bugün

avustralyalı motosiklet üreticisi.
(bkz: kabul toplanma merkezi)
avusturya menşeyli motosiklet markası. araçlarını gelende turuncu renkte yaparlar. ana çıkış türleri arazi motosikletleridir. genelde 2 ama bazıları 4 zamanlı küçük hacimli motorların kullanıldığı hafif kros motosikletleri yaparlar ve yaptıkları motosikletler akıl hastasıdır. dayanıklı, torklu ve hızlıdırlar. buradan edindikleri tecrübeleri kullandıkları bir de adventure/enduro modelleri çıkarttılar ki bu modeller de sınıflarında araziye uyumları en yüksek olan modellerdir.

tabi bir de dukelar vardır. asfalt motorlarıdır. baya da iyi motorlardır.
Tsk da kabul toplanma merkezi...

Dünyanın en berbat yerleridir. 250 asker aynı yerde toplanır kafile hazır olana kadar bekletilir. 70 yatak vardır 300 asker. Rezillik pislik...

Genelde doğunun ücra köşelerinde vatani görevini yapacak olan askerler bu işkenceyi çeker. Yok ben ktm ye katılmayacağım Yüksekova ya Şemdinli'ye kendim gideceğim diyen asker olursa ve yolda başına bir iş gelirse şehit sayılmayacağı gibi girişte imzalatılan "şehit olursam aileme bilmem kaç bin tl para ödenir" şeysinden yararlanamaz.

Çokta sikimdeydi amk. Öldükten sonra ailemin de çok derdi olurdu o para. Ben ktm ye katılmadım kendim gittim çok şükür.
Sağlam ve pahalı bisikletler üreten bir firmadır.
Son darbe olayından sonra cumartesi gecesi 12 de aniden ordu evine inmiştik güvenlik için. Kirpiye bindik, alaya dönmemiz gerekirken gelen ani emirle mühimmatları aldıktan sonra van merkezde ki ktm ye yola çıktık.

Ne kadar kalacağımız ve neler oluyor hiç bir şey bilmiyoruz. Böyle ani olaylarla karşı karşıya kalınca deli oluyorum. Yine boktan bir hafta bizi bekliyor.
motosiklet ve bisiklet üreticisi firma.

görsel
Devletin kendi askerine attığı en büyük kazık.