bugün

intihar etmeden önce nerede bu devlet, bana yardım edin, ben mağdurum; diye ağlayan tiplerdir. be ağzına sıçtığım, benle mi yedin lan paraları, bana mı harcadın lan puanları. ben çalışıp vergi vereceğim ama devlet benim verdiğim vergiden sana yardım edecek he. sittir.
en son bir kadın çıkmıştı; 1 ay boyunca uçakla oradan buraya gezmiş tozmuş sonra da ben ne yapacağım şimdi diyor. gebereceksin ne yapacaksın başka. yaşaman haram.
simdi amciklik baska birsey insanlik baska.
her kart borclusu telefon taksitini ödeyemediği icin degil issiz oldugu ve çocuğunu hastaneye götürdüğü icin ona mama aldigi icin, ev kirasini tamamlamak icin borçlanmış olabilir dimi amucuklar.
kapitalist sistemin kan, zulüm, haram ve gözyaşı bataklığında boğulan,
nefislerini kontrol etmekte başarılı olamamış kişilerdir.
Kredi kartları toplu imha silahıdır.
borç yiyen kendi kesesinden yer anlayışını kabul etmeden ayağını yorganına göre uzatmayan kişilerdir.
ülkemizde hatırı sayılır sayıda olan insanlardır..har vurup harman savuran,hesabını kitabını bilmeyen tipler ayrı konu ancak,şu bankaların değişken politikaları değişen kanunlar da insanı bunalıma sürükler çok şükür ki kurtulduk..ulan ödemelerimde gecikme olmamasına rağmen limit kısıtlayan ona göre plan yapan insanı yüzüstü bırakan darboğaza sokan dandik bankalar da insanları mağdur bırakmakta..
ödemeyindir. en kral bankanın anssını zkesiniz. telefon açarlarsa tersleyin, yok şöyle ödeyin, yok böyle ödeyin, şu zamana kadar derler. kesinlikle zaman vermeyin. taahhüt yerine geçiyor. taahhüt altına girmeyin. ödeyemem deyin. ödeyemiyorum, doğru düzgün gelirim yok deyin. param olursa da öder miyim ödemez miyim bilemiyorum deyin. allahıma kitabıma bak. senin peşinde koşsunlar ya. citibank 40 bin alacağına 5 bine kadar ve 100 tl takside kadar düştü ödeyemem dedim. hala arıyor i.bneler. kafanızı yormayın ne intiharı be.
sanki alın teriymiş, sanki helal parasıymış gibi hunharca bankanın parasını harcayıp sonra da çıkmaza düşen insanlardır.
insanlarımız ne hale geldi.
hem parası yok, imkanları kısıtlı, hem de hiçbir boktan geri kalmak istemiyor.
e böyle zihniyetten milyonlarca olunca da batağa saplananlar için en cazip kaçış yolu intihar oluyor.

e neden intihar ediyorsun yavrucuğum.
kredi kartına taksit yaptırıp 10 günlüğüne 5 yıldızlı otelde tatil yapıp, yiyip içerken iyiydi ya, ayfon 5 s alırken iyiydi ya, evine plazma tv alırken iyiydi ya, markalı kot, ceket, gömlek giyerken iyiydi ya...şimdi banka parasını geri isteyince mi kötü oldu.

o halde sana gülü gülü...

insan gerçekten hayret ediyor. bu tip insanlara üzülmemek lazım, ama yine merhamet gösteriyoruz...
Fazlası ile yakın olduğum durumdur, hepiniz 1 Tl verseniz oldu bu iş. Pammık eller cebe sözlük ahalisi.
borcu borçla kapatmaya çalışıp daha da batan insanlardır muhtemelen.
hatta o kadar dibe vururlar ve doğru düşünebilme kabiliyetleri yok olur ki,
kendini vurup giderse borcu çoluğuna çocuğuna karısına kalacak diye onları da vururlar.
bununla alay edecek kafa da hasta, kendi dahil tüm ailesini vuran kafa da.
hangisine üzülesin?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar