bugün

kumar oynayan insanlara baktığımızda ne kadar doğru olduğunu anlayabildiğimiz çıkarsama. ben bugüne kadar bir tane kumar oynayan adam görmedim ki aptal olsun. aksine mehmet ali erbil, serdar ortaç ve hande yener örneklerine baktığımızda kumar oynayan insanların zekalarının ne kadar gelişmiş olduğunu ve servetlerine nasıl servet kattıklarını anlayabiliriz.
doğrudur. son araştırmalara göre bunalım ve depresyon anlarında beyin fonksiyonlarının, eskiden sanıldığının aksine, aşırı arttığı tesbit edilmiştir.
(bkz: poker)
doğrudur. çok sınırlı da olsa zekayı geliştirir. sayıları ve olasılıkları hesaplamanın zekaya getirisi vardır. fakat zekayı kendi veya başka insanların yararına kullanamamak akılsızlıktır.

az zeki ama akıllı insan, çok zeki ama aklılsız insan'dan her zaman üstündür. yaşamın amacı mutlu olmak ise, akıllı insanlar her zaman daha mutlu olurlar.
stres ve baskının insanın beyin aktivitesini yükseltmesi sonucu oluşur, aynı durum psikolojisi final gecesi ders çalışmada da görülür
para kaybedince "hassiktir şimdi napıcam" diye düşündürdüğünden dolayı, beyni bayağı yorar, gelişmesine katkıda bulunur.
özelliklede poker oynayanların fakir birer einstein olmaları hali.
amacını aşan hadiselerden biridir kumar, tabii ki zekayı özellikle matematiksel zekayı geliştirmesi çok normaldir, ancak matematiksel zeka için kumar oynayan yoktur sadece kişisel hazlar törpülenir kumarla, yani seksin kısa kasları geliştirdiği biliniyor ama ben kas için sevişeni görmedim her şey kişisel hazlar içindir...*
güncel Önemli Başlıklar