paranoyaya varır sonu. delirtir maazallah.
genelde öyle olur zaten, biri size sesini duyurabilmesi için bağırır, bu durum olası bir durum olduğu için insan bünyesi bazen yanlış algılayabilir.
algının çalan şarkıda değil de başka bir yerde olmasının sonucudur. nitekim algı müzikte olsaydı, öyle bir ses olsaydı da duyulmazdı.
Çok adi bir şey lan bu. Takmışsın kulaklığı dalmışsın müziğe. Başlar şeytan dürtmeye. Müziği durdura durdura içine sıçılır zevk mevk kalmaz.
Hele bir de müzik dinlerken göz kapalı ise bir an açınca karşında birini görmek vardır ki... Ona hiç girmiyorum bile.
(bkz: sana da oluyor mu) *
uyanıkken rüya görmek halidir. olur öyle arada. hayra yorup geçilmelidir.
birinin seslenmesinden ziyade daha çok hayati tehlikelerle sonuçlanabilecek olaylara sebep olur bu durum.

davul sesini korna zannedip bana yeşil yanmasına rağmen caddeye attığım adımımı geri almışlığım vardır mesela. belki gün gelecek davuldur davul deyip adımımı geri atmayacağım ve ....sonuç pamuk.
insanı çıldırtan bir durumdur. Biri sesleniyor sanıp kulaklığı çıkartırsın. Ses yok. Tekrar tak çıkar, gene yok. Deli eder adamı.
başıma sıkça gelen durum. ne zamanki kulaklığı takıp müzik dinlerim; sanki o an içerden annem bana seslenir, sanki kapı çalar, sanki tüm evren ben kulaklık takınca benimle iletişime geçmeye çalışırmış gibi gelir.
bu yüzden bağzı filmler kulaklığın tek tarafıyla izlenir. ne olur ne olmaz kapıyı çalarda duymayız hani.
Dinlenen müziğin belli yerlerinde olan olaydır arka vokaller ses efektleri gereksiz paranoya yapar.
Birkaç saniye beklersiniz. Sonra müziği geri sarıp aynı sesi duyunca devam edersiniz.
bunun birde evde olan versiyonu vardır, durmadan dinlediğiniz müziği durdurup üç dört saniye sessizce beklemenize sebebiyet verir.
obsesyondur ama bu birinin seslenmediği anlamına gelmez. paranoyak olmanız da birinin sizi takip etmediği anlamına gelmez. nazire yaptım görüyor musun ?
Hayatımın özeti.
kulaklıkla müzik dinlememe nedeni olur. yürürken,evdeyken her türlü biri sesleniyor gibi gelir ürkütür. sadece otobüste dinlemenize neden olur.
Biri değil herkes sesleniyor sanıyorum.. Ortalama iki dakikada bir şöyle kulaklığın birini çıkarıp emin olurum. Metrobüste bana seslenen biri vardiye bile sanrı yaşamışlığım var.
ıssız bi sokakta yürürken arkanızdan takip ediliyormuş hissine kapılmanız gibi paranoyak edici ultra sinir bozucu bir his.
hayır yani adam gibi müzik dinlesek ne olur.