bugün

bir nevi maziyi canlandırmak, güzel günleri hatırlamaktır. sevgiliyle sımsıkı sarılıp ıslanılan günler gelir akla. saatlerce birlikte geçirilen günler, birlikte yenilen yemekler, birlikte yatılan yatak, kokusu, tenindeki sıcaklık, seviştiği... yağmur tek başına yeter bunları hatırlatmaya zaten de kulaklık bir müzik eşliğiyle yardım eder sadece. dudaklarındaki o "sevgilim" deyişi gelir akla. gözlerindeki parıltı, ellerindeki titreklik ve yüzüne dokunduğundaki tebessümü hatırlatır, ama ne var ki bunlar yalnızca birer hatıra güzel şeyler ama geride, eskide kalmış güzellikler. yağmur dindiğinde bütün hepsi kaybolur gider. ve yalnızlık yeniden başlar.
Huzur vermesi muhtemel aktivite ancak bazı durumları da göz ardı etmemek gerekiyor..

Yağmurun belirli şartları taşıması gerekir. Mesela hafif yağacak, rüzgar yağmuru alıp yüze çarpmayacak, hava ılık olacak...

kulaklığı takıp dinlenilen şarkılar kişiden kişiye farklılık arz ettiğinden ona bir şey diyemiyorum ancak kulaklığı takıp dünyadan kopmayın trafiğe ve araçlara dikkat edin ve mümkünse araçların geldiği yönün tersi istikametine yürüyün

hayırlı yolculuklar dilerim..
insanı rahatlatan eylem.

(bkz: antidepresan)
Simdi Hayalini kurmak bile mutlu hissettirdi.
mallıktır. hasta olursunuz. evet.
bunu cidden yapan varsa ya harbi maldır yada hasta olup işe gitmek istemiyordur net.
Hayali bile nefes almami sağlayan eylemdir.
halbuki yürümek karşılıklı iken güzeldi, kaçmak ise kovalandığında.
En azından bana fazlasıyla huzur verir, bazen şarkının bile önemi olmaz.
Mesela Hiç romantik değil. düşünsene bi tarafta makyajı akmış bi kız diğer tarafta topiği akmış bi adam. Her şey tüm çıplaklığıyla ortada. Amk ayrılma sebebi.
hayalini kurarken bile şöyle derin bir ohhh beee dedim.
Düşünmesinin bile mutlu hissettirdiği bir eylemin uygulaması kendinden alıyor insanı. Kar yağmur farketmez. Asla vazgeçmeyeceğim bir aktivite. Bilhassa ağlarken başlayıp gülerek bitiriyorum o yolu.
kış gelsede yapsaktır.
Sonbahar-kış mevsimlerini 4 gözle bekleme sebebidir.
Hayal etmesi güzel aktivite.

Su geçirmez bir kulaklık falan lazım yoksa skerim romantizmini dedirtir.
Müziğin rahatlatıcı özelliği ile yağmurun serinletici özelliğinin birleştiği mükemmel anı değerlendirip yapılacak en iyi şey.
geri zekalı tiplerin eğlence stilidir. yağmurlu havada yağmurun sesi duyulur. evet..