bugün

net bir gerçektir.

kuran değiştirilmiştir zira recm ayetini keçi yedi geyiğinden sahih hadis ayeti nesh edere kadar pek çok konu vardır. o günlerden bugüne gelirken pek çok değişime uğramıştır.
islamınsa özü kayıptır. neden derseniz bugün gidin her yerde başka islam görürsünüz.
islam dünyasının hakkında mutabakata vardığı konu yok gibi bir şeydir.

düşünün ramazan ayındayız sahur saatinde bile anlaşmaya varılmış değil.
her kurumun kendine göre takvimi var.

kuran yerine uyduruk hadis ve hurafelere inanılmasından tutun da ayetlerden herkesin başka anlam çıkarmasına kadar karmakarışık şeyler.

islam ama hangi islam?
hangisi gerçek islam?

sen git dininin özünü bul sonra gelirsin buralarda ahkam kesersin.
belki de hiç gelmemiştir. mantıklı bir önerme.
sakin ol altan.
görsel
tam olarak neyi savunduğunu anlayamadım açıkçası. müslümanların yüzde kaçı neden islamı seçtiğinin farkında ki? ne yazık ki, gözü kapalı islamı seçiyor çoğunluk.
Yanlış bilgi içerikli başlıktır. Islam tektir. Hak olan mezheplere sahiptir. Farklı anlayış getirmek gayesindeki reformist ve oryantalistler vardır yok değildir. Lakin öz muhammedi islam ehli sünnet vel cemaat ana caddesindedir. Özü de sözü de işte hep buradadır. Hak olmayan mezheplerden tutun reformist düşünce sahiplerine kadar hepsi sahtekardır. islam özü ve hakikati ile daima muhafaza halindedir. Bilmeden cahilane konuşmamak lazımdır.
ben açıkçası bir inançsız olarak hiçbir kutsal kitabın hemen hemen değiştirildiğine inamıyorum. biri kuranı değiştirecek olsaydı çelişkileri nesh ile açıklamak yerine zaten bu çelişkileri fark edip çıkartırdı.
mesela aynı şey kitab ı mukaddeste de var, inciler arasındaki çelişki de gayet bariz, bir hırisityan bunu görünce zaten dinden çıkarır çelişkiyi yok ederdi fakat onlar da neshe benzer bir safsata kullanıyorlar.

ayrıca hiçbir inançlı insan dinini tahrif etmez, bunu yapmaya gücü bile yetmez. ha münafıklar yaptı diyeceksiniz ama bu kitabı öyle tek bir otorite falan bilmiyor.
hepsi birden münafık olamaz diye düşünüyorum.