışlığı vardır)
artı davut 'un bir askerin karısına göz dikip onu bilerek savaşta en önde olması ve ölmesini istediği de vardır.
süleymanın putlara taptığı da vardır.
lut' un kızlarıyla yattığı( ki sarhoş olduğunu söylerler) vardır.

incilde ise, pek tanrıyla böyle atraksyonlar yoktur isa nın bir sürü mucizesi vardır ama insan dirilttiği vardır.

kuranda da pek öyle atraksyon yoktur o yüzden favori kitabım tevratır çünkü onların peygamber kavramı çok farklıdır. peygamberler hata yapabilirler ve bu topluma örnek yada onun üzerinden yanlışı gösterip topluma yaptırmama üzerinedir.

muhammed' in ise evlatlığının karısını almak dışında pek bir bu yönde düşünceye yönelecek durumu yoktur.

çünkü islamda peygamberlik anlayışı öyle peygamberdir hata yapar üzerine değildir seçilmiş ve kollanmış insanlar oluyor bunlar.

materyalizme de ise sadece gerçek vardır böyle atraksiyonlara yönelik hikayeler yoktur( ama keşke olsa çok zevkli olurdu)
--spoiler--
yıldızlara uzaylılar bile gidemiyor, illuminatiye göre zamanda gezmek uzayda gezmekten daha kolay ve uzaylılar gelecekten gelmiş insanlarmış
--spoiler--

bunu diyen arkadaş dini çürüttü.
Gayri muslim okur hidayete erer,musluman okur ateist olur bu mudur yani tovbe yarabbim.
hayatının tamamı palavra üzere kurulmuş insan sözleridir. inanmayınız efenim, okuyun görelim bakalım ne oluyorsunuz...
Bir ateist klişesisir. Ortamlarda kız kaldırmak için kasan ergenler haricinse çoğu doğru söylüyordur. Ama yanında okuduğu onlarca kitabı söylemediği için eksik öneriyordur. Zira tek kitapla olmaz o iş.
Biz biliyoruz da inkar ediyoruz yeeaaa demeleri de cabası. trajikomik
Ateistlerin en büyük yalanı.
Herkes okur ama herkes anlamaz.
Yanlış bir ifadedir, zira sadece Nisa suresini okusa bile ateist olabilir.
demek ki okumamışsın.