bugün

trajikomik de olsa gerçek bu. Hatta biraz da dramatik, travmatik vs. Bütün islam tarihinin uydurmaca olduğunu fark edince insan bir şoka giriyor.

inançlıyken bu ayeti okuduğumu hatırlıyorum. Kesinlikle şok olmuştum ve aklıma düşen şüpheler için allah a tövbe etmiştim. Aptallığı görebiliyor musunuz? Neyse ki günn birinde mantığım üstün geldi. Ancak şu bir gerçek ki inanç gerçekten insanların gözünü kör edebiliyor. inandığın şey uğruna mantığını devre dışı bırakabiliyosun.
herhalde. bu ülkeye yazık, bu dinle hayatı çalınana yazık.
17-18 yaşına kadar inanılan bir safsata. Hepsi bu.
Bing bang, evrenin genişlemesi, zamanın izafiliğine atıflar, çeşitli özellikleriyle belirtilmiş yıldızlar, yörüngeler, kromozomlar, genler, gün sayıları, elementlere atıflar, demirden bahsedilirken dikkat çeken bilimsel detay, kara ve denizlerin birbirine oranı, bebeğin anne karnındaki gelişimi, kan, oksijen, dolaşım ve solunumun temeli, bitki solunumu, atmosfer, Ay'ın özellikleri, deniz ve okyanus diplerinin ışık farkı, günlerin sayısı, ayların sayısı, atom, mikrop .....................

Evet bunların hepsi ve daha fazlası Allahın kurduğu cümlelerde aralara serpiştirilmiş şekilde bilim 50-100 yıl önce farketmiş olmasına rağmen 1400 küsür yıldır kuranda zaten yazıyor. Teknik aletler olmadan, hesaplamalar yapılmadan bilinemeyecek bir sürü bilginin, o anda başka birşeyin anlatıldığı cümlelerin içinde geçmesi, içinde bilime ters hiçbirşeyin bulunmaması şunu anlatıyor. O kitabı yaratıcı bildirdi. Bu şüphesiz. 2+2=4 kadar açık ve net. Zaten hiçbir zaman gerçek nedir, biz neden yaşıyoruz diye sorgulamamış özenti ergenlerin biryerlerden duyup sağda solda aydınlanmış edasıyla atıp tutup durduğu basmakalıp şeylere itibar etmeyin, bilimin ışığı altında araştırın. Eğer gerçekten hayatın anlamını arıyorsan kendini ileride sanan ama aslında mağara adamlarından bir farkı olmayanların sözleri ve müslüman olupta geri kalmışların durumu seni araştırmaktan alıkoymasın.
sana göre süt bana göre çukulata
tartışılacak konu değildir.
(bkz: kuran hiç tükenmeyen mucize)
Putlara tapmanın Saçmalığını idrak etmiş birinin tevrattan uyarlaması. Bakın bir hikaye var islam da peygamberin eşinin bir akrabası var kendisi bir Kahin bütün dini kitapları okumuş bence islamın alt yapısında bu adam var. Büyük bir fizibilite yapılmış kısa sürede ölüyor bu Kahin. Ortam da muhammed e kalıyor.
nisa/82: Kuran'ı incelemiyorlar mı? ALLAH'tan başkasının olsaydı onda birçok çelişki bulacaklardı.

Hurafe ve mitolojilerin yaygın ve etkin olduğu bir çağda gelmesine rağmen Kuran’ın hiçbir saçmalık ve yanlışlığı içermemesi onun muhteşemliğine ayrı bir kanıttır.

Kuran’ın birçok bilimler ile ilgili verdiği bilgiler yüzyıllar sonra o bilimler tarafından doğrulanmış veya daha iyi anlaşılmalarına neden olmuştur. Örneğin:
•Tanrı bizi bir embriyodan yarattı (96:2),
•yer yumurta gibi yuvarlaktır (10:24; 39:5; 55:33; 79:30),
•tüm evren bir tek nokta halindeydi ve aniden patladı (21:30),
•evrenimiz içindeki galaksilerle birlikte sürekli olarak genişlemekte (51:47),
•yıldızlar ve gezegenler gazdan yaratıldılar (41:11),
•zaman görelidir (70:4; 22:47),
•evren altı evrede yaratıldı ve dünya gezegeni üzerinde hayatı mümkün kılan koşullar son dört evrede oluştu (50:38; 41:10),
•dünya bir yörüngede yüzmektedir (27:88; 21:33),
•dünya atmosferi canlı hayatını koruyucu bir özelliğe sahiptir (21:32),
•rüzgarlar aşılayıcıdır (15:22),
•canlı varlıkların yaratılışı bir evrimsel sisteme göredir (15:28-29; 24:45; 32:7-9; 71:14-17),
•biyolojik hayatın ilk mikro örnekleri balçığın esnek moleküler yapısının oluşturduğu katmanlar arasında başladı (15:26),
•Biyolojik ömrümüz genlerimizde kaydedilmiştir (35:11),
•atomlar daha küçük parçalardan oluşurlar (10:61),
•fotosentez, daha sonra diriltilebilecek özellikte olan kimyasal yolla depolanmış bir enerjidir (36:77-81),
•demir elementinin atom numarası, atom ağırlığı ve tüm izotoplarının nötron sayıları bildirilir (57:25),
•toprağı oluşturan elementlerin atomları maksimum yedi enerji yörüngesine sahiptir (65:12),
•su ve hurma (oksitoksin) doğum sancılarını hafifletir (19:24-25),
•meyveler dişi ve erkektir (13:3),
•arı balını birden çok karınlarda üretir (16:69),
•at, katır ve eşek gibi bineklere ek olarak bilmediğimiz binekler veya taşıt araçları yaratılır (16:8),
•tüm dünyadaki yıllık yağmur miktarı değişmez (43:11; 15:21),
•bu dünyanın ötesinde hayat vardır (42:29),
•ay toprağı yarılacaktır (54:1-2).

not: bu entry, Edip yüksel mesaj kuran çevirisi nisa/82. ayetin altına düşülen dip nottan alıntılanmıştır.
(bkz: üzerinde 19 var)

http://www.19sistemi.com
Ben bazı hataları yazayımda

1- Bir Müslüman kaç kafire bedeldir?

Enfal-65. Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;çünkü onlar anlayıştan yoksun bir güruhtur.

Bu ayeti okuduğunuzda geçerli olduğunu düşünmeyin. Çünkü değişmiştir. Bu ayeti hükümsüz kılan ayet:

Enfal-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

2- Soru sormanın bedeli sadaka takdimi olursa:

Mücadele-12. Ey iman edenler! Peygamber ile gizli bir şey konuşacağınız zaman özel görüşme sadakası takdim ediniz. Bu sizin için daha hayırlı ve temizdir. Şayet bir şey bulamazsanız, artık Allah bağışlayan ve merhamet edendir.

Ayetteki sadaka şartından dolayı kimse soru sormaya gitmeyince, aşağıdaki ayetle bu şart kaldırılmıştır:

Mücadele-13. Özel konuşmadan önce sadaka vermekten korktunuz da mı bunu yapmadınız? Yine de Allah sizi bağışladı. Siz de namazı dosdoğru kılmaya bakın, zekâtı verin, Allah’a ve Resulüne itaat edin. Zira Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.

3- islam’ın amentüsü doğru mu?

Nisa-78. Kendilerine bir iyilik dokunsa “Bu Allah’tan” derler; başlarına bir kötülükgelince de “Bu senden” derler. “Hepsi Allah’tandır” de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar!

Ayette iyiliğin de kötülüğün de Allah’tan olduğu söyleniyorsa da yanılmayın, çünkü değiştirilmiştir:

Nisa/ 79. Sana gelen her iyilik Allah’tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir.

4- Peki Müslüman olmayıp, tek tanrıya ve ölümden sonra yaşama inananların durumu ne olacak dersiniz?

Bakara-62. Şüphe yok ki, iman edenler, Yahudiler, Hristiyanlar ve Sabîler, bunlardan her kim Allah’a ve ahiret gününe gerçekten iman eder ve salih amel işlerse elbette Rableri katında bunların ecirleri vardır, bunlara bir korku yoktur, bunlar mahzun da olacak değillerdir.

Bu ayete bakarak başka dinden olsa bile iyi insanların cennete gideceğini düşündüyseniz yanılıyorsunuz:

Ali imran-85. Kim islam’dan başka bir din ararsa bilsin ki; (o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette kaybedenlerden olacaktır.

5- Kur’an’a göre miras paylaşımında vasiyetin geçerli olduğunu söyleyebilir miyiz?

Bakara-180. Sizden birisine ölüm yaklaştığında, eğer ardında mal bırakacaksa, vasiyet etmek farz kılındı. Bu vasiyetin anne ve baba ile akrabaya uygun şekilde yapılması gerekir. Bu, takvâ sahipleri üzerine bir borçtur.

Bu ayete göre vasiyetin farz olduğunu ve bir Müslüman öldüğünde bıraktığı vasiyetin geçerli olduğunu düşünüyorsanız aldanırsınız. Ne vasiyet ederseniz edin hükmü yoktur. Miras paylaşımı aşağıdaki ayetlere göre yapılır:

Nisa/ 11-12. Allah size evlatlarınızın miras taksimini şöyle emrediyor:Çocuklarınızda, erkeğe iki kadın payı kadar, eğer hepsi kadın olmak üzere ikiden de fazla iseler, bunlara mirasın üçte ikisi ve eğer bir tek kadın ise o zaman ona malın yarısı vardır…. (diye devam ediyor)

Bazı hadislere göre ise mirasın 1/3’ü vasiyet kapsamına alınabilir. Yani, hadisler de ayetleri neshetmektedir.

6- Sizce ilk Müslüman kimdir?

Enam-163. O’nun hiçbir ortağı yoktur; böyle emrolundum ve ben müslümanların ilkiyim.”

Yukarıdaki ayet, Muhammed hazretlerinin ilk müslüman olduğunu belirtir ama hükümsüzdür.

Araf-143. “Sen sübhansın”, “tevbe ettim, sana döndüm ve ben müminlerin ilkiyim,” dedi.

Yukarıdaki ayet de Musa‘nın ilk müslüman olduğunu belirten ayettir ve o da hükümsüzdür.

Her iki ayeti de hükümsüz kılan ayet:

Ali imran- 67. ibrahim, ne Yahudi, ne de Hristiyandı. Fakat o, Allah’ı bir tanıyan dosdoğru bir müslümandı, müşriklerden de değildi.

ibrahim, Muhammed’den de, Musa’dan da önce yaşadığına göre müslümanlığı onlardan öncedir. Adem, idris, Nuh gibi ibrahim’den önce yaşamış olan peygamberlerin Müslümanlık sırasının ise hesaba katılmadığını görüyoruz.

7- Ganimetler kimin?

Enfal-1. Sana, ganimetlere dair soru sorarlar, de ki: Ganimetler Allah’ın ve Peygamberindir. inanıyorsanız Allah’tan sakının, aranızdaki münasebetleri düzeltin, Allah’a ve Peygamberine itaat edin.

Ama Araplar savaş ganimetinin tadını almışlardır bir kere. Özellikle Bedeviler ganimet olmadan savaşmaya yanaşmazlar. islam peygamberini bu konuda sıkıştırırlar ve sonuca da ulaşırlar:

Enfal-41. Eğer Allah’a ve hakkı batıldan ayıran o günde, iki topluluğun karşılaştığı günde kulumuza indirdiğimize inanıyorsanız, bilin ki, ele geçirdiğiniz ganimetin beşte biri Allah’ın, Peygamber’in ve yakınlarının, yetimlerin, düşkünlerin ve yolcularındır. Allah her şeye Kadir’dir.

8- Cennetin genişliği ne kadar?

Ali imran-133. Rabbinizin bağışına ve genişliği göklerle yer arası kadar olan, Allah’tan gereği gibi korkanlar için hazırlanmış bulunan cennete koşun!

Cennetin genişliğini “göklerle yer kadar” şeklinde ifade eden bu ve benzeri ayetleri düzelten ayet:

Hadid-21. Rabbinizden bir mağfirete; Allah’a ve peygamberine inananlar için hazırlanmış olup, genişliği gökle yer kadar olan cennete koşuşun.

Demek ki cennetin genişliği göklerden yere kadar değil, gökten yere kadarmış.
“Gökle yer arası”nın ne demek olduğu ise ayrı bir makale konusu.

9- Dünya mı önce yaratıldı yoksa evren mi?

Bakara-29. O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı . Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.

Ama “Nasıl olur da evrenden önce dünya yaratılmış olabilir?” demeyin. Bu ayetin artık hükmü kalmamış, düzeltilmiştir. Yerine geçen ayet:

Naziat/ 27-30. Sizi yaratmak mı daha zor, göğü mü? Allah onu bina etti. Tavanını yükseltti, onu bir düzene koydu. Gecesini kararttı, gündüzünü çıkardı. Bundan sonra da yeryüzünü döşedi.

10- Allah’tan başka şefaatçi olacak mı?

Kur’an’ın birçok ayetinde “Allah’tan başka şefaatçi olmadığı” ifadesine rastlayabilirsiniz. Örneğin;
Enam-51. Kendileri için Allah’tan başka ne bir dost, ne de bir şefaatçi bulunmaksızın, Rab’lerinin huzurunda toplanmaktan korkanları, Allah’a karşı gelmekten sakınsınlar diye, onunla (Kur’an ile) uyar.

Ama bu ayetler sizi yanıltmasın. Allah’tan başka şefaatçi vardır. Doğrusu aşağıdaki ayettir:

Meryem-87. Rahman olan Allah’ın nezdinde söz ve izin alanlardan başkası şefaat edemez.

Kaynak: http://www.ateizmvedin.org/kurandaki-celiskiler-2/
Shizi adlı ilgilendiği şey hakkında daha doğru sonuçlara ulaşabilmesi için objektif düşünmesi ve karşı görüşleri de incelemesi gereken yazara ithaf edilmiştir: Takip ettiğin siteyi ben de uzun süre takip ettim. Alıntı yaptığın sayfadaki sorular yıllar önce sorulmuş ve saçma sapan olanlar bile atlanmadan cevabı verilmiş sorular. Google'a yaz zaten tatmin edici hatta soruyu soranın zeka seviyesini sorgulatacak cevaplar bulacaksın.

Dipnot: Cevap isteyenle tabi ki özel mesajla konuşuruz. Yoksa burda çoluk çocuğu eğlendirecek değilim.
havva'dan bile bahsedemeyen bir kitap. hatta kitap bile değil, muhammed'in kitap çıkarmak gibi bi uğraşı yok. halifelerden bi tanesi bölük pörçük yazıları toplatıp kitap haline getiriyor. bu hali ile derleme ile deneme arasında.
o sizin rahatsız olduğunuz gerçeklerdir.
Ben tek bir soru sormak istiyorum. Kimisi 1900lü yıllarda, kimisi ise 2000li yıllarda ulaşılan yüzlerce bilgi nasıl oldu da bu kitapta yazıyor. Nasıl?
1400 küsür yıldan çok çok çok önce de bilinen bilimsel şeyler onlar. kuran'ı aklamak için yetersiz..
Pardon pardon? 1400 yıldan önce bilinen ne. Bing bang mi, atom ağırlıkları mı, güneş merkezli sistem mi? Sana şu kadar söyliyim. O dönemde antik mısır ve yunandan matematik ile geometri, aristodan başlayan taş devrinden hallice bilimden başka hiçbirşey yoktu. Dünyanın tamamı başka bilgilerle kainatı yorumlarken kuran o dönemde başka şeyler söylüyordu. Bunları nasıl biliyorum biliyor musun. islamı inceleyen ve müslüman olan bilim adamlarından. Yalnızca din adamı olanlardan değil.
Ya abi ben başka şeylerle ilgili yorum yapmak, başka şeylerle uğraşmak isterken burada yanlış bildiği ve incelemediği şeyler hakkında atıp tutanları görüp dayanamıyorum gene yazıyorum. Yeter aq yaa. Araştırın abicim araştırın. iki tarafın penceresinden de bakarak araştırın. Skicem beyninizi yaa..
Kuranın mucizeleri denilen şeyler kıvırmadan başka birşey değildir beyler. Nasıl her 10 yılda bir nostradamus’un kehaneti çıktı diye ortaya haber yayılıyorsa aynısıdır. Kuranda bariz bilimsel hatalar vardır. Kuran muhammedin cinsel hayatından kimle evleneceğinden karılarını tehdit etme aracından ibarettir. Sırf formu bile önce ki ibrahim dinlerinin kitaplarıyla alakasızdır.