bugün

son zamanlarda yazılmış 'türban' ile ilgili yazılara karşı beyanattır. şunu kafanıza sokun. kuran'da türban diye bir kelime yok. islam'da, kuran'da başörtüsü, hicab ve tesettür kavramları var. türban dediğiniz şey fransa'dan gelmiş bir kelime. sekülerist anlayış bu şekilde kuran'daki kavramların anlamlarını tahrif etmekte ya da anlamını karşılamayan başka sözcükler getirmektedir. dilin sekülerleşmesi müslümanlar için tehlikedir. rabb, ilah, din ve ibadet kavramları türkçe'de orjinalinden çok farklıdır, eksiktir, yanlıştır. buna dikkat etmek gerekir. müslümanların kurani terminoloji ile konuşması gerekir, tağuti sistemin dili ile değil.
elbette olmayandir.. kur'an'da örtülmesi gereken yerlerin nasil örtülecegi yazilidir.. türban kelimesi zaten basini örten hanimlardan cikmamistir..

kur'an'da türban var diyenlere de sormak lazim;
kac ayet biliyorsun? bildigin hangi ayetlerin meal'ini yapabiliyorsun? kac tefsir okudun? okudun da ne anladin? tefsir ne onu biliyor musun?
baştan söyleyim bizim ailede kapalı yok ama caminin hocası tesadüfen yanımdaydı oda bana NÛR Suresi 31. ayet dedi isterseniz bir bakın.
Merak edenlerin nûr suresine göz gezdirmeleri tavsiye olunur.
doğru önermedir. çünkü türban denen saçmalık örtünme ile tamamen zıttır. Saçını belli eder. Rengarenk dolaşırlar. Türban yoktur. Baş örtüsü vardır. Ayrıca türban ve kara çarşafın çok eski medeniyetlerde ne manaya geldiğinin de araştırılmasını öneririm.
Türban yoktur, başörtüsü vardır. "türban" diyerek kendilerince başörtüsünü yabancılaştırma çalışması yapan fransız yarragı yemiş laik bünyenin, el siki ile türkiye ye ayar vermeye çalışmasıdır.
jakoben toplum mühendisliği yaparak topluma ait degerin gerçek adını değiştiren orospu evladının kendisini türk diye tanıtmasıdır acı olan.
Iran islam devriminden etkilenen refah partililerin uydurmasıdır türban denilen ucube. Amaç türk halkını yavaş yavaş sindirerek tepeden tırnağa yobaz anlayışla örtmektir.
ama sümerlerde var.

(bkz: tarih sümerde başlar)
olması gerekmez. dinozor da yok.

not: ateistim.
"türban" fransizca bir kelime oldugu icin kuranda gecmemesi cok normal.
ayrica kuranda basi sıkmabaş ortup vucut hatlarini ortaya cikarmak da yazmiyor..
tesettur gelmis gecmis butun dinlerde yer alan emirdir. hz meryem resim ve heykelleri de bunun kanitidir...
ayrica tesettur kadina yapilmis bir hakaret degildir.
ben kadin cinsiyim bir rahatsizlik duymuyorum.
bir kadin, vucudunu ortaya dokup erkeklerin goz zevkini tatmin ettiginde ne kadar ucuzladigini anladigi zaman; eminim ki tesetturun kadina yapilmis bir hakaret olmadigini, tam tersine kadini degerli kilmak icin gerekli oldugunu da anlayacaktir.
yoktur tabi.

yaradan kadının saçının görünmesini istemeseydi, kadını saçsız yaratırdı.

bu kadar basit.

hadi şimdi dağılın uleeeyn.
Biraz aç oku da anlarsın ne var ne yok. Kuranı Kerim'de nasıl namaz kalınacağı da yok, camiye cümbüşe mi gidiyor la millet? Kuranı Kerim 6666 ayettir, sen bu kadar mesajı bazen manitaya bir günde atıyorsun. 6666 mesajla bitiyor mu herşey? Öbür gün yüzlerce daha atıyorsun. Kuranı Kerim 4 kaynaktan biridir. Diğer üçü: sünnet-hadis, icma-i ümmet, kıyas-ı fukaha.
herkes anlamak istediğini anlıyor, türban kelimesi yok demek başörtüsü yok demek değildir sakin olun,
bakın türban neymiş;

hindistandaki sih lerin başına sardığı sarık,
erkekler kullanır sadece ve sih lerin bu kıyafeti sömürgeliklerinden beri dalga konusudur batı ülkelerinde*
kasıtlı olarak kullanılmaya başlanmıştır türban kelimesi, yani, elli yıl öncesine gidersek, türkiyede bu kelimenin daha önce hiç (ama hiç) kullanılmadığını görebiliriz, yavaş yavaş türkçeye sokulmuş bu kelime, batıda zaten herkesin bildiği alay konusu olan bir kıyafetin ismi konmuş başörtüsüne (kendi bilinçli halkından tepki almamak için, onlar için de doğal gelecek bir isim seçilmiş anlıyacağınız)
benim ülkemde başörtüsü diyerek aşşağılayamazlardı, yasaklıyamazlardı, çünkü halkın tepkisinden çekiniyorlardı, çünkü türk halkının tepkileri anlaşılabilir değildir onlar tarafından, yavaş yavaş başörtüsü tombul yanaklı nur yüzlü ninelerin kullandığı, türban ise marduktan; türkiyeyi bölmek için gelmiş kişilerin kullandığı bir kıyafet olarak ikiye ayrılır, şirin ninelerin kullandığı başörtüsüde şirin ninelere hastır zaten, onlar gibi olunsa sorun yoktur da, ah işte cahildir o marduktan gelenler, anlamazlarki onlar(ah onlar yokmu)
bunları, ve bunun gibi daha önceden asla sorun olmamış birçok konuyu bu ülkeyi ortadan ikiye bölecek kadar net bi şekilde hayata geçirerenlerin bu ülkedeki (ufak kazançlar karşılığı) sesi olanlar bunu başaramayacaklar,
bu konuda herhangi bir fikri olmayan kişiler bile ikiye ayrılmış bu konuyu tartışmaya taraf olmaya başlamıştı bir zamanlar
uygar toplum olmanın rio karnavalı düzenlemek olduğunu düşünen yeni nesil zaten başörtüsünün artık uygulanmasına gerek olmayan bir örf olduğunu düşünmektedir, halbuki ne kadar yobazca bir düşüncedir,
sözün kısası; bu yazıda verilebilecek okadar örnek olmasına rağmen kısa kesmek gerektiğine inanıyorum, çünkü okumayı sevmeyen halkımın, duyduğuna ona anlatılana düşünmeden inanmak gibi bir alışkanlığı olduğunu biliyorum.
(bkz: günaydın)
Kuranın asıl yorumlayıcısı olan hadisleri yok gören küffar beyanı. Ayete kıt aklıyla yorum yapıp burda insanların aklını bulandırmaya çalışıyor. Yemezler. Zaten dikkat ederseniz bu iddiada bulunanların yüzde doksan beşi müslüman değil. Diğer yüzde beş de ayeti inkar ettiğinden onlar da otomatikman dinden çıkıyor da farkında değil.
evet kuranda türban yoktur. vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde tüm vücudu örtmeyi ve yüzle beraber başı kapatmayı (yüz kısmı farz olmayabilir) emreden bir takım hadisler ayetler vardır. kuran tek başına dini temsil etmez, kuran ve sünnet bütündür, bu noktada sadece kuran a bakıp yargı çıkarmak yanlıştır ki zaten en başta gerekli ilimleri bilmeden kurandan yargı çıkarmak yanlıştır. evet bu bahsettiğim şey çarşafta olabilir, perde de olabilir, kıyafette olabilir, tahta da olabilir. lakin halk arasında çarşaf diye bilinmektedir. evet abi, çatlayın veya patlayın. islam da bu vardır. kabul etmemek serbesttir, olan şeyi yok göstermek için çeşitli yavşaklıklara girişmek yine serbesttir. kimseye zorlama yoktur bu konuda.

arap düşmanlığı yapacaz diye, götünüzden elementler uydurmayın. arapları ben de çok sevmem, islam arabın malı değildir şunu kalın kafalarınıza artık bi sokun ve siktirin gidin yeter artık.