bugün

futbolda defans oyuncularının rakip oyuncuları , taç gibi hızlı gelişen ataklarda kucaklarına alarak markaj yapmalarıdır. kaçırmamak isteğidir bunu yaptıran.
bebek severken en çok kullanılan yöntemlerden biri.
birilerini kazıklamak anlamında da kullanılır.
(bkz: Allah kucağı çocuklar için yarattı)
birinin içinde bulunduğu zor durumdan menfaat sağlamaya çalışmak.
(bkz: bir benmiyim art niyetli)
erkekler için söylüyorum, oturduğun yerde, bacağındaki uyluk kemiğinin etli kısmına, kendi çocuğunu, küçük kardeşini, yeğenini, ya da neyse artık, yer darlığından veya çocuğun sevgisinden ötürü oturtmak tarih mi oldu ne! bana tarih oldu gibime geliyo. çok sık, son zamanlarda kimsenin, kucak diim artık oraya, kucağına oturmuyorum ondan mı acep. ehe heh. tacizlerin, gün yüzüne bi haylice çıkan çocuk istismarı haberlerinin etkisi vardır mıdır? bilemiyorum orasını tabii. amma velakin şimdiki çocuklar, kucağa s.ksen mi gelmiyolar yoksa yetişkinler, kucağına alanlar kendilerinde mi şüphe duyuyolar bilmiyorum ve de ben bu resmi neredeyse artıkın hiç görmüyorum. hiç. ühü ühü.
(bkz: )sonu kötü biteceği belliydi bu işin
erman: Hocaya bi soru sormak istiyorum, bu nasıl futbol anlayışı hocam, santraforlar servetin kucağında oynadı?

kemal yandan kafayı uzatır: ya-yanlız o ben değildim hocam, dikkat ederseniz mahmuttu hep kucakta oyanayan.

erman hoca araya girer: yanlız, şşş kemal yanlız sende diğer santıraafla sürekli öpüştün maç içinde.

şansal: aman eraman hocam, rtük!

erman: öyle değil şansal, ender tuvalet kağıdını getir göstereyim.

şansal:ender şu önümdeki pointi de(öndeki tablet) alın götürün kıracam amk. bi kere de çalışsın, erman hocam seninki nasıl?

erman: ben de sorun yok hocam, bu arada ender dalyan köfteyi getirttin mi, antepin yediği golü anlatırken lazım olacak.
pinhani şarkısında bir erkek tarafından söylendiği ilk duyulduğunda pek bir anlam verilememiştir. bir erkek bir kıza neden kendisini kucağına alması isteğinde bulunur ki? hem de kucağına almadığında sabaha kadar üşüdüğünü söyleyen bir erkek. tü tü tü başımıza hatta damımıza damımıza taş yağacak yarebbi..
kuzenimin deyimiyle; bir erkeğin, en az annesi kadar çocuğunu kucağa alırken bambaşka duygulara büründüğü hismiş. eşin hamile iken ilk safha, çocuğunu kucağa alırken, tam anlamıyla baba duygusunu hissedebiliyormuşsun.
görsel
türbanlıyı kucağa almış.
is verenlerin calisanlarina duzenli yaptigi uygulama.
Bir motoru.
Geçen yıl araba Conta yakmıştı.
Motoru kucağa almaktan son anda kurtarmıştı geçen senelerde bizim mutlu.
görsel
görsel
Farklı şekillerde olabilecek hadise. Evet.
görsel
görsel
görsel
görsel

Farklı bir zevktir.
görsel

Ağırlık kaldırmak.
görsel
aynı anda birden fazla anlamı olan eylem bütünüdür.