bugün

ilk filmin başarısı ile ikincisinin geleceğini zaten çıktığı yıllarda belli etmiş olan müthiş animasyonun ikinci bölümü. yönetmenliğini bu kez daha önce birçok animasyonda eli olan jennifer yuh adında çekik gözlü bir kadının yaptığı animasyonu merakla bekliyoruz.

http://www.imdb.com/title/tt1302011/

umarız ilk bölümünün tadını verir.
merakla beklenen bir dreamworks yapımıdır. birleşik devletler gösterimine 14 gün kalmış ve orjinal dilinde Tigress adlı karakteri Angelina Jolie seslendirecekmiş.

(bkz: imdb)
cityville'de reklamı yapılan film. ilki çok iyiydi. umarım bu da ilki kadar güzel olur. zaten panda çok tatlı lan. yirim onu.
ts versiyonu internete düşen animasyon.
milli mücadeleyi (bkz: kung fu panda) başlatmıştır.
--spoiler--
benim adım po. ve bana bir şapka lazım.
--spoiler--

o değilde, ne tatlı karakterler vardı filmde ya.
ısırılası hepsi.
izlenilmesi gereken müthiş bir animasyon filmi. ilk bölüm biraz durgun olabilir ama ikinci bölümde coşuyor herkes. çok sevdim, eğlendim. 1.sini izlerken aynı tadı almıştım. gidilebilir. gidin, gidin. hehe.

po'nun küçüklüğü süper !.. aguu... ayrıca po ile tavus kuşunun dövüşleri de güzeldir. boşuna demiyorlar, doğunun şiirselliği var. başlardaki tema harika..
seslendirmeler çok güzel. türkçe dublajı çok beğendim. buz devri, asterix gibi gerçekten bu filmde de güzel dublaj yapmışlar. mizah var, görsellik var. her bir şey var. ayrıca finalde de 3. filme güzel bir göz kırpıyorlar. ":)"
karakterlerin sınıfları şöyle:

po : panda
master shifu : küçük panda
kaplan: çin kaplanı
maymun: langur
viper: green tree viper (engerek)
mantis: chinese mantis (sivrisinek)
crane: japon turnası

görsel
http://www.sinemazingo.co...adan-cine-kung-fu-panda-2
maalesef ilkinin gerisinde kalan animasyon yapım.

eyvallah , kurgu tamam aynı şekilde devam ediyor. ama eksik olan birşey varsa o da şudur.
boss fight... evet adam gibi bir tane bile boss fight yok. halbuki ilk yapımda tylong ile ustanın kapışması akabinde po nun kapışması muhteşemken burada benzeri bir kapışma göremiyoruz. çok kısa kesilmiş.

2. yapımda tek gördüğümüz 100 tane zayıf kurdun pataklanması. halkbuki şu tavus kuşu gayet sağlam bir kung fu ustası.

--spoiler--
iyi bir kungfu ustası olduğunu daha en başta timsah-öküz-gergedan 3 lüsüne tek başına dalarak gösteriyor. ha gergedan buna bi tane çakınca yeniliyor ama 3 e 1 yani.
bu elemanın po ile uzun sağlam bir kapışması olsa kötü mü olurdu?
yada şu sıçan usta ile kapışması olsa?
sonucunda gayet sağlam bir villain. ayrıca kanatları ve hareketleri çok güzel.

hem neden ensonda ölmüştür bu tavus kuşu? ilk filmde tylong ölmemişti. kötü adam hele bir de karizmatiksa illa ölmek mi zorundadır?
--spoiler--
mizahi yönü ağır basan güzel bir animasyon filmdir.

--spoiler--
panda po'ya öldük bittik efenim. o nasıl tatlı nasıl pofidik bir kung fucuydu öyle. * bebek hali ayrı bir tatlıydı. filmin sonunda duygusal biriyseniz hafiften gözleriniz yaşarabilir. bir çok animasyon film gibi güzel ve sevgi dolu mesajlarla ayrılıyorsunuz sinema salonundan. hatta yanınızda sevdiğiniz herhangi bir insan varsa -ki vardır- ona sarılmak geliyor içinizden.

--spoiler--

ayrıca dublajda güzel olmuş.
ilkinin yanından bile geçemeyen film. Hayallerimi yıktı. Po'ya laf yok tabiki
ilkini izlemedim ama bunu bugun izledim çok eğlenceli bir film hakikaten. Kesinlikle izlenilesi.
ilk film kadar beğenmedim ama yine kendini izlettiriyor, yine eğlenceli. ayrıca ikinci filmde de po yu Jack Black in seslendirmesi iyi olmuş.. zira tip, karakter olarak çok benzerler. *
yapımcıların birinci animasyonun başarısına güvenerek yaptıkları ikinci film, şehsen birinci film kadar eğlenceli bulamadığım için üzüldüm. bunda sanırım artık koca kazık olmanın etkiside var.
(bkz: en iyi animasyon film)
An itibariyle trtde oynamakta kara gözlerine kurban olduğum.
ilki kadar harikadır, hatta ilkinden bile daha güzel ve eğlenceli.

ne zaman son sahnesini izlesem duygulanıyorum, demin trt1 de rastladım tekrar izledim. yine gözlerim doldu, çok güzel animasyon çook
görsel
yurdumuzun kantininde bir çok üniversiteli arkadaşımın severek izlediği filmdir.
Şu an kanal d de. Uyumaktan vazgeçtim.