bugün

Aşırı stoacı bir şey.

En yakınların mı öldü? Acı hissetme. Hayat bir suretler evreni mi? Fuck that.

Başımıza gelen tüm korkunç olaylar birer yanılsama, insanüstü bir duygusuzluğa sahip olmadan hayatla başedemezsin diyor muhterem. Comedian'ın dediği gibi. Her şey bir şaka.

Çok ilginçtir ki bu felsefe baya zen'e benziyor. Ama gelinen nokta hep aynı; sen kimsin? Şüphesiz ki sen, sen değilsin.
Descartes'ın günlüğünde yazanlara göre kraliçenin terzisiymiş. Descartes'ın sürekli ölçülere ve dikimlere gelmesi ve müdahale etmesi nedeniyle araları bozulmuş.
görsel
(#33100639)
Kim olduğumu sormuş yazar. Söyleyeyim:
Ben herakleitos'un logos'uyum, parmenides'in dike'ye yaptığı yolculukta bulduğu hakikatim, sokrates'in eudaimonia'sıyım, platon'un idea tou agothos'uyum, Aristoteles'in gâyet'ul gayesiyim, descartes'ın res cogitans'ı, leibniz'in monad'ı, Kierkergaard'un son varoluş evresi, nietzsche'nin üst-insanıyım, fichte'nin vernunftige wesen'iyim, hegel'in geist'ıyım, kant'ın ding an sich'ı, Brentano'nun yönelimi, husserl'in fenomeni, heidegger in dasein ıyım, sartre'ın hiç'i, hartmann'ın gnosis'iyim.

Memnun oldum.
Sigara izmaritiyle dolu olan tabladır zanlımca.
(img:#1061730)
Aşırı tuhaf bir şey.
Aşırı vakur bir şey.
ilk takip ettiklerimden. Okunası yazıyor.
birden nickine aşırı ısındığım yazar. eski nickimi çağrıştırdı.
(bkz: #30031196) erzurumlu olduğunu düşündüğüm yazar, bi kıt ney lan!
(#27593004) ula gece gece öldüm ya süper.
ilk bakışta kült ablası ne lan derken heee kül tablası dediğim, ama diğer yandan kul tablası da olabilir şüphesini içime doğuran nicktir.
kult'lerin ablasıymış. *
Yardımsever yazar.
(#23379246) "ingilizcen iyi değil, bari alıntı yaptığın yerden kopyalasaydın" dediğim yazardır. Napdın be arkadaşım..olmamış o..
görsel
(#23359366) bakmayın nickine.. ilim irfan sahibi bi abimiz. kızlar! abiye dikizz.
(#23352974) güldürmüşür.
(bkz: kül tablası)