bugün

Günümüz dünyasında çok az olan insan grubu.
borç yiğidin kamçısı
benimse yediğim en büyük kazık
yiğitmiş pehhhh.
zannedildiği kadar az olmayan topluluktur. hatta olanlardan daha fazlalardır...
akp sayesinde kalmamış gibidir (bkz: faiz helaldir).

halkımızın büyük çoğunluğu, kuran'da "allah ve resulüne harp ilan etmek" diye tanımlanan bir günaha batmış durumda ama sorsan pek bir dindarlar!...
kredi borcu, kredi kartı borcu veya esnek hesaba borcu olmayan zattır. özlenendir.
benimdir. çok da matah değildir. esas kredi kartı borcu olmayan beri gelsin.
özellikle bizim ülkemizdeyse nefes aldığından şüphe ettiğim insandır.
Eline geçen paranın belli kısmını her ay bir yere bağlamak zorunda kalmayan huzurlu insandır.
kendini rahatsız hisseden insandır. bu rahatsızlık onu bankaya götürür. bende bir büyük bir küçük vardı. büyükten kurtuldum dertten de... küçüğü oynaşmak için bıraktım. kontrol altındaki bir canavar gibi, arada yemliyorum. bildiğimiz canavarlardan farklı olarak bu canavar yem vermeyince büyüyor ve sahibini öldürebiliyor o yüzden dikkat etmek göz önünde tutmak şart.
akşam rahat uyuyan insandır. ayağını yorganına göre uzatan insandır.
parası olduğu gibi cebine kalandır.
an itibariyle neslinin tükenmekte olduğunu düşündüğüm insan.

2002 itibariyle 6,5 milyar tl olan vatandaşın kredi/kredi kartı borç toplamı 2012'de 253 milyar tl'ye ulaşarak 38 kat büyüdü.
ekonomi maşallah lokomotif olmuş gidiyor. takla atmasa bari.
Babamdır. 55 yaşına kadar hayatta sadece bir kez, abim ve ben üniversitede iken para bulamayıp 4 sene önce 1000 tl çekmiş, 1180 tl olarak ödemiş.

Haram ve enayilik olarak görür.haksız da sayılmaz, şu an piyasada normalde ederi 90.000 olan evler, 150.000 tl den satılıyor. O evi almak için 100.000 kredi çekiyorsun, 180.000 ödüyorsun. Yani ev geliyor 230.000 tl ye. Zarar 140.000 tl