bugün

internetten alışveriş yapma sebebidir.
ilaç gibidir ilaç. Gecenin bir yarısı cebime para almadan çıkarım bir kartla bütün şehri dolaşırım. 6 ay taksite böldürür, acil durumlarda acımadan kullanırım. 3-5 kuruş faiz öderim diye peşin para basmam hiçbir şeye. 8 yıldır düzenli kullanırım içmesini bilene zevk-i sefadır rakı, içmeyi bilmeyene cevr-ü cefadır rakı misali senin nasıl kullandığına bağlı olan mutluluk veya yıkımla sonuçlanan bir araçtır.
beni yıpratan hede.

garanti'yse verdiği sözde durmaz.
akbank ise limit arttırmaz.
finansbank ise borcun bitmez.
bankasya ise... la bi siktir.
iş bankası ise gayet makul.
Modernizmin kurbanı olmuş, cahilin de elitistin de ticaret aracıdır.
muadili için (bkz: vibrator)
aslında kullanmayı bildiğin zaman çok kral, çok yararlıdır. tekrar ediyorum "kullanmayı bildiğin zaman". hesabını kitabını iyi yap bedava vermiyorlar içindeki krediyi.
türk insanının sömürülme aracı..
Pişmanlıktır.
dikkatli olduktan sonra yararlı olabilecek şeydir.
Hala kullanan kimselere enayi gozuyle bakmaktayim... Zira bile bile sobe oluyorlar bunlar.
oyle veya boyle sonu icra memurlarini misafir etmekle sonuclanan lanetli kart. sade siz degil tum aile kaosa suruklenir.
her zaman minimum osemeyi yaptiginiz taktirde borcunuzun 43 yilda bitecek sekilde ayarlandigi odeme sekliymis. kaynak: radyodaki herif soyledi.
iphonenu kredi kartiyla aldıysanız iyi iş gören digital renkli plastik kart.
bir beladan öteye geçemeyen kart. insanların açgözlü oluşunu değerlendirmek isteyen bankaların eskimeyen icadı.
Herzamanki gibi borcuna sadık olmayan yurdum vatandaşının verip veriştirdiği kart.
Arkadaş anlamadım farklı yüzyıllarda mı yaşıyoruz? Günümüzde kredi kartı olmadan nasıl alışveriş yapıyorsunuz. internet çağındayız online alışveriş diye bir durum var. Zamanında ödendiği takdirde bugüne kadar k.k. Dan hiç zarar görmedim yıllık kart ücreti saçmalığı dışında onuda bir telefonla çözebiliyorsunuz. Planlı programlı biriyseniz hesabınızı kitabınızı biliyorsanız faydalı tarafları bile vardır. Yok karttan alıveriş yaparım bir daha dönüp arkama bakmam derseniz haklısınız çok boktan bişi bu kredi kartı. Neticese bakkal şefik abi değil bu. Aylarca adamı süründürüyorduk. Bırakın bu ata sporlarını allahınız aşkına.
kullanırken kendini kaybedersen aldın başına belayı.
adam gibi kullanılırsa hiç de dert olmayan kart. çalınma riskini önler, cüzdan kaybolursa eğer tek telefonla iptal ettirebilirsin. bazı mağazalarda peşin alımdan daha fazla indirim yapar. puan kazandırır vs. sen sığırbaş gibi kazandığında çok harcamaya kalkarsa suçu kredi kartına atamazsın tosun. böyle bir mantık yok, aldığın para belli, fazlasını harcarsan elbette icra micra takibine düşersin.
sadece galatasaray maclari icin kullandigim karttir..
on adet kredi kartı olan bir vatandaşa yılda 550 tl'lik bir aidat yükü binderen plastik parçasıdır. kullananlara aptal gözüyle baktığım gavur icadı.
sikti beni eyledi viran şeklinde, kendisine milyon küfür salladığım, orospu çocuğu kart türüdür.
tüketim toplumunu eleştiren ankaralı namık'ın "araba beş, evde onbeş" şarkısında "visa card çekelim aradan cırt" diye ayar verdiği sistemin oyuncağı.
Hala kullanan kimselere enayi gozuyle bakmaktayim... Zira bile bile sobe oluyorlar bunlar.
"iradeli" insanlar için sorun olmayandır.
hazin bir hikayedir.

--spoiler--
ödeyemedi...
--spoiler--
korkumdan cüzdandan çıkaramadığım karttır. zira çıkınca hiç hoş şeyler görmüyorum ekstrede.