bugün

ikarus marka otobüste yolculuk ediyordur. daha sonra fayda etmez tabii, pes edip kulaklığı yerine koyar.

edit: başlık başa. anket yapmam prensibim değildir. ama doldururum bak.
ezilmeyi isteyen insandır.
Kulak zarımıza zarımıza o drumların ve electronic basslerin attırması hoşumuza gidiyor da ondan. Ayrıca,

(bkz: eargasm)
sokmusuz bir kete icine
ayar et muzigi son sese
hissetmiyomusum gibi yelle
seni seviyom jale.
otobüste yolculuk edip taksi konforunu yaşamak isteyen elitistfakir tabiri.
herkesi kendisi gibi sanan, asosyal ezik çıkarımıdır.
Muhtemelen tribal bir kafadadır ya da ona yakın başka bir tanım. Şahsen biri benim yanımda son ses serdar ortaç dinlese en yakındaki fırında iner küreği alır vururum ağzının ortasına.
Skrillex olursa diğer tekini ben alırım beraber dinleriz.
çevresindeki dingilleri, dedikoducu kadınları duymamak içindir.
hiçbir şey duymak istemediği içindir, zira kafası karışıktır, düşünmek istemiyordur.
çünkü insanlar çok konuşur ve sen onları duymak istemediğin için müziği son ses açarsın.
müziğin tadını doya doya çıkarmak içindir. hatta kalkıp oynama isteği bile doğurabilir.
Çünkü kulaklığın amacı bellidir, müziği daha iyi duymak. bazı hıyarlar çıkacaktır kulaklığın asıl amacı toplum içinde bireysel olarak müzik dinlemektir diyen. ama üretilen kulaklıklar ortada. şimdi gidip güzelinden bir kulaklık alıp kısık seste dinlemekte olmaz. yani amaç müziği iyi duyabilmektir.

gel gelelim otobüste vs. beni rahatsız edecek kadar yüksek sesle müzik dinliyorsa biri, o kulaklığı götüne sokasım gelir evet.
ben genelde orhan gencebay dinlerim son ses kulaklıkla. yatay çok seslilik ancak böyle belli oluyor babanın eserlerinde. he yanımdakiler beni tınlamıyolar. bi keresinde bi kadın sesin çok dışarı geldiğini söyledi, ben de kulağını tıka o zaman dedim. ehehehe. iyi demişim demi.
keşke hayat 500 days of summer adlı filmdeki gibi olsaydı.

asansöre aşık olacağım insanla birlikte binseydik, sonra dinlediğim müziği duyup, "hımm çok severim" deseydi.

ziktirtme fantazini, kıs şunun sesini evladım.
çok basit, kulaklıkla dinlediği için.
Sınıftadır belki, onca ögrencinin saçma sapan muhabbetlerini dinlemek istemiyordur.
ergenken bu müziği herkes duymalı deyip açardım, sonra kulağımdan çıkartıp ellerime aldığımda dışarı çıkan sesin sinek vızıltısı gibi olduğunu görünce hayal kırıklığı yaşadığımı bilirim. boş boşuna kulağım zkmişim meğerse. ama duysalar hoşlarına giderdi bence hala iddia ediyorum.
Dış dünyadan tamamen kopmak için. müziği hissetmek için
çünkü metal müzikleri veya drum&bass müziklerini kısık seste dinlemek insana zevk vermez. otobüste açarsan tabi o rahatsız olacak 1-2 kişi illaki çıkar. ama zamanla alışıyorlar, denedim.
dinlediği şarkılar tekdüze basit şeyler değildir. altyapısı dahil her notasını ayrı ayrı duymak istiyordur.

edit: yine de son ses açmam lan baya yüksek ne gerek var kulağa zarar.
otobüste yandaki amcanın horlama ya da geğirme sesini duymaktansa son ses yılmaz morgül dinlemeyi bile göze alabilirim. bazı durumlarda hiçte yadırgamıyorum bu arkadaşları. he saçma sapan yerlerde de buna karşıyım açıkcası.
(bkz: kütüphane)
sanarsın kütüphaneden çıkmıyorum.
cidden anlayamadığım insandır. Sesini duyacağın kadar açsan yeter, etrafındakilerin duyacağı kadar açmanın lüzmu yok. Araba çarpsa, cüzdanları çalınsa farkında olmayacaklar.